عرب
Nurse Employee
فروردین ۲۸, ۱۳۹۸
پرچم اتریش
اتریش
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

استرالیا

پرچم استرالیا
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

مهاجرت کاری

اشخاصی که رشته‌ی تحصیلی و سوابق اشتغال آن‌ها در لیست نیازمندی های مشاغل استرالیا باشد ، می‌توانند برای مهاجرت به استرالیا از طریق دریافت ویزای کاری اقدام نموده و اقامت دائم بگیرند .                       

ویزای اسکیل ورکر استرالیا چیست ؟

این ویزا یکی از ویزای های مهم مهاجرت و مبتنی بر تخصص و مهارت متقاضی است . اقتصاد استرالیا بر کشاورزی و بازرگانی متکی بوده و مشاغل بسیاری به دلیل نبود متقاضی استرالیایی نیازمند نیروی متخصص میباشد. بر همین اساس برنامه های  منظمی برای جذب اشخاص متخصص از دیگر کشورها از طرف مسئولین و اداره مهاجرت استرالیا مدون شده است که ویزای اسکیل ورکر استرالیا مهمترین و اساسی ترین طرح در این برنامه است.

ویزای اسکیل ورکر شامل احوال چه افرادی میگیرد؟

افرادی می توانند از مزایای این ویزا برخوردار شوند  که دست کم ۶۰ امتیاز از جدول امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا را کسب کرده باشند. شما میتوانید از طریق فرم ارزیابی آنلاین ویزای استرالیا از امتیاز خود مطلع  شوید. ویزای اسکیل ورکر استرالیا کلاس ها و ساب کلاسهای مختلفی دارد که بعضی از آنها برای اشخاصی که امتیازشان به ۶۰ نمیرسدمناسب می باشد.

امتیاز بندی ویزای  General Skilled Migration ( مهاجرت بر پایه ی مهارت ) براساس فاکتورهایی مانند سن ، زبان ، تحصیلات و مهارت فرد ، سابقه کار و… می باشد . در مجموع متقاضی باید علاوه بر دارا بودن تحصیلات و مهارت مورد نیاز، کمتراز ۴۵ سال سن و حداقل ایلتس  6 نیزداشته باشد .

شما برای اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا باید مراحل و اقدانات زیر را بگذرانید :

 • ارزیابی مدارک متقاضی توسط نهاد مشخص شده ؛ این مرحله معمولا دو تا چهار ماه طول میکشد .
 • تکمیل و ارسال EOI از طریق SkillSelectبه اداره مهاجرت استرالیا
 • بعد از بررسی EOI از طرف سازمان مهاجرت استرالیا ، برای واجدین شرایط ف  یک دعوت نامه دریافت ارسال می گردد که  شخص مقاضی باید ظرف مدت ۶۰ روز درخواست ویزا کرده و مدارک لازم را به صورت آنلاین ارسال نماید . همچنین هزینه ویزا نیز در این زمان باید پرداخت گردد .
 • در حال حاضر زمان رسیدگی به درخواست ویزا سه ماه می باشد ؛ طی همین مدت تست های پزشکی و پلیس چک شخص متقاضی و همراهان وی انجام می شود .
 • نتیجه درخواست ویزا به صورت ایمیل ابلاغ می گردد .
 • برای آنکه ویزای شما باطل نشود لازم است که بعد از دریافت ویزا شما و قبل از زمان مقرری که افسر پرونده برایتان مشخص می کند به استرالیا سفر کنید . بعد از اولین سفر شما می توانیدبدون هیچ محدودیتی رفت و آمد ک
 • و می توانید به راحتی تا ۵ سال به استرالیا رفت و آمد کنید . زمانی که ۴ سال تمام در آنجا زندگی کردید می توانید برای تابعیت استرالیا Citizenship اقدام کنید
Australia Flag

ویزای سرمایه گذاری

صاحبان مشاغل، کارآفرینان و بازرگانانی که کسب و کارشان موفق و پر رونق بوده و یا در زمینه ی مدیریت اجرایی در سطوح پیشرفته  دارای سابقه ی  درخشانی هستند، می توانند از مزایای  این نوع ویزابرخوردار شده واز این طریق برای دریافت اقامت استرالیاو مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند ..

money in Australia

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری وتجارت ( Business and Investment visa) پیچیدگی خاصی دارد و نیازمند سرمایه مالی قابل توجهی است .

ویزاهای سرمایه‌ گذاری در استرالیا به سه گروه زیرتقسیم می شوند :

Business Innovation and Investment (Provisional) visa (subclass 188)

این نوع ویزای سرمایه گذاری برای اقامت موقت ۴ سال و سه ماه است که قابل تبدیل به ویزای دائم ۸۸۸ می باشد

و اما ویزای ۱۸۸ که دارای پنج زیرشاخه( stream) زیر می باشد .

زیرشاخه اول :

Business Innovation Streamبرای افرادی می باشد که که قصد دارند کسب و کاری را در استرالیا ایجاد کنند . نوع کسب و کار باید مورد تایید ایالت باشد که نهایتا باید ظرف دو سال بعد از ورود به استرالیا راه اندازی شود . مقدار سرمایه و گردش مالی بستگی به درصد سهام کاری راه اندازی شده داشته و از این منظر متفاوت است .

زیر شاخه دوم :

Investor Stream  شامل اشخاصی می شود که می خواهند مبلغی حدود ۱/۵ میلیون دلار در فعالیتهای تجاری و بازرگانی استرالیایی سرمایه گذاری کنند .

زیرشاخه سوم :

 Significant Investor stream نیز برای اشخاصی است که می خواهند مبلغی حدود ۵ میلیون دلار در فعالیتهای تجاری استرالیایی مورد تایید ایالت یا وزارت بازرگانی استرالیاAustradeسرمایه گذاری کنند .

زیرشاخه چهارم :

Premium Investor Stream برای آن گروه ازافرادی است که می خواهند حدود ۱۵ میلیون دلار در فعالیتهای تجاری مورد تایید وزارت بازرگانی استرالیاAustradeسرمایه گذاری کنند .

زیرشاخه پنجم :

Entrepreneur stream  برای اشخاصی است که قرارداد مالی حداقل ۲۰۰ هزار دلاری با شخص ثالث استرالیایی به منظور  راه اندازی یک فعالیت نوین تجاری و یا خدماتی مورد تایید ایالت را دارند .

سیستم امتیاز بندی برای ویزای سرمایه گذاری و تجارت ۶۵ امتیاز با سن کمتر از ۵۵ سال است و نیازی به ایلتس نیست . اما داشتن آن به کسب امتیاز مورد نیاز نیز کمک خواهد .

البته سه نوع ویزای آخر هیچ امتیازبندی ندارند .

دو نوع ویزای Significant Investor stream و Premium Investor Stream محدودیت سنی نیز ندارند .

Business Innovation and Investment (Permanent) visa (subclass 888)

ویزا ی Business Innovation and Investment (Permanent) visa (subclass 888) اقامت دائم استرالیاست که در واقع مرحله دوم برای دارندگان ویزای ۱۸۸ است تا ویزای موقت خود را به ویزای دائم تبدیل کنند .

Business Talent (Permanent) visa (subclass 132)

مدیران و صاحبان شرکت‌های بزرگ برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق Business Talent (Permanent) visa (subclass 132 اقدام می نمایند. این گروه از متقاضیان باید متعهد شوند بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک استرالیا مبلغی معادل ۵/۱  میلیون دلار استرالیا را به استرالیا آورده و تجارتی را آغاز کرده و  یا دریک تجارت استرالیایی سهیم شوند .

برای درخواست این ویزا :

۱ ) سن متقاضی باید کمتر از ۵۵ سال باشد و همچنین دارایی او و همسرش در کار تجاری ۴۰۰ هزار دلار و گردش مالی حداقل ۳ میلیون دلار برای دو سال از چهار سال قبل از اقدام برای ویزا داشته باشند .

۲) مالکیت ۵۱ درصد از بیزینس برای درآمد کمتر از ۴۰۰ هزار دلار در سال یا مالکیت ۳۰ درصد برای درآمد بالای ۴۰۰ هزار دلار در سال و یا مالکیت ۱۰ درصد یک شرکت با سهامی عام را داشته باشند .

۳ ) ارزش دارایی‌ های شان ۵/۱ میلیون دلار و قابل انتقال به استرالیا باشد. مدارک دال بر مدیریت و فعالیت کارآمد در این بیزینس را نیز باید ارائه دهند .

ویزای توریستی

اشخاصی که قصد دارند به عنوان توریست، یا بازدید خانواده و یا حتی سفرهای تجاری برای مدت زمان محدودی  به استرالیا سفر کنند،‌ می‌توانند از مزایای این ویزا برخوردار شوند.           

و اما انواع ویزاهای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا یکی از دشوارترین ویزاها محسوب می شود و دارای انواع مختلفی است؛ در واقع باید گفت  هر یک از این ویزا ها  برای هدف خاصی و مدت محدودی صادر می‌شوند.  صاحبان هر یک از این ویزاها اجازه کار، تبدیل ویزا یا اقامت دائم در خاک استرالیا را نخواهند داشت.

Australian City

ویزای توریستی (گردشگری)

با استفاده از این ویزا می‌توانید به صورت گردشگر به استرالیا سفر کنید و تا مدت ۳، ۶ و ۱۲ ماه در آنجا اقامت داشته باشید. 

ویزای توریستی خانوادگی

این نوع ویزا برای افرادی که یکی از خویشاوندانشان ساکن استرالیاست مناسب می باشد . شما از این طریق می‌توانید برای دریافت ویزای گردشگری اقدام کنید. بدین منظور  کافی است تا دعوتنامه‌ای از فرد مذکور برای شما ارسال شود؛ به علاوه لازم است تا وی مبلغی در حدود )۵,۰۰۰ تا ۱۵,۰۰۰ دلار را به عنوان امانت به دولت استرالیا بپردازد (این وجه پس از بازگشت مسافر عودت داده خواهد شد.

Australian Family

ویزای توریستی کاری 

ویزای کاری نوعی از ویزای توریستی ویژه ی اشخاصی است که به منظور شرکت درسمینار ها ، همایش ها ، کنفرانس‌ها، مصاحبه‌های شغلی، جلسه‌‌ها و قراردادهای کاری و… قصد سفر به استرالیا را دارند . باید از یک شرکت و یا برگزار کننده همایش دعوت نامه معتبر ارائه کنید.  مدت اعتبار آن نیز بین ۳، ۶ تا ۱۲ ماه متغیر است. لازم به ذکر است که دارنده این  ویزا مجاز به کار در استرالیا نمی باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی استرالیا

 •  فرم تکمیل شده ی درخواست 
 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید ۴*۶
 • کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از نظام وظیفه برای متقاضیان مرد ۱۸ تا ۵۰ سال
 • مدارک مالی دال بر توانمندی شخص متقاضی برای گردشگری در استرالیا ؛ مانند گردش مالی حساب بانکی
 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن شخص متقاضی ، قرارداد کاری در صورت اشتغال ، مجوز کسب ، مدارک تأسیس شرکت و … در صورت کارفرما بودن متقاضی
 • ارائه مدارک لازم مبنی بر بازگشت به ایران ( نامه کارفرما، نامه ثبت نام در مدرسه یا دانشگاه، سند اموال و دارایی‌ها، سند ازدواج، مدرک ثبت نام در کنفرانس و… )
 • پرداخت وجه صدور ویزا؛توجه نمایید که این مبلغ در صورت رد درخواست قابل استرداد نیست.

نکته‌ها در این زمینه

 • اعتبار گذرنامه باید دست کم ۶ ماه بیشتر از تاریخ درخواست سفر به استرالیا باشد.
 • چنانچه دارای دعوتنامه هستید، دعوتنامه ، مدارک تابعیت و آدرس کامل اقوام یا آشنایان ساکن استرالیا را به مدارک خود ضمیمه می کنید.
 • زمان رسیدگی به درخواست ویزای گردشگری استرالیا متغیر است، ولی در صورت کامل بودن پرونده و مدارک بطور معمول پس از حدود ۳ تا ۵ هفته نتیجه ی درخواست شخص متقاضی دال بر واجد شرایط بودن او برای اخذ ویزا مشخص خواهد شد.
 • امکان پرداخت هزینه ویزا به صورت اینترنتی نیزوجود دارد.  
 • تمامی متقاضیان باید قبل از مراجعه ی حضوری ، وقت قبلی دریافت کنند.

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

 • ۱)  ساخت حساب کاربری متقاضی در سایت سفارت استرالیا.
 • ۲)  ورود اطلاعات شخصی متقاضی و پاسخ به سؤالات شرایط سنجی البته در سایت استرالیا.
 • ۳)  آپلود  مدارک درخواستی ویزای توریستی استرالیا.
 • ۴)  پرداخت هزینه های بررسی مدارک متقاضی ویزای توریستی استرالیا.
 • ۵) پاسخ دهی سفارت استرالیا در بازه زمانی حدود  17 تا ۳۱ روز کاری به درخواست ویزای توریستی استرالیا متقاضیان.

انواع دیگری از ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا برای والدین:

 • افرادی که دست کم دو سال  در استرالیا اقامت دارند، می توانند برای والدین خود ، درخواست ویزای توریستی استرالیا دهند. البته از شروط  دریافت ویزای توریستی برای والدین این است که :
  • ۱)  پدر و مادر شما باید بالای ۶۵ سال سن داشته باشند
  • ۲) شما حتما باید در استرالیا اقامت داشته باشید
  • ۳)  برای پدر و مادر خود، دعوت نامه معتبر ارسال کنید.

ویزای بازدید کننده تجاری استرالیا:

 • این ویزا به منظور مقاصد تجاری، حضور در سمینار‌ها و همایش ها و تعامل بین شرکت ها صادر می‌شود. برای اخذ این ویزا شما می بایست از  شرکت و یا برگزار کننده ی سمینار دعوت نامه ی معتبر ارائه کنید. مدت اعتبار این ویزا نیز ، بستگی به تاریخ ثبت شده در دعوت نامه داشته و  متغیر است .

ویزای توریستی استرالیا با دعوت نامه

 • دعوت نامه در اخذ ویزای توریستی استرالیا تاثیر بسیاری داشته  و تا حد زیادی شانس اخذ ویزای این کشور را ارتقا می بخشد. می‌توانید دعوت نامه را از خانواده، دوست یا آشنا و یا یک شرکت  درخواست کنید.

دعوت نامه ویزای توریستی استرالیا باید شامل موارد زیر باشد:

 • اسم کامل شخص دعوت کننده
 • تاریخ تولد وی
 • آدرس کامل و شماره تلفن ایشان
 • وضعیت اقامت شخص دعوت کننده در استرالیا (اقامت دائم، شهروند، دانشجو و غیره)
 • شغل و یا منبع درآمد دعوت کننده
 • رابطه شخص دعوت کننده با شما (دوست، خواهر، برادر، والدین و غیره )
 • هدف از سفر به استرالیا (تعطیلات، بازدید تجاری، بازدید خانواده و غیره)
 • جزئیات در مورد هزینه های مسکن و اقامت شما (اگر در منزل ایشان اقامت می‌کنید)

ویزای توریستی استرالیا بدون دعوت نامه

از آنجایی که نداشتن دعوت  نامه کار را برای اخذ ویزای توریستی سخت می کند اما تاریخچه سفری و مدارک مالی می تواند تا حد زیادی شانس شما را در اخذ ویزا بالا ببرد . ·        


بازه زمانی صدور ویزای توریستی استرالیا

مدت زمان پاسخ گویی به ۷۵ درصد از پرونده هامدت زمان پاسخ گویی به ۹۰ درصد از پرونده هازیر گروهویزا
۱۷روز۳۱ روزسابکلاس ۶۰۰توریستی
۱۰روز۱۹روزسابکلاس ۶۰۰اسکیل ورکر
۳۰روز۴۹روزسابکلاس ۶۰۰اسپانسر خانوادگی

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی استرالیا

 1. جهت اخذ ویزای توریستی مدارکی ازطرف شخص تقاضا کننده مورد نیاز سفارت می باشد که بطور کامل و دقیق شرح داده خواهد شد ؛  لطفا در نظر داشته باشید که کل مدارک  باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و علاوه بر ترجمه رسمی احتیاج به مهر دادگستری وامور خارجه نیز دارند.
 2. اسکن رنگی و با کیفیت بالا از صفحات اول و تمامی صفحات، مهر و ویزا شده ی پاسپورت جدید
 3. اسکن رنگی و با کیفیت ازصفحات اول و تمامی صفحات مهر و ویزا شده ی پاسپورت‌های قدیمی
 4. ترجمه ی تمامی صفحات شناسنامه شخص متقاضی
 5. ترجمه ی کارت ملی
 6. سند ازدواج( ترجمه شده)
 7. ترجمه ی کارت پایان خدمت در صورت اعزام متقاضی به خدمت سربازی (برای متقاضیان ۱۸ تا ۵۰ ساله)
 8. تکمیل تمامی فرم های مورد نیاز سفارت استرالیا
 9. پرینت ۶ ماهه از حساب بانکی جاری
 10. نامه ی تمکن مالی از حساب بانکی
 11. ترجمه ی سندهای ملکی متقاضی

ویزای ازدواج

افرادی که همسر یا نامزد آنها، شهروند و یا مقیم استرالیا است، می‌توانند از طریق ویزای ازدواج برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند.

marriage in Australia

توضیحات کلی

این ویزا برای اشخاصی است که همسروی شهروند ساکن استرالیا که اقامت دائم این کشور را دارد و تصمیم به  مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج دارند. شروط اداره‌ مهاجرت جهت اخذ این ویزا ملزم می دارد  که شخص متقاضی  به صورت قانونی با شخص مقیم استرالیا ازدواج کرده باشد و بتواند مدارک قانونی دال بر ازدواج ارائه دهد یا بتوانند به اداره‌ی مهاجرت ثابت کنند که از دوازده ماه پیش از تشکیل پرونده ، زندگی مشترک داشته‌اند.

بطور معمول در این حالت، شخص متقاضی باید مدارک متعددی برای اثبات زندگی مشترک دو نفره  ارائه کند تا بتواند شروط  اخذ این ویزا را داشته باشد. اشخاصی که بعد از دریافت ویزای ازدواج ، وارد استرالیا می‌شوند می‌توانند از اکثریت امکانات یک شهروند استرالیایی برخوردار شده و بدون هیچ شرطی به صورت تمام‌ وقت کار کنند. این ویزا را می توان به ویزای دائم تبدیل کرد اگر شخص متقاضی بتوانند بس از ۲ سال از دریافت ویزای ازدواج مدارکی به بازرس اداره‌ی مهاجرت ارائه دهد که زندگی مشترک داشته‌اند و شرایط اخذ اقامت دائم را دارد.

ویزای نامزدی استرالیا مخصوص اشخاصی است که نامزد آن‌ها شهروند مقیم استرالیا و دارنده ی اقامت دائم این کشور است. این ویزا  ماه اعتبار داشته و می‌بایست در طول این مدت ازدواج رسمی صورت گیرد و  اگر نه ویزای فرد باطل گردیده و می‌بایست به کشور خود بازگردد.

 ویزهای  309 ، ۱۰۰

ویزای ساب‌کلاس ۳۰۹ ، ویزای موقت دو ساله است  و اولین مرحله جهت اخذ ویزای اقامت دائم با ساب‌کلاس ۱۰۰ است. این ویزا ویژه ی اشخاصی است که همسر شان  شهروند استرالیا با اقامت دائم بوده  و یا در شرایط خاص شهروند نیوزیلند ساکن استرالیا می‌باشد. شخص متقاضی برای درخواست این ویزا باید خارج از استرالیا باشد.

ویزای مذکور به فرد متقاضی اجازه می دهد که :

 وارد خاک استرالیا شده و تا زمان مشخص شدن نتیجه ی اقامت دائم ، در این کشور زندگی کند .

شخص میتواند به صورت تمام وقت در استرالیا کار کند .

بدون در یافت بودجه های دولتی به تحصیل بپردازد .

از مزایای بیمه خدمات درمانی مدیکر استرالیا برخوردار شود .

تهیه‌ مدارک

بیشتر مدارک مورد نیاز برای این  ویزا ،‌علاوه بر مدارک شناسایی هر دو طرف ، ارائه ی دلایل کافی دال بر واقعی بود رابطه و ازدواج است. به غیر از سند ازدواج ( درصورت وجود ) مدارک تکمیلی به منظور اثبات رابطه از جهات زیر مورد نیاز است:

 • تاریخچه‌ی رابطه که بطور معمول به صورت statement از طرف هر دو فرد به همراه مستندات نیاز است
 • موارد مالی رابطه یعنی شیوه ی تقسیم هزینه‌های جاری زندگی
 • شیوه ی تقسیم مسؤلیت‌های زندگی
 • شهرت در بین دوستان ، اقوام  و جامعه به عنوان زوج
 • میزان وابستگی روحی  و معنوی و فیزیکی هر دو طرف به یکدیگر

ویزای تحصیلی

اشخاصی که قصد دارند به ادامه‌ی تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر در دانشگاه‌های استرالیا بپردازند، جهت مهاجرت به استرالیا می‌توانند از طریق اخذ ویزای اقدام کنند

بدین منظورشما باید به اداره مهاجرت و مرزبانی (DIBP) استرالیا اثبات کنید که شروط زیر را جهت اخذ ویزای دانشجویی استرالیا دارید :

 • الزامات قانونی موقت   (GTE)
 • شرایط مالی
 • مهارت زبان انگلیسی
 • الزامات شامل سلامت و شخصیت

همچنین باید فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا را تکمیل کرده ، هزینه درخواست ویزا را پرداخت نموده و سپس در صورت تأیید در مصاحبه شرکت نمایید .

و اما الزامات قانونی موقت (GTE) چیست؟

 بر اساس این طرح که در در نوامبر سال ۲۰۱۱ معرفی شد شخص متقاضی باید بتواند قصد واقعی خود برای اقامت موقت در استرالیا را شرح دهد تا بتواند به منظور تحصیل یا همراهی یک دانشجو به عنوان وابسته – یعنی همسر یا فرزند –  و یا به عنوان سرپرست قانونی باشد. تصمیم گیرندگان در DIBP  معمولا موارد زیر را مد نظردارند :

 • شرایط حاکم در کشور اصلی شما
 • شرایط بالقوه برای شما در استرالیا
 • اهمیت و ارزش دوره ی منتخب برای آینده شما
 • سوابق مهاجرتی شما
 • دیگرمسائل مرتبط

به منظور آگاهی از اینکه شرایط GTE را دارید یا نه ، ممکن است از متقاضی بخواهند تا در یک مصاحبه در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری استرالیا شرکت کند. بعضی از متقاضیان نیز فقط  لازم است فرم درخواست ویزا را تکمیل کنند.

تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا

پیش از این انواع ویزای دانشجویی استرالیا  با توجه به سطوح تحصیلاتی طبقه بندی می شد ، اما در ۱ ژوئیه ۲۰۱۶ این روند ساده تر شده بطوری که اکنون تمام دانشجویان بین المللی می توانند جهت دریافت ویزای دانشجویی (زیرمجموعه ۵۰۰) در خواست آنلاین دهند. با این تغییرات ، دانشجویان دیگر نیازی به شرکت در ارزیابی سطح ریسک مهاجرتی ندارند، چرا که چهارچوب درخواست برای تمامی دانشجویان یکسان می باشد .  پیش از درخواست ویزا، باید تأییدیه ثبت نام (COE) یا معرفی نامه ای دال بر پذیرش در دوره های مؤسسات آموزشی مشترک (CRICOS) ارائه دهید. COE  بصورت  یک کد آنلاین است و شما می بایست آن را در قسمت مربوطه در درخواست ویزای آنلاین خود وارد نمایید. به علاوه ممکن است ملزم به پرداخت ودیعه برای هزینه های تحصیل خود شوید .

بعد از آن می توانید در مقاطع تحصیلی بالاتر ادامه تحصیل دهید ولی در صورت تغییر رشته در چارچوب صلاحیت استرالیا (AQF) می بایست ویزای دانشجویی جدید دریافت کنید .

شرایط و الزمات اخذ ویزای دانشجویی برای استرالیا

زمان تکمیل فرم درخواست ویزای آنلاین خود ، باید شروط زیر را برای اخذ ویزای دانشجوی استرالیا داشته باشید:

الزامات مالی:

لازم است منبع مالی کافی ووافی جهت تأمین هزینه های تحصیلی، مسافرت و زندگی در استرالیا داشته باشید. در طول یک سال ۱۹۸۳۰ دلار استرالیا (تقریباً ۱۵۱۷۰معادل دلار آمریکا) است. اگر وابستگانی  مانند همسر و فرزندان نیزداشته باشید ، باید شواهدی مبنی بر اینکه توانایی تأمین مخارج زندگی و هزینه ی تحصیل آنها را نیز دارا می باشید. به علاوه می توانید با ارائه مدارکی نشان دهید که همسر یا والدینتان می توانند به لحاظ مالی شما را ساپورت کنند ودرآمد آن ها  دست کم ۶۰ هزار دلار استرالیا (تقریبا معادل ۴۵۸۵۰ دلار آمریکا) است.

شرط داشتن مهارت زبان انگلیسی در شرایط ویزای دانشجویی استرالیا :

چنانچه اهل یک کشور انگلیسی زبان نیستید ویا حداقل به مدت پنج سال در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل نکرده اید ، نیاز است ثابت کنید  سطح تسلطتان به زبان انگلیسی مورد تأیید است. در وب سایت DIBP آزمون های مورد تأیید و مجاز از قبیل آیلتس و تافل و همچنین آزمون زبان انگلیسی پیرسون (PTE) و آزمون انگلیسی پیشرفته کمبریج (CAE) فهرست شده است. نمره مورد نیاز شما بسته به این دارد که در کدام یک از دوره های تحصیلی تمام وقت ، دوره های مقدماتی و یا دوره مقدماتی زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی (ELICOS) ثبت نام کرده باشید. متفاوت است .

الزامات سلامت شرایط ویزای دانشجویی استرالیا :

شاید  از برخی از دانشجویان خواسته شود تا معاینات پزشکی و یا رادیولوژی ارائه دهند تا وضعیت سلامت آنها مشخص شود . البته این شرط معمولاً برای افرادی است که قصد دارند به عنوان دکتر، دندانپزشک یا پرستار آموزش ببینند و در این رشته ها مشغول تحصیل شوند . در این صورت می بایست به یک پزشک مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کنید.

همه ی دانشجویان به غیر از افرادی که اهل بلژیک یا نروژ هستند، لازم است  بیمه درمانی دانشجویان خارجی (OSHC) خریداری کنند. می توانید این بیمه را از طریق دانشگاه محل تحصیل خود و همچنین به طور مستقیم از یکی از پنج ارائه دهنده مورد تأیید خریداری کنیدکه عبارتند از :

: Australian Health Management، BUPA Australia، Medibank Private، Allianz Global Assistance و nib OSHC.

هزینه این بیمه درمانی تا حد زیادی بستگی به ارائه دهنده آن دارد. لازم به ذکر است دانشجویان سوئدی که بیمه درمانی را از طریق CSN International یا Kammarkollegiet خریداری کرده اند  نیازی به خرید OSHC ندارند. دانشجویان بلژیکی و نروژی نیز نیازی به خرید OSHC به عنوان قسمتی ازمراحل درخواست ویزا ندارند.

الزامات شخصیتی:

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا بدین معنی است که شما می بایست از ویژگی های شخصیتی خوبی برای ورود به استرالیا برخوردار باشید. این معیارها شامل ( عدم سوء سابقه کیفری ) است. همچنین نیاز به اخذ یک گواهی عدم سوء سابقه رسمی (یا تأییدیه پلیس) می باشد و ممکن از شما درخواست شود تا فرم اظهارنامه  قانونی شخصیتی را تکمیل نمایید .

مدارک لازم جهت دریافت ویزای دانشجویی استرالیا :

در وب سایت DIBP فهرستی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی ارائه شده است. معمولا دانشجویان باید مدارک زیر را ارسال کنند:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی استرالیا ۱۵۷ دلار استرالیا
 • هزینه بررسی درخواست که در حال حاضر در بیشتر موارد حدود ۵۵۰ دلار استرالیا (معادل تقریبا۴۲۰ دلار آمریکا) است.
 • کپی صفحه بیوگرافی گذرنامه (ممکن است از برخی از دانشجویان درخواست شود تا گذرنامه ی خود را به صورت فیزیکی ارائه دهند).
 • تأییدیه ی ثبت نام یا پیشنهاد نامه
 • مدارک جهت اثبات منابع مالی کافی
 • مدارک مربوط به بیمه ی درمانی
 • نتیجه ی آزمون زبان انگلیسی
 • نتایج بررسی سوابق کیفری
 • چهار قطعه عکس جدید در اندازه ی عکس گذرنامه

بعد از تهیه مدارک و اسکن آنها  باید یک حساب کاربری نیز ایجاد کنید تا از طریق سیستم ImmiAccount درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

درمورد شرایط ویزای دانشجویی استرالیا می توان گفت  که در بیشتر درخواستها طی چهار هفته بررسی می شوند. چنانچه طول تحصیل در استرالیا افزون بر ۱۰ ماه است و در پایان سال تحصیلی دانشگاه های استرالیا که معمولاً در اواسط دسامبر به اتمام می رسد، ویزای شما معمولاً تا ۱۵ مارس سال بعد نیز معتبر خواهد بود. اگر طول تحصیل شما بیش از ۱۰ ماه باشد و در ماه ژانویه تا اکتبر به پایان می رسد ، ویزای شما بطور معمول تا دو ماه بعد از اتمام دوره ی تحصیلی شما معتبر خواهد بود.

در برخی شرایط خاص می توان پس از اتمام اعتبار ویزای خود برای دریافت یک ویزای جدید درخواست جدید دهید . در این زمینه برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت DIBP مراجعه کنید.

مزایای ویزای دانشجویی

می توانید با استفاده از این تا ۹۰ روز پیش از شروع  دوره ی تحصیلی خود ، وارد استرالیا شوید و طی ۷ روز پس از ورود به کشور لازم است آدرس محل اقامت خود را به مؤسسه ی آموزشی محل تحصیل خود اطلاع دهید ودر صورت تغییر آدرس ، طی هفت روز آدرس جدید را نیز به آنها اطلاع دهید.

همچنین در طول ترم مجاز هستید هر دو هفته یکبار به ۴۰مدت  ساعت و همچنین در طول تعطیلات نیز به طور تمام وقت کار کنید. البته تا شروع دوره ی تحصیلی خود اجازه ی کار ندارید .

اگر در مقطع فوق لیسانس  یا دکترا تحصیل می کنید، هیچ محدودیت کاری برای شما وجود ندارد.

الزامات خاصی که دارندگان ویزای دانشجویی استرالیا ملزم به رعایت آن هستند:

لازم است در یک دوره ی تحصیلی ثبت شده در CRICOS ثبت نام کنید، به طور منظم  در کلاس ها شرکت نموده و پیشرفت تحصیلی مناسبی داشته باشید و بیمه سلامت OSHC را خریداری کرده باشید.

University

ویزای والدین

آن دسته ازوالدینی که فرزندشان در استرالیا زندگی‌ می‌کنند، می‌توانند جهت  مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ این ویزا اقدام کنند.

این نوع ویزا انواع مختلفی از جمله ویزای ۱۰۳ ، ویزای ۱۷۳ ، ویزای ۱۴۳ ، ویزای۸۰۴ ، ویزای ۸۶۴ ، ویزای ۸۸۴ دارد .

متقاضیان تمامی این ویزا  الزاماً باید یک اسپانسر که یا شهروند استرالیا یا دارای اقامت دائم استرالیا و یا شهروند نیوزلند باشد و در استرالیا زندگی می‌کند داشته باشند . لازم است اسپانسر این متقاضیان دست کم به مدت ۲ سال پیش از درخواست ویزای والدین در استرالیا زندگی کرده باشد. این اسپانسرمیتواند فرزند یا همسر فرزند آن‌ها باشد.

متقاضیان ویزاهای ۱۰۳ و ۱۷۳ و ۱۴۳

می‌توانند ضمن داشتن یک اسپانسر و ارائه ی تست‌های پزشکی و دریافت عدم سوءپیشینه ، به کمک  این ویزاها به استرالیا مهاجرت نمایند.
  همه ی متقاضیان لازم است از مرحله‌ی تست بالانس‌ فامیلی با موفقیت عبور کنند چون این تست نمایانگرمیزان وابستگی یک خانواده را به کشور استرالیا است . برای گذر از این مرحله ، باید حداقل نیمی از تعداد فرزندان متقاضی به صورت دائم در استرالیا زندگی کنند و یا اینکه تعداد فرزندانی که در استرالیا زندگی می‌کنند بیشتر از تعداد فرزندانی باشد که در کشوری دیگر زندگی می‌کنند.

ویزای سالخوردگان ( ۸۰۴ – ۸۶۴ – ۸۸۴ )


  اگر فردی بخواهد جهت اخذ ویزاهای ۸۰۴ و ۸۶۴ و ۸۸۴ اقدام نماید لازم است علاوه بر شرایط  ویزاهای فوق ،  شریط حداقل سن مورد نیاز را نیز داشته باشد. شخص یا اشخاص متقاضی باید حداقل سن بازنشستگی در استرالیا دارا باشند. که  با توجه به تاریخ تولد متقاضی، می‌تواند متفاوت باشد. 
  اخذ ویزای والدین سالخورده به این معنی نیست که فرد متقاضی بلافاصله  پس از ورود به استرالیا از حقوق بازنشستگی و بیمه بهره‌مند شود. بطور معمول این افراد باید دو سال برای دریافت حق بیمه و همچنین حداقل ده سال برای دریافت حقوق بازنشستگی و از کار افتادگی ، منتظر بمانند.
با عنایت به صف بسیار طولانی متقاضیان این نوع ویزا و محدودیت  ویزاهای ۱۰۳ و ۸۰۴، روند بررسی مدارک و تأییدیه ی این نوع  ویزا ممکن است حتی  تا سی سال به طول انجامد

Old Group of people


راه حل سریعتراین است که  از ویزای Contributory با ساب‌کلاس‌های ۱۷۳ و ۸۸۴ و ۱۴۳ و ۸۶۴ استفاده کنید . ولی هزینه‌ های دولتی جهت مرحله‌ی نهایی و تأیید این ویزا به مراتب بیشتر ازویزاهاست و حتی  برای هر متقاضی می‌تواند به رقم ۴۷ هزار دلار استرالیا نیز برسد.


  افراد متقاضی می‌توانند برای ویزای دائم Contributory با ساب‌کلاس ۱۴۳ و ۸۶۴ مستقیما اقدام نمایند و  یا در ابتدا جهت ویزای موقت Contributory با ساب‌کلاس ۱۷۳ و ۸۸۴ اقدام نمایند . ویزاهای موقت Contributory تا دو سال اعتبار دارند و دارندگانش در طول این دو سال می‌توانند برای دریافت ویزای دائم Contributory اقدام نمایند . هزینه‌ های اخذ ویزای دائم چه از طریق اقدام مستقیم و چه از طریق اقامت موقت، یکسان است .  گرچه با استفاده از راه  دوم یعنی اقامت موقت بین دو مرحله تقسیم شده  وبه  لحاظ پرداخت برای متقاضی راحت‌تر می باشد .

امکانات و مزایای ویزای دائم والدین

چنانچه  نتیجه‌ی درخواست هر یک از ساب‌کلاس‌های ویزای دائم والدین، مثبت باشد  متقاضی می‌تواند به استرالیا مهاجرت کرده و به صورت نامحدود در خاک استرالیا زندگی کند. تمامی امکانات و مزایای این نوع از ویزاها  دقیقاً مانند ویزاهای  دائم است و دارندگانش  می‌تواند از تمامی حقوق و مزایای اقامت دائم استرالیا برخوردار شوند

هزینه‌های پرداختی انواع ساب‌کلاس‌های ویزای والدین در مه۲۰۱۷:

ساب‌کلاس ویزاهزینه هنگام ثبت پروندههزینه هنگام صدور ویزا
Contributory Visa موقت – ساب‌کلاس ۱۷۳۲۴۹۰$۲۹۱۳۰$
Contributory Visa دائم – ساب‌کلاس ۱۴۳۳۶۹۵$۴۳۶۰۰$
Contributory Visa دائم – ساب‌کلاس ۱۴۳ برای دارنده ویزای ۱۷۳۳۶۹۵$۱۹۴۲۰$
Parent Visa اقامت دائم –  ساب‌کلاس ۱۰۳۳۸۷۰$ندارد
Aged Parent Visa دائم –  ساب‌کلاس ۸۰۴۳۸۷۰$ندارد

جدول نمونه‌ی بالانس فامیلی Balance-of-Family Test

شرایط دارند یا خیر؟تعداد فرزندان ساکن در کشوری غیر از استرالیاتعداد فرزندان مقیم استرالیاتعداد کل فرزندان
کشور دکشور جکشور بکشور الف
بلی–  –  ۱۱
بلی۱ نفر۱نفر۲نفر
نه۲ نفر۱ نفر۳ نفر
نه۱ نفر۱ نفر۱ نفر۳ نفر
بلی۲ نفر۲ نفر۴ نفر
نه۱ نفر۱ نفر۱ نفر۱ نفر۴ نفر
نه۱ نفر۲ نفر۱ نفر۴ نفر
خیر۱ نفر۱ نفر۱ نفر۱ نفر۱ نفر۵ نفر
بلی۱ نفر۱ نفر۱ نفر۲ نفر۵ نفر
بلی۲ نفر۳ نفر۵ نفر
نه۲ نفر۲ نفر۲ نفر۶ نفر

2 Comments

 1. پناهنده گفت:

  پناهندگی هم داره استرالیا دیگه؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید