تحصیل در روسیه
تحصیل پزشکی در روسیه
خرداد ۳, ۱۳۹۸
مهاجرت به چین
تحصیل پزشکی در چین
خرداد ۸, ۱۳۹۸

تحصیل در اوکراین

مهاجرت تحصیلی به اوکراین
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

در مقاله ی حاضر ، اطلاعات ارزشمندی در رابطه با ادامه ی تحصیل در کشور اکراین ، دانشگاه های اوکراین و آموزش و پرورش در اختیار خواننده قرار می دهیم . دانشجویان آتیه نگر از سراسر دنیا باهدف تصمیم گیری آگاهانه در خصوص تحصیل در خارج ، تمامی اطلاعات لازم در رابطه با کشور مد نظر خود را پیش از اقدام کسب می نمایند. این مقاله اطلاعات ارزشمندی در  زمینه ی  اعزام دانشجو و تحصیل در اکراین در اختیار شما هم وطنان عزیز قرار می دهد.

ابتدائاً اطلاعات  مختصری در رابطه با شرایط جوی اکراین ارائه می گردد .قطعا شما میتوانید جستجوهای دقیق تری متناسب با نیازتان داشته باشید .

آب و هوا

آب و هوای این کشور عمدتا قاره ای است. در ماه  نوامبر  10 درجه ی سانتیگراد  و  در ماه جولای   30-35 درجه ی سانتیگراد و معدل دما در ژانویه ۵ – درجه ی سانتیگراد می باشد .

راههای مهاجرت

راه های مهاجرت به اوکراین متعدد هستند . یکی از این راهها مهاجرت تحصیلی به این کشور  و اخذ اقامت از این طریق می باشد. در همه ی طرق  بعد از اینکه فرد چندین سال پیاپی در کشور مد نظر اقامت داشت می تواند برای کسب تابعیت آن کشور اقدام نماید.

اعزام دانشجو و تحصیل در اکراین در رشته های پزشکی و دندانپزشکی

شما می توانید برای کسب اطلاعات بصورت تلفنی در زمینه ی شروط اعزام دانشجو به اوکراین به صورت تضمینی با مشاورین ما در  تماس باشید. مؤسسه ی مهاجرتی ملل متحد به طور تخصصی در زمینه ی مهاجرت به اکراین اوکراین در تمامی مسیر های مهاجرت دانشجویی می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت  متقاضیان را یاری نماید.

 (MBBS) یا همان رشته پزشکی عمومی در میان رشته های تحصیلی و متقاضیان بین المللی در اوکراین بسیار محبوب بوده و با توجه به گزارش وزارت آموزش و پرورش اوکراین از طرف ۳۱ درصد از جوانان خارجی منتخب ادامه ی تحصیل بوده است. سطح کیفیت بالا و صد البته مقرون به صرفه، این کشور را تبدیل به مقصد مورد توجه برای دریافت مدرک در خصوص پزشکی در اروپا برای اشخاص جوان تبدیل کرده است.

اعزام دانشجو به اکراین و ادامه تحصیل

همان گونه که پیشتر هم عرض شد طرق متنوعی به منظور مهاجرت به اوکراین وجود دارد، ولی اغلب اشخاص جهت مهاجرت به اوکراین به طور معمول از طریق تحصیل اقدام می نمایند که بعد از دریافت اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی می توانند نسبت به اخذ تابعیت و شهروندی میتوانند اقدام نمایند.

در ذیل ، شرح مختصر و مفیدی دررابطه با برترین دانشگاههای اوکراین ارائه میگردد.

تحصیل در اکراین – مؤسسه ی پلی تکنیک کیف (Kyiv)

یکی از بهترین دانشگاه های فنی اروپا در اوکراین به نام آن Kyiv   می باشد. دانشگاه Kyiv  از امتیاز بالایی در UA برخوردار است. این موسسه در سال  1898 میلادی تأسیس گردیده است. دانش آموختگان این دانشگاه اغلب ، در برگزیده ترین شرکت ها در سراسر دنیا همچون گوگل، فیس بوک، مایکروسافت و غیره مشغول به کار می گردند.

تحصیل در اوکراین – دانشگاه کسب و کار و قانون Lviv (LUBL)

 دانشگاه Lviv (LUBL) در سال ۲۰۰۳ میلادی بنیان گردیده است که در حال حاضر یکی از برگزیده ترین دانشگاه های اقتصاد و کسب و کار برای مطالعه ی دانش جویان بین المللی است.

تحصیل در اکراین- دانشگاه ملی “Lviv پلی تکنیک” (NU LP)

 دانشگاه (NU LP ) به عنوان برگزیده ترین دانشگاه فنی، در اوکراین در سال ۲۰۱۵ میلادی معرفی شده و شناخته شده است. دانشگاه مذکور در سال ۱۸۴۴ افتتاح گردیده و از سال ۱۹۹۱ بخش مقدماتی خدمات آموزشی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

دانشگاه ملی دامپزشکی و بیوتکنولوژی لویو

دانشگاه ملی دامپزشکی و بیوتکنولوژی لویو استپان یک مؤسسه ی قدرتمند آموزشی و علمی مشهور برای تحصیل در اوکراین می باشد ؛ شایان ذکر است که دانشگاه مذکور همکاری تنگاتنگی با جریان تولید محصولات کشاورزی و آموزش افراد متخصص و با تجربه در این زمینه دارد.

موسسه کسب و کار و فناوری کیف (Kyiv)

این موسسه، نوآوری آموزش و پرورش و آموزش عالی ، بسیار حرفه ای دارامیباشد. این دانشگاه یکی از ۱۰ دانشگاه خصوصی برگزیده  در کشور اوکراین است. مرکز کسب و کار این دانشگاه یکی از مدارس کسب و کاریکی از مراکز برگزیده ی جهان  است. متقاضیان بین المللی برای اپلای  در این دانشگاه بایستی در یک مصاحبه شرکت نمایند.

اخذ پذیرش تحصیلی در اوکراین

شروط اخذ پذیرش از دانشگاه های اوکراین  وابسته به دانشگاه و زبانی که انتخاب کرده اید دارد. یادآور می شویم که دریافت پذیرش از دانشگاه های دولتی اوکراین سخت تر از اپلای در دانشگاه های خصوصی این کشور است چراکه شهریه دانشگاه های خصوصی اوکراین بسیار بالاتر می باشد.

و اما هزینه های زندگی در اکراین

هزینه های زندگی دانشجویی در اوکراین نسبتا پایین و مقرون به صرفه میباشد. هزینه هایی همچون پوشاک ،اسکان ، خوراک ، کتاب و …  در حدود قیمت ۲۵۰ $ به ۴۰۰ دلار در ماه تخمین زده شده است.

هزینه های اعزام دانشجو و تحصیل در اکراین

شهریه ی دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه می باشد. معمولا از ۱۵۰۰ تا  3،۵۰۰ دلار در هر سال برای رشته هایی همچون مهندسی، علوم پایه و مدیریت و حدود  3500 تا  4000  دلار برای رشته های مرتبط با پزشکی و دندانپزشکی اوکراین می باشد. البته منظور از هزینه ی اعزام دانشجو به اوکراین، هزینه های تحصیلی است.

البته با اخذ بورسیه ی تحصیلی ، شهریه ها کاهش می یابند و یا حتی کاملا حذف خواهد شد. این بورسیه های تحصیلی بطورمعمول به اشخاصی با رزومه های بالا تعلق خواهد گرفت که در صورت اخذ

ضمن اخذ پذیرش از دانشگاه های اوکراین  همراه با  بورسیه در هر دانشگاهی ، امکان  تحصیل رایگان دراوکراین برایتان مقدور میگردد.

از مزایای تحصیل در در دانشگاه های اوکراین این است که دانشجو می تواند تحت برنامه تبادل دو طرفه با دانشگاه های خارجی در کشورهایی همچون آلمان، سوئد، فنلاند ، ، لهستان، بلغارستان، رومانی، فنلاند و …  وارد این دانشگاه ها گردند.

بطور معمول بورسیه ی تحصیلی به مقاطع بالاتری همچون PHD و یا کارشناسی ارشد تعلق می گیرد که شرایط ادامه ی تحصیل درکشور اوکراین در این مقاطع را آسان تر می کند. درجه  و سطح علمی دانشگاه های این کشور تا حدودی با یکدیگر متفاوت است ؛ حتما پیش از گزینش دانشگاه مد نظرتان خود ، رتبه ی آن را در سال جاری را بیابید.

بعلاوه دانشجویان بین المللی ضمن تحصیل می توانند از مزایای  شغل پاره وقت برخوردار باشند و از زندگی و تحصیل در دانشگاه اوکراین کمال بهره را ببرید و علاوه بر آن در سه ماه تابستان و در طول تعطیلات در کشورهای مانند انگلستان، ایالات متحده، سوئد، فنلاند و دیگر کشور های اتحادیه اروپا کشورها به کار بپردازند.

تمامی دانشگاه های کشور اوکراین برنامه های آموزشی خود را با تمامی استانداردهای آموزش و پرورش اروپایی ارائه می دهند. این برنامه ها، در تمامی شاخه ها مانند حمل و نقل هوایی، مدیریت کسب و کار، پزشکی، مدیریت هتل داری، مهندسی و … هستند. البته بیشتربرنامه ها به زبان انگلیسی ارائه می گردند، ولی کماکان تعداد گروه عظیمی از دانش جویان و دانش اموزان ضمن شرکت در دوره های زبان اوکراینی، به دنبال کسب میزیت هایی بیشتر برای کار و زندگی و آشنایی با فرهنگ کشور اوکراین هستند.

مدارسی هم برای دانش آموزان بین المللی که سنشان کمتر از ۱۸ سال است هم وجود دارد.

 البته باید گفت که تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان غیرممکن مینماید چرا که تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور بوده و زبان اصلی تحصیل در این کشور به زبان اوکراینی و انگلیسی است.

دانشجویان بین المللی می توانند در خوابگاهی واقع  در نزدیکی دانشگاه و البته مجهز به کلیه ی امکانات مدرن ، زندگی کنند و یا اینکه یک آپارتمان شخصی اجاره نمایند. متذکر هستیم که هزینه های اجاره منزل در اوکراین بسیار کم بوده و شما  این اختیار را دارید  که آپارتمانی را با دانشجویان دیگر بصورت مشترک اجاره نمایید. هزینه ی مسکن در حدود  $ 500 – $ ۱۳۰۰ و بسته  به نوع مسکن انتخابی شما متغیر است.

علاوه بر اینکه که شهریه، در اوکراین پایین ترین نرخ را در اروپا داراست ، دانشگاه های مختلف  شارژ هزینه های مختلف آموزشی دارا هستند. شهریه ها بستگی به دوره ی انتخابی شما دارد. به طور میانگین ، یک سال تحصیلی در دانشگاه های اوکراین حدودا  $ 3.600 هزینه بر است که البته بسیار ارزانتر از دیگر کشورهای اروپایی ست.

موضوع تأمین هزینه های زندگی دانشجویی ، یکی از موارد مهمی است که تعیین کننده روند مهاجرت به یک کشور می باشد. بنابراین پیش از اقدام در رابطه با آن تحقیقات لازم را به عمل آورید.

سیستم آموزش عالی  کشور اوکراین بیش از ۱ میلیون نفر دانشجو دارد .  در این کشور شما می توانید آموزش عالی در  _ دانشگاهی ، دانشکده ها و مؤسسات معتبر _  را تا سطح ۳-۴th دریافت کنید. بعد از ۴ سال تحصیل ، شما موفق به دریافت مدرک کارشناسی می شوید، دوره ی دکترا  5 سال و مدرک کارشناسی ارشد مابین پنج و نیم تا ۶ سال زمان بر است.

در سیستم آموزش عالی کشور اوکراین گاهی پیش می آید که یک رشته خاص  در دانشگاه های مختلف دروس با یکدیگر متفاوت باشند. شرایط تحصیل در این کشور، در مقطع کارشناسی ( لیسانس ) همانند دیگر کشور ها می باشد ولی قطعا وجه تمایزاتی هم وجود دارد که قبل از اقدام می بایست از آنها آگاه شوید. تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در کشور اوکراین در دانشگاه های پزشکی ، مورد تأیید وزارت علوم این کشور امکانپذیر است.

ادامه ی تحصیل برای دانش آموزان بین المللی در مدارس اوکراین

آموزش ها در سطح عالی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه ها، دانشکده ها و مؤسسات معتبر امکانپذیر است ولی مجوز ویژه ای برای آموزش دانشجویان خارجی مورد نیاز است. شایان ذکر است که وزارت آموزش و پرورش کشور اوکراین کیفیت خدمات آموزشی به دانشجویان بین المللی را کنترل می کند.

انواع مختلفی از خوابگاه برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. حتی این امکان وجود دارد که دانشجو با خانواده های اوکراینی زندگی کنند و یا یک تخت در منزل یکی از خانه ها را اجاره نماید.

اوکراین یکی از کشورهای بزرگ تولید مواد غذایی و کشاورزی با سنت های متنوع پخت و پز می باشد و از این نظر مواد غذایی  را می توان در مغازه ها، سوپر مارکت ها، بازارهای کشاورزی به راحتی خریداری نمود.

مشتاقان  تحصیل در اکراین جهت دریافت  اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط مهاجرت و اعزام دانشجو و همچنین دریافت  ویزای تحصیلی در کشور اوکراین به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در مؤسسه حقوقی ملل متحد می توانند به راحتی ویزای تحصیل در اوکراین را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در اوکراین بپردازند.

لازم به ذکر است مؤسسه حقوقی ملل متحد متخصص اعزام دانشجو به اوکراین ،  جزو بهترین مرسسات حقوقی کشور بوده  و آماده پاسخگوی تلفنی و مشاوره ی حضوری  و حتی آنلاین  به شما دوست و هموطن عزیز بوده و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

3 Comments

  1. ناشناس گفت:

    اتریش بهتره یا اوکراین؟ برا تحصیل؟

  2. سمانه گفت:

    بسیار عالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید