آیا مهاجرت از طریق پناهندگی رو توصیه میکنید؟
اسفند ۱۸, ۱۳۹۷
Visa
تبدیل ویزای تحصیلی به کاری
فروردین ۱۸, ۱۳۹۸

اقامت لتونی

لیتونی
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

لتونی کشوری در منطقه بالتیک اروپا و هم مرز با کشور روسیه واقع شده است. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد و بخشی از حوزه شینگن است. پارلمان این کشور از یک سپتامبر سال ۲۰۱۴ تغییراتی را به قانون مهاجرت اضافه کرده است که چگونگی اخذ اقامت لتونی توسط سرمایه گذاران مهاجر و خانواده آنان در این کشور عضو اتحادیه اروپا و شینگن در آن ذکر شده است.

لتونی

هر درخواست کننده مهاجرت به این کشور بعد از خرید ملک، ثبت شرکت و یا ثبت نمایندگی در لتونی، خرید اوراق قرضه دولتی لتونی و همچنین سرمایه گذاری در بانک‌های لتونی، باید مدارک و پرونده خود را جهت دریافت اقامت موقت به اداره مهاجرت لتونی تحویل نماید. بعد از تحویل مدارک و ثبت درخواست اقامت موقت توسط مهاجر ، مدت زمان صدور تصمیم اداره مهاجرت، دو ماه خواهد بود.  در این مقاله قصد داریم کامل روش مهاجرت به کشور لتونی را برای شما توضیح دهیم.

اخذ اقامت لتونی از راه خرید ملک

اخذ اقامت از راه خرید ملک در این کشور، کم هزینه ترین روش سرمایه گذاری ملک در یک کشور شینگن و اروپایی خواهد بود. شاید علاقه داشته باشید بدانید در حال حاضر فقط ۱ کشور در اتحادیه اروپا هست که شما قادر خواهید بود بر اساس خرید آپارتمان و یا خانه مسکونی اقدام به دریافت اقامت اروپا بکنید و فقط در کشور لتونی است که این چنین قانونی وجود دارد. از طرفی هیچگونه محدودیتی در حداقل مدت زمان اقامت سالیانه وجود ندارد و مهاجران می‌توانند آزادانه در هر زمان کشور را ترک نمایند.

ضوابط خرید خانه یا زمین جهت دریافت اقامت

حداقل ارزش املاک و مستغلات ۲۵۰۰۰۰ یورو میباشد. سرمایه گذاری می تواند با خرید یک یا چندین ملک و زمین انجام شود اما کل  مبالغ باید ۲۵۰۰۰۰ یورو باشد. اگر ارزش ملک خریداری شده کمتر از ارزش فیلد های قانونی ذکر شده جهت اخذ اقامت لتونی باشد شما نمیتوانید اقامت این کشور را اخذ نمایید . از طرفی ملک باید اجباراً  از یک شخص لاتویایی یا شخص خارجی مقیم لاتویا خریداری شود و پنج درصد ارزش زمین خریداری شده (حداقل ۱۲۷۵۰ یورو) برای مالیات نقل و انتقالات ملک خریداری شده به حساب بودجه دولتی این کشور، بدون برگشت و فقط برای یک مرتبه پرداخت گردد. این ضوابط در مورد خرید املاک و مستغلات در تمام منطقه های لتونی صدق می کند.

مدت اقامت لتوونی

با این راه، پس از خرید ملک و بعد از اخذ موافقت اداره مهاجرت این کشور،  یک اقامت پنج ساله به شخص سرمایه گذار، همسر و فرزندان کمتر ۱۸ سال او داده می‌شود که باید هر یک سال تمدید شود.

دریافت اقامت لتوونی از راه ثبت شرکت

شرکت ثبت شده در لتونی باید قادر به انجام تمام فعالیت‌های تجاری، اقتصادی و بازرگانی که نیازی به دریافت مجوزهای مختلف ندارند می‌باشند. برای درخواست اخذ اقامت لتونی از راه ثبت شرکت پیش از ثبت درخواست اقامت خود در اداره مهاجرت لتونی، شرکت متقاضی باید شروط ویژه‌ای را رعایت کرده باشد.

 • شرکت در انتظار ثبت می بایست دارای حداقل دوازده ماه سابقه فعالیت تجاری، بازرگانی و یا خدماتی مفید بوده باشد.
 • شرکت در انتظار ثبت باید پنج کارمند لتونیایی به صورت تمام وقت و با حقوق پایه داشته باشد.
Office

زمان اقامت

بعد از اخذ موافقت اداره مهاجرت لتونی ۱ اقامت یک ساله به متقاضی شرکت در انتظار ثبت ، همسر و فرزندان کمتر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که باید هر یکسال تمدید گردد و پس از گذراندن یک دوره پنج ساله، قادر خواهید بود برای اخذ اقامت دائم و شهروندی لتونی اقدام نمایید و پاسپورت این کشور اروپایی را دریافت نمایید.

اخد اقامت لتونی از راه تحصیل

مراکز آموزش عالی در کشور لتوونی که شامل دانشگاه‌ها، دانشکده هنرهای عالی، مدرسه های عالی فنی و کالج‌های تخصصی ۲ تا ۳ ساله می‌باشد. مرکزهای آموزش عالی لتونی در زمینه هنرand و موسیقی به مقدار زیاد با کیفیت هستند. دانشکده موسیقی و آثار هنری و دانشکده هنر کاربردی شهر ریگا، از مراکز تخصصی هنری اروپا حساب می‌شوند. علاقه مندان به تحصیل در انگلستان ، آلمان، فرانسه، ایتالیا ، اسپانیا، آمریکا، کانادا و استرالیا با توجه به ممکن بودن استفاده از این دستگاه و سیستم، قادر خواهند بود تحصیلات خود را در لتونی پیش برده و در سال آخر تحصیل به آسانی به کشور مورد علاقه خود مهاجرت نمایند. اخذ اقامت لتونی زمانی که دانشجو میباشید، امکان پذیر نیست ولی بعد از فارغ التحصیلی و اشتغال امکان درخواست اقامت لتونی برای شما فراهم است.

2 Comments

 1. سعید گفت:

  سلام

  ایا بااجاره ی ملک هم میشه اقامت لیتوانی رو گرفت؟

  • Pooria Allame گفت:

   سلام، چون بحث سرمایه گذاریه، باید سرمایه ای انتقال پیدا کنه و خرید ملک هم نوعی انتقال سرمایه حساب میشه! ولی اجاره نه! ویزا به اجاره‌ی ملک تعلق نمیگیره!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید