مهاجرت به کانادا
تیر ۳, ۱۳۹۸
تغییرات برنامه مهاجرتی کبک
تیر ۱۱, ۱۳۹۸

ویزای سرمایه گذاری EB5 آمریکا

 به منظور اخذ گرین کارت EB-5، سرمایه گذاران مبلغ 500,000 $ را به مدت پنج سال به واجدین شرایط دریافت پروژه ی EB-5 بصورت قرض میسپارند.

 

اخذ گرین کارت به این روش معمولا 2 سال به طول می انجامد. پروسه به این شکل است که کارآفرینان در ایالات متحده می بایست قسمتی از سرمایه ی مربوط به پروژه را مستقیما خود و قسمتی را هم از طریق بانک تهیه نمایند. بعلاوه آنان مطابق با قوانین آمریکا میتوانند بخشی از سرمایه مربوط به پروژه را از طریق برنامه EB5 تکمیل کنند.

 

 اخیراً ویزا ی مذکور برای آن دسته از والدینی که دارای اولاد دانشجو در ایالات متحده هستند و میخواهند برای خود و فرزندان اقامت امریکا را اخذ نمایند مورد توجه قرار گرفته است.

 

پول

 

 با عنایت به این که از تصویب این طرح مهاجرتی در آمریکا سالها گذشته است، دولت آمریکا قصد دارد از سپتامبر سال جاری ، افزایش چشمگیری در مقدار سرمایه گذاری برای اخذ ویزا از طریق این طرح را داشته باشد. قوانین جدید از اکتبر ۲۰۱۶ به اجرا درآمده است.

 

 تاریخ انقضا

 

به احتمال زیاد این برنامه پس از دوره ریسس جمهوری دونالد ترامپ  هم تمدید خواهد شد، اما از آنجاییکه مبلغ 500,000 دلار در طی 25 سال گذشته تغییری نکرده  به احتمال زیاد مبلغ سرمایه گذاری افزایش چشمگیری پیدا خواهد نمود.

 

 از آنجاکه کشور کانادا سرمایه گذاری مهاجرت را بسیار سخت کرده است برنامه EB-5 آمریکا رشد چشم گیری کرده است.

 

از طرفیEB-5  بسیار ارزان تر از آن است که شما تصور کنید.

 

 مقایسه روش های سرمایه گذاری مشابه در استرالیا و انگلستان و کانادا و آمریکا

 

  آمریکا کانادا انگلیس استرالیا
میزان سرمایه گذاری $500k CAD$2M £2M AUD$ 1.5%
سرمایه گذاری به دلار آمریکا 500,000 $ $1.67M £3M $1.2M
هزینه خالص مورد نیاز خیر US$8.3M خیر US$1.8M
زبان انگلیسی لازم است؟ خیر بله بله بله
میتوان سرمایه گذاری کرد؟ بله خیر خیر خیر

 

 روند کاری برای تشکیل پرونده EB-5

 

 1. مشاوره حضوری ، تلفنی و یا حتی آنلاین

 

ما برای سرمایه گذاران EB-5  یک فرم پیش ثبت نام میفرستیم.

 

 1. سفر اکتشافی

 

پس ازآنکه  EB-5  سرمایه گذار را تأیید می کند (بعد از چند روز) از شخص سرمایه گذار EB-5 دعوت به همکاری می شود. به فرد سرمایه گذار توصیه مینماییم که سفری اکتشافی به آمریکا داشته باشد تا با تیم توسعه دهنده و وکلا بیشتر آشنا شود.

 

 

بعد از آن سرمایه گذار مبلغ 562,000 دلار به حساب سپرده واریز می نماید:

 

الف. سرمایه گذاری: $500,000

 

ب. هزینه اداری: $50,000

 

ج. هزینه حقوقی: $12,000

 

 1. l-526 درخواست مهاجرت

 

در مدت زمان حدود 1 ماه، شخص سرمایه گذار EB-5 میتواند یک درخواست مهاجرت I-526 را با کمک یکی از وکلای متخصص مهاجرت تنظیم نماید. پس از بایگانی  I-526 سرمایه ها به پروژه افزوده میگردد. حدود 14 ماه زمان میبرد تا درخواست I-526  تصویب گردد. چنانچه I-526 رد شود، بلافاصله اصل سرمایه ی سرمایه گذاران بدانها بازگردانده میشود.

 

 1. درخواست گرین کارت

 

پس از تأیید درخواست I-526  ، شخص سرمایه گذار EB-5 در لیست قرار می گیرد تا یک مقیم دائم و مشروط شود و یک گرین کارت با اعتبار دو سال دریافت نماید . این پروسه حدوداً 6 ماه به طول می انجامد ولی برای شهروندان چینی به سبب تقاضای بالا ، این روند بیشتر به طول می انجامد.

 

 1. حذف حالت مشروط گرین کارت

 

به منظور حذف شرایط گرین کارت، سرمایه گذار EB-5 میتواند بعد از حدود بیست و یک ماه پس از اخذ گرین کارت مشروط خود، درخواست I-829 داده و ثابت کند که پروژه ی EB-5 از طرف خود 10 شغل ایجاد کرده است. این کار ممکن است یک سال بطول بیانجامد.

 

 برای انجام موارد ذکر شده دولت ، هیچ گونه هزینه ای از متقاضی دریافت نمیکند

 

 یک سرمایه گذاری EB-5 مطمئن برای 88 سرمایه گذار

 

هتل پنج ستاره 220 اتاقه در واشنگتن دی سی

 

مدیران باتجربه و معتمد این هتل استارت این پروژه ی استثنایی را زده اند و 21 میلیون دلار از سرمایه شان را که تشکیل دهنده ی قسمتی از امنیت EB-5  را طی این پروژه سرمایه گذاری می نمایند. در صورت تمایل اسناد و مدارک پروژه در اختیارتان قرار داده خواهد شد. در مقاله ی حاضر شرح اجمالی بر این پروژه و برخی از اهداف آن خواهیم داشت .

 

 

اغلب  سرمایه گذاران برنامه EB5 قبل از راه اندازی پروژه برای جذب سرمایه اقدامات لازم را انجام میدهند و این در حالی است که پروژه مورد نظر ما در اکنون هم در دست اجرا میباشد.

 

هتل خطی واشنگتن دی سی

 

شمار سرمایه گذاران EB-5 : 88 

 

محل پروزه : واشنگتن دی سی

 

سرمایه ی کلی: 145 میلیون دلار

 

زمان اتمام پروژه: 32 ماه

 

سرمایه لازم

 

 1. 55% – 80 میلیون دلار وام از بانک Deutsche
 2. 30% – 44 میلیون دلار از حقوق صاحبان سهام ترجیحی از EB-5
 3. 15% – 21 میلیون دلار از حقوق صاحبان سهام نقدی توسعه

 

ایجاد شغل: 1.421 شغل (60% زیر سازی)

 

هزینه های تکمیل پرونده دولت

 

 • درخواست I-526) 1.500 دلار / خانواده)
 • ویزای کنسولگری DS-260) 230 دلار / برای هر فرد) یا
 • تنظیم وضعیت اگر در ایلات متحده هستید (1.000 دلار / برای هر فرد)
 • حذف شرایط I-829) 3.750 دلار / خانواده)

 

شیوه ی عملکرد این سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاران بین المللی در مشارکت محدودی (“LP”) سرمایه گذاری می نمایند که با یک وثیقه به مدت  پنج سال در این پروژه سرمایه گذاری می کنند که درجهت تأمین مالی بانک است، ولی اولویت با افرادی است که مقدار قابل توجهی سهام خریداری و سرمایه گذاری کرده باشند.

 

ضمانت ها

 

طبق  قوانین EB-5   ، توسعه دهندگان پروژه نمی توانند سود خاصی برای سرمایه گذار تضمین نمایند. سرمایه گذاران EB-5 به قدر کافی در طول پروژه های املاک اعتبار بالایی دارند که می توانند تضمین نمایند بعد از پنج  سال وام خود را تسویه خواهند نمود. پروژه ی EB-5 بطور کامل هزینه ی سرمایه گذاران را پرداخت می نماید و اگر یکی از سرمایه گذاران EB-5 ، I-526 را نگیرد ویزای مهاجرتی او تأیید می گردد.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید