پرچم استرالیا
استرالیا
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸
دانشجویان اوکراین
اوکراین
اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۸

اتریش

پرچم اتریش
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

مهاجرت به اتریش


درهایی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد. ولیکن یکی از بهترین مسیر های مهاجرت به اتریش ، از طریق مهاجرت تحصیلی و دریافت اقامت از طریق ادامه ی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشوراتریش است .

مهاجرت به اتریش


درهایی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد ولیکن یکی از بهترین مسیر های مهاجرت به اتریش ، از طریق مهاجرت تحصیلی و دریافت اقامت از طریق ادامه ی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشوراتریش است . در کلیه ی طرق ، پس از اقامت چند ساله ی فرد در کشور مد نظر می تواند برای تابعیت دائم آن کشور اقدام نماید.

این مقاله اطلاعاتی مفید درهمین رابطه ( تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش ) در اختیار علاقه مندان به تحصیل در اتریش قرار می دهد. دانشگاه های علوم پزشکی اتریش که مورد تأیید وزارت علوم ایران نیز می باشند عبارتند از:

۱ -دانشگاه وین (University of Vienna )

۲ -دانشگاه اینسبروک (Universität Innsbruck)

۳ -دانشگاه علوم پزشکی وین (Medical Unversity Of Vienna)

۴ -دانشگاه گراتس (University of Graz)

شروط  اخذ ویزای دانشجویی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

شما می توانید جهت کسب اطلاعات در زمینه شرایط ویزای دانشجویی اتریش ، به صورت تلفنی و حضوری با مشاورین در تماس باشید .مؤسسه مهاجرتی ملل متحد  می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت شما متقاضیان گرامی را به بهترین شکل راهنمایی می نماید.

همانگونه که عرض شد طرق متنوعی جهت مهاجرت به اتریش وجود دارد، اماولی بسیاری از اشخاص برای مهاجرت به اتریش بطور معمول از طریق ادامه ی تحصیل اقدام می نمایند که بعد از دریافت اقامت تحصیلی و کسب پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت دائم یا شهروندی می توانند اقدام نمایند.

در ذیل به بررسی تحصیل در بعضی از دانشگاه های پزشکی اتریش می پردازیم.

دانشگاه علوم پزشکی وین

دانشگاه علوم پزشکی وین ، بزرگترین دانشگاه پزشکی در کشوراتریش و یکی از بزرگترین ومهمترین مراکز تحقیقاتی در سطوح بالای علمی در اروپا می باشد. موسسه ی مذکور دارای سوابق طولانی ۶۵۰ ساله است . همچنین موسسه تحقیقاتی وین ، بسیار مدرن و توسعه یافته است. این مؤسسه ضمن استخدام یک هیأت متشکل از ۵۴۰۰ تا ۱۸۰۰ نفر محقق و ۱۵۰۰ پزشک دارنده ی بزرگترین بیمارستان اروپا، به نام بیمارستان وین عمومی  (AKH) است.

همه ساله بیش از صد هزار نفر بیمار در بیمارستان  وین(AKH) بستری می شوند وغریب ۴۷،۰۰۰ عملیات جراحی تاکنون توسط اساتید معتبر این دانشگاه در این بیمارستان انجام شده و  حدود ۵۴۰،۰۰۰ درمان سرپایی اولیه نیز در رزومه ی این کلینیک معتبر اروپایی قرار گرفته است .

این دانشکده پزشکی ، در ۱ ژانویه، سال ۲۰۰۴ تبدیل به دانشگاه مستقلی شد و این استقلال آن ر ا تبدیل به بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی در تمام کشورهای آلمانی زبان کرده است .

پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

شروط دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش بطور معمول بستگی به دانشگاه و زبان انتخابیتان دارد. اخذ اپلای در دانشگاه های دولتی دشوار تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است چون شهریه ی دانشگاه های خصوصی اتریش بسیار بالاتر می باشد .

مدرک اعطا شده برای برنامه های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

بر نامه های پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه وین مدون و خاص ارائه می شود و در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری پذیرش دانشجو دارد .

مدت تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی وین، ۶ سال بوده و مطالعات در این کشور رایگان است.

شرایط ورودی و امتحانات در دانشگاه پزشکی وین

برای ورود به دانشگاه ، شخص نیاز به یک گواهی C1 دارد و به طور کلی جهت ورود به این دانشگاه لازم است که شخص در امتحانات شرکت نماید.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه وین – اتریش

این دانشگاه دارای خوابگاهی مدرن و کاملا مجهز و با وضعیتی بسیار عالی بوده که به لحاظ مکانی  نزدیک به دانشگاه تعبیه شده است .

بورسیه ی تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

بطور معمول بورسیه ی تحصیلی اتریش  به مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و فوق لیسانس تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکترا یا PHD و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. بورسیه ی تحصیلی در دانشگاه های اتریش بطور معمول به اشخاصی با رزومه های بالا تعلق گرفته که در صورت موفقیت در کسب اپلای از دانشگاه های اتریش  با بورسیه شدن در هر دانشگاهی ، شرایط تحصیل رایگان دراتریش برای شما امکان پذیر میگردد.

الزامات اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشوراتریش

شرایطی که باید جهت ورود یک شهروند خارجی (یک فرد بدون تابعیت) به عنوان دانشجو در اتریش به طور منظم و مدون در برنامه های تحصیلی دانشگاه اتریش انجام گردد عبارتند از:

۱ ) محل زندگی شخص در اتریش می بایستی به دانشگاه محل تحصیل نیز ، نزدیک باشد.

۲ ) شخص متقاضی باید دارنده ی سطح A دیپلم دبیرستانی باشد، که می تواند همتراز یک گواهینامه ی دیپلم اتریش باشد و یااینکه احتمالا در شرایط خاصی توسط یک توافق فردی توسط شخص نایب رئیس دانشگاه تنظیم شده باشد و یا اینکه دست کم یک دوره ی سه ساله را در یکی از دانشگاههای مورد تأیید وزارت علوم در سطح آموزش عالی گذرانده باشد.

گواهینامه ی صادر شده در دانشگاه و کشوری که فرد قبلا ً در آن تحصیل میکرده ، می بایستی مورد تأیید دانشگاه فعلی مورد نظر متقاضی در کشوراتریش باشد.  همچنین هر گونه شرایط مربوط به ادامه ی تحصیل ( مانندآزمون ورودی و…) باید در کشور قبلی فرد انجام شده  و مدارک آن به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده شوند. چنانچه شخص دارنده ی مدرک دیپلم دبیرستان است باید نمره ی او برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سطح A باشد.

لازم به ذکر است که شرایط تحصیل در کشوراتریش در مقطع لیسانس مانند دیگر کشور هاست ولیکن  تفاوت هایی نیز وجود دارد که پیش از اقدام می بایستی از آنها آگاه گردید.

بطور مثال محتمل است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های متفاوت ،  دانشگاه های اتریش با یکدیگر مختلف باشند.  همچنین مدارسی برای دانش آموزانی که سن آنها زیر  18 سال یا سن دانشگاهی می باشد نیز  موجود است.

ادامه ی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشوراتریش نیز امکان پذیراست بالاخص که دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تأیید وزارت علوم ایران می باشند.

 آیارشته ی تحصیلی قبلی شخص برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش مهم است ؟

برای اینکه شخص واجد شرایط تحصیل در کشوراتریش در یک رشته باشد ، می بایستی رشته ای که متقاضی در گذشته در دانشگاه قبلی خود در کشور مبدأ مطالعه میکرده است مرتبط با رشته فعلی و انتخابی ایشان در اتریش باشد و این دو رشته ی تحصیلی با هم مطابقت داشته باشند. فقط در صورتی که در کشور مبدأ شخص این رشته وجود نداشته باشد ، متقاضی اجازه دارد بدون تطابق رشته قبلی خود به ادامه ی تحصیل در این رشته بپردازد.

بعلاوه ، دانش زبان آلمانی شخص متقاضی باید کافی باشد. چنانچه لازم باشد، می بایست در مصاحبه ای به منظور تعیین صلاحیت فردی وی شرکت نماید.

مدارک زبان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

تمامی دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه باید مدارک تسلط به زبان انگلیسی را ارائه دهند و یا اینکه زبان مادریشان زبان انگلیسی باشد و یا  مدرکی مبنی بر تسلطشان بر زبان انگلیسی داشته باشند.

طیف گسترده ای ،از آزمون های زبان و همچنین مدارک لازم برای اثبات مهارت متقاضیان در زبان انگلیسی مورد قبول دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش است.

تحصیل در کشوراتریش بدون مدرک زبان غیر ممکن است ؛ بعلاوه ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز صرفا در برخی از دانشگاه ها مقدور می باشد.  زبان تحصیل در این کشور به زبان های انگلیسی و آلمانی است.

آیا ضمن تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی ، امکان اشتغال در اتریش نیز وجود دارد ؟

 تمامی دانش آموزان کشورهای عضو اتحادیه اروپا حداکثر سه ماه در طول یک سال و البته بصورت تمام وقت می توانند کار بدون محدودیت برای کسب درآمد داشته باشند ؛ و یا اینکه به صورت پاره وقت (تا ۱۲ ساعت در هفته) با حداکثر  سود ۳۲۳ یورو در ماه در کشور اتریش به کار بپردازند و کسب درآمد داشته باشند. در هر دو صورت کارفرما باید پرونده ی اجازه ی اشتغال شخص متقاضی را چک نموده و برای اخذ مجوز به  مؤسسه ی دولتی محلی (Beschäftigungsbewilling) درخواست خود را ارسال کند.

رتبه بندی دانشگاه های اتریش در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۱۶

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی کشوراتریش در رتبه بندی توسط سازمان های مختلفی در جهان به رسمیت شناخته شده است. این دانشگاه در بین رتبه بندی جهانی دانشگاه هایی  نظیر QS ، رتبه بندی دانشگاهی جهانی، رتبه بندی دانشگاه های جهان ، رتبه بندی جهانی MBA FT ، رتبه بندی اکونومیست MBA، رتبه بندی فوربس آمریکا و رتبه بندی اروپا از رتبه بندی بالایی برخوردار شده است .

سطوح علمی دانشگاه های کشوراتریش با یکدیگر تفاوت دارند ؛ حتماً پیش از انتخاب دانشگاه مد نظر خود ، رتبه ی این دانشگاه در سال جاری را بررسی کنید.

 شهریه ی تحصیل در اتریش

دانشجویانی که عضواتحادیه ی اروپا ، منطقه ی اقتصادی اروپا و همچنین اشخاص دارای حقوق برابر با شهروندان اتریشی یعنی اشخاص دارای اقامت دائم و  شهروندانی با اقامت در اتریش حداقل پنج سال قبل از شروع تحصیلات، و … می بایست شهریه ۳۶۳.۳۶ یورو در هر ترم را بپردازند. البته این مورد به نوع مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد یا دکترا دارد. دانشجویان دیگر کشورها ملزم به پرداخت شهریه ۷۲۶.۷۲ یورو در هر ترم می باشند.

هزینه زندگی در اتریش یکی از نکات مهمی است که تعیین کننده مسیر مهاجرت به این کشور می باشد. بنابراین قبل از اقدام در رابطه با آن تحقیقات لازم را مد  نظر نظر داشته باشید.

افراد متقاضی تحصیل در اتریش جهت کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و اعزام دانشجو و دریافت ویزای تحصیلی در این کشور به صورت ضمانت شده و با کمک  وکلای مجرب ما، در مؤسسه ی حقوقی ملل متحد می توانند به راحتی ویزای تحصیل در اتریش را اخذ نموده و به ادامه تحصیل در اتریش بپردازند.

در انتهالازم به ذکر است مؤسسه ی حقوقی ملل متحد جزو برگزیده ترین و مجرب ترین مؤسسات حقوقی کشور در این زمینه آماده ارائه ی خدمات حضوری و همچنین خدمات مشاوره ای آنلاین به شما هم وطنان گرامی در تمامی امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و می باشد.

کلیه ی طرق ، پس از اقامت چند ساله ی فرد در کشور مد نظر می تواند برای تابعیت دائم آن کشور اقدام نماید.

این مقاله اطلاعاتی مفید درهمین رابطه ( تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش ) در اختیار علاقه مندان به تحصیل در اتریش قرار می دهد. دانشگاه های علوم پزشکی اتریش که مورد تأیید وزارت علوم ایران نیز می باشند عبارتند از:

۱-دانشگاه وین (University of Vienna )
۲-دانشگاه اینسبروک (Universität Innsbruck)
۳-دانشگاه علوم پزشکی وین (Medical Unversity Of Vienna)
۴-دانشگاه گراتس (University of Graz)

شروط  اخذ ویزای دانشجویی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

شما می توانید جهت کسب اطلاعات در زمینه شرایط ویزای دانشجویی اتریش ، به صورت تلفنی و حضوری با مشاورین ما در مؤسسه در تماس باشید .  مؤسسه مهاجرتی ملل متحد  می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت شما متقاضیان گرامی را به بهترین شکل راهنمایی می نماید.

همانگونه که عرض شد طرق متنوعی جهت مهاجرت به اتریش وجود دارد، اماولی بسیاری از اشخاص برای مهاجرت به اتریش بطور معمول از طریق ادامه ی تحصیل اقدام می نمایند که بعد از دریافت اقامت تحصیلی و کسب پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت دائم یا شهروندی می توانند اقدام نمایند.

در ذیل به بررسی تحصیل در بعضی از دانشگاه های پزشکی اتریش می پردازیم.

دانشگاه علوم پزشکی وین

دانشگاه علوم پزشکی وین ، بزرگترین دانشگاه پزشکی در کشوراتریش و یکی از بزرگترین ومهمترین مراکز تحقیقاتی در سطوح بالای علمی در اروپا می باشد. موسسه ی مذکور دارای سوابق طولانی ۶۵۰ ساله است . همچنین موسسه تحقیقاتی وین ، بسیار مدرن و توسعه یافته است. این مؤسسه ضمن استخدام یک هیأت متشکل از ۵۴۰۰ تا ۱۸۰۰ نفر محقق و ۱۵۰۰ پزشک دارنده ی بزرگترین بیمارستان اروپا، به نام بیمارستان وین عمومی  (AKH) است.

همه ساله بیش از صد هزار نفر بیمار در بیمارستان  وین(AKH) بستری می شوند وغریب ۴۷،۰۰۰ عملیات جراحی تاکنون توسط اساتید معتبر این دانشگاه در این بیمارستان انجام شده و  حدود ۵۴۰،۰۰۰ درمان سرپایی اولیه نیز در رزومه ی این کلینیک معتبر اروپایی قرار گرفته است .

این دانشکده پزشکی ، در ۱ ژانویه، سال ۲۰۰۴ تبدیل به دانشگاه مستقلی شد و این استقلال آن ر ا تبدیل به بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی در تمام کشورهای آلمانی زبان کرده است .

پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

شروط دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش بطور معمول بستگی به دانشگاه و زبان انتخابیتان دارد. اخذ اپلای در دانشگاه های دولتی دشوار تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است چون شهریه ی دانشگاه های خصوصی اتریش بسیار بالاتر می باشد .

مدرک اعطا شده برای برنامه های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

بر نامه های پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه وین مدون و خاص ارائه می شود و در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری پذیرش دانشجو دارد .

مدت تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی وین، ۶ سال بوده و مطالعات در این کشور رایگان است.

شرایط ورودی و امتحانات در دانشگاه پزشکی وین

برای ورود به دانشگاه ، شخص نیاز به یک گواهی C1 دارد و به طور کلی جهت ورود به این دانشگاه لازم است که شخص در امتحانات شرکت نماید.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه وین – اتریش

این دانشگاه دارای خوابگاهی مدرن و کاملا مجهز و با وضعیتی بسیار عالی بوده که به لحاظ مکانی  نزدیک به دانشگاه تعبیه شده است .

بورسیه ی تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

بطور معمول بورسیه ی تحصیلی اتریش  به مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و فوق لیسانس تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکترا یا PHD و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. بورسیه ی تحصیلی در دانشگاه های اتریش بطور معمول به اشخاصی با رزومه های بالا تعلق گرفته که در صورت موفقیت در کسب اپلای از دانشگاه های اتریش  با بورسیه شدن در هر دانشگاهی ، شرایط تحصیل رایگان دراتریش برای شما امکان پذیر میگردد.

الزامات اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشوراتریش

شرایطی که باید جهت ورود یک شهروند خارجی (یک فرد بدون تابعیت) به عنوان دانشجو در اتریش به طور منظم و مدون در برنامه های تحصیلی دانشگاه اتریش انجام گردد عبارتند از:

۱ ) محل زندگی شخص در اتریش می بایستی به دانشگاه محل تحصیل نیز ، نزدیک باشد.

۲ ) شخص متقاضی باید دارنده ی سطح A دیپلم دبیرستانی باشد، که می تواند همتراز یک گواهینامه ی دیپلم اتریش باشد و یااینکه احتمالا در شرایط خاصی توسط یک توافق فردی توسط شخص نایب رئیس دانشگاه تنظیم شده باشد و یا اینکه دست کم یک دوره ی سه ساله را در یکی از دانشگاههای مورد تأیید وزارت علوم در سطح آموزش عالی گذرانده باشد.

گواهینامه ی صادر شده در دانشگاه و کشوری که فرد قبلا ً در آن تحصیل میکرده ، می بایستی مورد تأیید دانشگاه فعلی مورد نظر متقاضی در کشوراتریش باشد.  همچنین هر گونه شرایط مربوط به ادامه ی تحصیل ( مانندآزمون ورودی و…) باید در کشور قبلی فرد انجام شده  و مدارک آن به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده شوند. چنانچه شخص دارنده ی مدرک دیپلم دبیرستان است باید نمره ی او برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سطح A باشد.

لازم به ذکر است که شرایط تحصیل در کشوراتریش در مقطع لیسانس مانند دیگر کشور هاست ولیکن  تفاوت هایی نیز وجود دارد که پیش از اقدام می بایستی از آنها آگاه گردید.

بطور مثال محتمل است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های متفاوت ،  دانشگاه های اتریش با یکدیگر مختلف باشند.  همچنین مدارسی برای دانش آموزانی که سن آنها زیر  18 سال یا سن دانشگاهی می باشد نیز  موجود است.

ادامه ی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشوراتریش نیز امکان پذیراست بالاخص که دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تأیید وزارت علوم ایران می باشند.

 آیارشته ی تحصیلی قبلی شخص برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش مهم است ؟

برای اینکه شخص واجد شرایط تحصیل در کشوراتریش در یک رشته باشد ، می بایستی رشته ای که متقاضی در گذشته در دانشگاه قبلی خود در کشور مبدأ مطالعه میکرده است مرتبط با رشته فعلی و انتخابی ایشان در اتریش باشد و این دو رشته ی تحصیلی با هم مطابقت داشته باشند. فقط در صورتی که در کشور مبدأ شخص این رشته وجود نداشته باشد ، متقاضی اجازه دارد بدون تطابق رشته قبلی خود به ادامه ی تحصیل در این رشته بپردازد.

بعلاوه ، دانش زبان آلمانی شخص متقاضی باید کافی باشد. چنانچه لازم باشد، می بایست در مصاحبه ای به منظور تعیین صلاحیت فردی وی شرکت نماید.

مدارک زبان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

تمامی دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه باید مدارک تسلط به زبان انگلیسی را ارائه دهند و یا اینکه زبان مادریشان زبان انگلیسی باشد و یا  مدرکی مبنی بر تسلطشان بر زبان انگلیسی داشته باشند.

طیف گسترده ای ،از آزمون های زبان و همچنین مدارک لازم برای اثبات مهارت متقاضیان در زبان انگلیسی مورد قبول دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش است.

تحصیل در کشوراتریش بدون مدرک زبان غیر ممکن است ؛ بعلاوه ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز صرفا در برخی از دانشگاه ها مقدور می باشد.  زبان تحصیل در این کشور به زبان های انگلیسی و آلمانی است.

آیا ضمن تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی ، امکان اشتغال در اتریش نیز وجود دارد ؟

 تمامی دانش آموزان کشورهای عضو اتحادیه اروپا حداکثر سه ماه در طول یک سال و البته بصورت تمام وقت می توانند کار بدون محدودیت برای کسب درآمد داشته باشند ؛ و یا اینکه به صورت پاره وقت (تا ۱۲ ساعت در هفته) با حداکثر  سود ۳۲۳ یورو در ماه در کشور اتریش به کار بپردازند و کسب درآمد داشته باشند. در هر دو صورت کارفرما باید پرونده ی اجازه ی اشتغال شخص متقاضی را چک نموده و برای اخذ مجوز به  مؤسسه ی دولتی محلی (Beschäftigungsbewilling) درخواست خود را ارسال کند.

رتبه بندی دانشگاه های اتریش در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۱۶

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی کشوراتریش در رتبه بندی توسط سازمان های مختلفی در جهان به رسمیت شناخته شده است. این دانشگاه در بین رتبه بندی جهانی دانشگاه هایی  نظیر QS ، رتبه بندی دانشگاهی جهانی، رتبه بندی دانشگاه های جهان ، رتبه بندی جهانی MBA FT ، رتبه بندی اکونومیست MBA، رتبه بندی فوربس آمریکا و رتبه بندی اروپا از رتبه بندی بالایی برخوردار شده است .

سطوح علمی دانشگاه های کشوراتریش با یکدیگر تفاوت دارند ؛ حتماً پیش از انتخاب دانشگاه مد نظر خود ، رتبه ی این دانشگاه در سال جاری را بررسی کنید.

 شهریه ی تحصیل در اتریش

دانشجویانی که عضواتحادیه ی اروپا ، منطقه ی اقتصادی اروپا و همچنین اشخاص دارای حقوق برابر با شهروندان اتریشی یعنی اشخاص دارای اقامت دائم و  شهروندانی با اقامت در اتریش حداقل پنج سال قبل از شروع تحصیلات، و … می بایست شهریه ۳۶۳.۳۶ یورو در هر ترم را بپردازند. البته این مورد به نوع مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد یا دکترا دارد. دانشجویان دیگر کشورها ملزم به پرداخت شهریه ۷۲۶.۷۲ یورو در هر ترم می باشند.

هزینه زندگی در اتریش یکی از نکات مهمی است که تعیین کننده مسیر مهاجرت به این کشور می باشد. بنابراین قبل از اقدام در رابطه با آن تحقیقات لازم را مد  نظر نظر داشته باشید.

افراد متقاضی تحصیل در اتریش جهت کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و اعزام دانشجو و دریافت ویزای تحصیلی در این کشور به صورت ضمانت شده و با کمک  وکلای مجرب ما، در مؤسسه ی حقوقی ملل متحد می توانند به راحتی ویزای تحصیل در اتریش را اخذ نموده و به ادامه تحصیل در اتریش بپردازند.

در انتهالازم به ذکر است مؤسسه ی حقوقی ملل متحد جزو برگزیده ترین و مجرب ترین مؤسسات حقوقی کشور در این زمینه آماده ارائه ی خدمات حضوری و همچنین خدمات مشاوره ای آنلاین به شما هم وطنان گرامی در تمامی امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و می باشد.

6 Comments

 1. kianosh گفت:

  salam khase nbshin. emtehane onlinam dare??????

 2. محسن گفت:

  سلام خدمت شما
  میشه کنار تحصیل کارم کرد/؟

  • Pooria Allame گفت:

   تمامی دانش آموزان کشورهای عضو اتحادیه اروپا حداکثر سه ماه در طول یک سال و البته بصورت تمام وقت می توانند کار بدون محدودیت برای کسب درآمد داشته باشند ؛ و یا اینکه به صورت پاره وقت (تا ۱۲ ساعت در هفته) با حداکثر سود ۳۲۳ یورو در ماه در کشور اتریش به کار بپردازند و کسب درآمد داشته باشند. در هر دو صورت کارفرما باید پرونده ی اجازه ی اشتغال شخص متقاضی را چک نموده و برای اخذ مجوز به مؤسسه ی دولتی محلی (Beschäftigungsbewilling) درخواست خود را ارسال کند

 3. علی گفت:

  سلام من میتونم خونه‌ی خالم برم یا باید خوابگاه بگیرم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید