مهاجرت تحصیلی به آلمان
بهمن ۲۴, ۱۳۹۷

بهترین انتخاب برای مهاجرت با خانواده ؟انتخاب یک کشور برای زندگی کاملا سلیقه ای هست : به عنوان مثال کشور کانادا برای زندگی خانوادگی عالی است اما نظر یکی از موکل ها این بود که ( خیلی سرد است و یا ….) و یا کشورهایی نظیر :  آلمان ، دانمارک ، اتریش ، سوئیس ، سوئد ، افریقای جنوبی ، هلند و… از قبیل کشورهایی هستند که برای حضور خانوادگی در آنجا می توان اقدام نمود .

کدام یک از کشورها برای اقدام اولیه به همراهان شما هم ویزا می دهند ؟

این بستگی به نوع ویزای شما دارد و کشورهایی که می توان از ابتدا برای کل خانواده ویزا گرفت و در این مورد می توان به کشورهایی مثل : انگلستان ، آمریکا ، اتریش ، کانادا ، آفریقای جنوبی و سوئد و …. اشاره نمود .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده کدام است ؟

همیشه مهاجرت یک چالش بوده است، اما مهاجرت به همراه فرزند نگرانی های  بیش‌تری خواهد داشت. از پیدا کردن مدرسه و شرایط مراقبت از کودک  تا امور تفریحی و امکانات زندگی و بهداشتی درمانی و… همگی ذهن خانواده را درگیر میکند. والدین می بایست پیش از تغییر کشور محل زندگی ،  ۲ بار به این قضیه بیندیشند. اگرچه برای کار به خارج فرستاده می‌شوید، و چه قصد ماجراجویی جدید برای خود و خانواده‌ هستید؛ به هر حال آنچه اهمیت دارد این است که نیازهای عزیزان و نیازهای خود را در نظر بگیرید. نظرسنجی اخیر توسط اکسپت اینسایدر ، مناسبترین کشورهای دنیا را مشخص شده است که ممکن است بخواهید جهت مهاجرت به خارج از کشور به همراه خانواده، به آنها بیندیشید.

اولین کشور مناسب برای مهاجرت :

اتریش

به سبب وجود امکاناتی همچون گزینه‌های مراقبت از کودک و تحصیلات، کشوراتریش بالاترین جایگاه را در شاخص زندگی خانوادگی به کسب نموده‌است.این دو فاکتور به ترتیب از طرف ۷۴ درصد و ۷۶ درصد والدین نمره ی ارزیابی مثبت بالایی کسب نموده اند. وانگهی، اتریش به لحاظ کیفیت تحصیل و بهداشت و سلامت عمومی خانواده رشد چشمگیری داشته‌است، زیرا در مدتی کمتراز یک سال، در هر دوی این شاخص ها از مرتبه ی دوازدهم به مرتبه ی دوم رسیده‌است. به همین سبب مطلقا عجیب نیست که ۹۲ % والدین مهاجر، از کیفیت تحصیل در اتریش، در قیاس با میانگین جهانی ۶۵ %، ارزیابی خوبی بکنند.

دومین کشور مناسب برای مهاجرت :

فنلاند

آیا به دنبال تحصیل باکیفیت و البته ارزان برای فرزندتان هستید؟ کشور فنلاند در بین ۴۱ کشور در شاخص کیفیت تحصیل، با ارزیابی مثبت از سوی ۹۲ % از والدین، جایگاه اول را کسب نموده. این کشور از نظر هزینه‌های کم تحصیل در جایگاه اول قرار دارد. در کل، ۸۱ % والدین  موافقند که پرداخت هزینه‌ی تحصیل در این کشور، ۲ برابر راحتتر از معدل  ۴۱ درصدی جهانی است. فی الواقع، تحصیل از مقطع پیش‌دبستانی تا تحصیلات عالی رایگان است. کتب درسی، رفت‌وآمد، و وعده‌های غذایی نیز رایگان بوده و یا بخشی از آن پرداخت می‌گردد.

مطلب مرتبط : نکاتی درباره ویزای شینگن؛کشورها، مدارک، شرایط، هزینه و فرم

سوئد

با وجودیکه کشورسوئد در قیاس با نظرسنجی قبلی ۲ نمره افول داشته‌است،ولی هنوز در شاخص هزینه‌ی مراقبت از کودک و تحصیل جایگاه اول و در دسترس‌پذیری مراقبت از کودک و تحصیل جایگاه دوم را داراست. در مجموع، ۷۱ % والدین نیز از کیفیت تحصیل رضایت داشته در حالی که فقط ۱۶ % آن را منفی ارزیابی نموده اند.

سومین کشور برای مهاجرت

نیوزیلند

(۸۳ درصد)از مهاجران از شاخص تحصیلات فرزندشان  و (۹۰ درصد) از بهداشت و سلامت فرزندشان رضایت کامل دارند. افزون بر آن، ۹۱ درصد مهاجران از صمیمت مردم محلی نسبت به خانواده‌های بچه‌دار ابراز رضایت کلی کرده اند. فی الواقع اخت شدن با فرهنگ بومی نیوزیلند برای مهاجران چندان هم سخت نمی باشد . ۷۷ درصد مهاجران گفته اند که احساس می‌کنند این کشور وطن خودشان است.

چهارمین کشور برای مهاجرت

سنگاپور

این کشور کوچک که در جنوب شرقی آسیا واقع شده در شاخص های مختلف، جایگاه بالایی کسب نموده‌است، من جمله کسب رتبه ی دوم در کیفیت تحصیل، رتبه ی چهارم در بهداشت و سلامت خانواده، و رتبه ی ششم به لحاظ دسترس‌پذیری مراقبت از کودک و تحصیل. با این وجود به نظر می‌آید هزینه‌های مدرسه والدین را نگران می‌کند: در مجموع ۶۳ درصد از والدین موافق هستند که تأمین هزینه‌ی تحصیل در سنگاپور تا حدودی سخت است.

دیگر کشور برای مهاجرت

آلمان

حدود ۳۳ درصد مهاجران در آلمان از شاخص های تحصیل فرزندشان رضایت کامل دارند. این معدل به حد چشمگیری بالاتر از معدل جهانی ۲۲ درصدی میباشد.آلمان در زیرشاخص کیفیت تحصیل در بین ۴۱ کشور جایگاه چهارم را کسب نموده  و ۳۴ درصد والدین از این فاکتور ارزیابی بالایی ارائه کرده اند.افزون برآن ۳۹ درصد  رضایت کامل را از بهداشت و سلامت فرزندان‌شان داشته اند، که این درصد هم به‌حدچشمگیری بالاتر از معدل جهانی ۲۶ درصدی است.دیگر عواملی که در جذابیت زندگی خانوادگی در آلمان مؤثر بوده شامل : سامانه‌های سفر و رفت‌وآمد مطمئن، و همچنین استانداردهای سلامت و ایمنی بالا است.

فرانسه

هزینه‌ی نسبتا پایین مراقبت از کودک و تحصیل از جمله ویژگی‌های مثبت زندگی خانوادگی در فرانسه می باشند و به ترتیب ۶۳ درصد و ۶۰ درصد پاسخ‌دهندگان در این موارد نظر موافق داشته اند. والدین عقیده دارند شاخص های مراقبت از کودک و تحصیل نسبتا پرتعداد و به آسانی قابل دسترس است. با وجود تنوع گسترده‌ی مدارس، ۴۵ درصد پاسخ‌دهندگان مدرسه های دولتی را برای فرزندان‌شان برمی گزینند. این رقم ۱۵ درصد بالاتر از معدل جهانیست.

استرالیا

درصد بالایی معادل ۹۶ درصد از والدین اذعان داشته اند که در استرالیا که در سراسر دنیابه لحاظ فعالیت‌های تفریحی در اولین سطح است، از وضعیت بهداشت و درمان فرزندان‌شان رضایت صد درصدی دارند.افزون برآن، ۷۳ درصد اتفاق نظرداشته اند که شاخص های تحصیل پرتعداد و با دسترسی آسان است. این کشور به لحاظ بهداشت و سلامت خانواده جایگاه اول را دارد: فی المثل ۹۸ درصدی مهاجران از زندگی خانوادگی‌شان ارزیابی مثبتی داشته‌اند.

لوکزامبورگ

۴۱ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی از زندگی در لوکزامبورگ که پنجمین و پرطرفدارترین مقصد برای مهاجران است و ازاین نظر رضایت کامل دارند. شاخص های تحصیل هم ارزیابی مثبتی کسب کرده است و ۸۴ درصد مهاجران در این خصوص اظهار رضایت کرده‌اند. این کشور در بین ۴۱ کشور مقصد، به لحاظ بهداشت و سلامت خانواده رتبه‌ی هشتم را دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید