مهاجرت پزشکان به کانادا
رشته های پزشکی در کانادا
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۸
تحصیل در روسیه
تحصیل پزشکی در روسیه
خرداد ۳, ۱۳۹۸
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

عمد ی تایمی که جهت دریافت گذرنامه گرجستان نیاز است، ۳ ماه است. در این لول میبایستی مدارک از سازمان اطلاعات گرجستان بگذرد و البته در ۹۰ % موارد مورد موافقت قرار میگیرند بجز مواردی که فرد سوءپیشینه ی خاص و قانونی داشته باشد، در این مقاله به شرح اختصاری بخشی از شرایط مهاجرت به گرجستان پرداخته شده است.

هرشخص که با گذرنامه ایرانی جهت مهاجرت به گرجستان می رود می تواند بدون داشتن ویزا برای مدت ۴۵ روز در این کشور بماند. چنانچه قصد دارید بیش از ۴۵ روز در گرجستان اقامت داشته باشید، می توانید برای اخذ ویزای دائم اقدام نمایید. ویزای ۹۰ روزه ی گرجستان بدون نیاز به هیچ سندی صادر می شود.

شروط مهاجرت به گرجستان

همانند دیگر کشورهای دنیا، چنانچه اقوام درجه یک شما، مانند همسر، والدین و یا فرزندان زیر ۱۸ ساله تان ساکن گرجستان باشند، می توانید برای مهاجرت به گرجستان و سکونت در این کشور اقدام کنید. اگر در یکی از مؤسسات آموزشی گرجستان ثبت نام کردید، می توانید برای ویزا مطابق با سطح تحصیلاتتان اقدام نمایید.

چنانچه در یک شرکت گرجی کار می کنید، می توانید از گرجستان حق اقامت گرجستان را دریافت نمایید البته به شرط اینکه با شرکت قرارداد همکاری بسته اید و درآمدتان روشن است .چنانچه شرکتی را در کشور گرجستان ثبت کرده باشید، ممکن است به شما اجازه دهند تا در این کشور بمانید. مجوز اقامت در این مورد از یک تا ۵ سال زمان می برد.

و چنانچه شرکت جدیدی در گرجستان تأسیس کنید، به شما اجازه داده می شود تا در این کشور مقیم  شوید. شما باید برای خود یک حساب بانکی در گرجستان افتتاح کنید و باید سالیانه لا اقل ۳۰۰۰ لاریس داشته باشید تا امکان داشته باشد که با توجه به حساب بانکی شما جهت اقامت درخواست دهید. فی المثال، اگر برای اقامت سه ساله درخواست داده اید، باید حداقل ۹۰۰۰ لاریس در حساب بانکیتان موجودی داشته باشید.

مستحضر باشید که مدارک اولیه ی شما ممکن است با صدور کارت اقامت در یک ساله ی اول تأیید نشود و نیاز باشد تا بعد از یک سال خود را نشان دهید.

اقامت دائم گرجستان

چنانچه دست کم ۵ سال در گرجستان ساکن باشید ، برای شما مجوز سکونت دائم گرجستان صادر خواهد شد .

زمانیکه به منظور تحصیل به گرجستان می روید، روی ۵ سال حساب باز نکنید. همچنین اگر به منظور درمان به این کشور می روید، اقامت شما برای این مدت پنج ساله محاسبه نمی شود.

مستحضر باشید که قوانین  مهاجرتی کشور گرجستان نیز همانند سایر کشورها، استثنائات زیادی دارد.

اخذ اقامت گرجستان

هر فرد که برای مدت ۵ سال در گرجستان می ماند، می تواند جهت اخذ ملیت گرجی درخواست دهد. لازم است متقاضی در آزمون مهارت زبانی و همچنین آزمون های تاریخی مربوط به کشور گرجستان شرکت کند.

ملیت گرجی ممکن است بعد از دومین سالگرد ازدواج حاصل گردد . زوجین می بایست همچنان  با هم باشند و داشتن فرزند این شرایط را استحکام می بخشد.

اخذ مجوز اقامت موقت

شخصی که به کشور گرجستان با گذرنامه معتبر سفر می کند(اعم از کارت ملی اروپایی و یا ترکیه ای) و ویزا (در صورت لزوم) می تواند جهت اخذ اقامت موقت درخواست دهد که ممکن است این مدت به ۶ سال تمدید گردد. البته تصمیم اعطای حق سکونت به آن منطقه بستگی دارد. اغلب  افرادی که به منظور درمان های پزشکی و یا کار به گرجستان سفر می کنند به خوبی مورد استقبال قرار می گیرند.

مجوز سکونت دائم گرجستان

هر شخص که در مدت زمان  6 سال در کشور گرجستان سکونت موقتی داشته باشد می تواند به منظور اخذ مجوز اقامت دائم اقدام نماید.

ملیت خاص

طبق قوانین کشور گرجستان ، مدارک و فرم ها باید توسط شخص رئیس جمهور گرجستان نوشته شود. رئیس جمهور این حق را دارد که تابعیت گرجستان را به شخص که می خواهد اعطا کند. رئیس جمهور گرجستان می تواندبه اشخاص خارجی، ملیت  دو گانه اعطا نماید ، البته چنانچه شخص متقاضی را برای کشور خود مفید و سودمند ببیند . بنابراین، با مجوز رئ

یس جمهور گرجستان، ملیت خارجی از طریق اعطای ملیت گرجی توسط رئیس جمهور، ملیت خارجی و یا ملیت دو گانه خود را حفظ نموده و این برای خود شهروندان گرجی تنها در موارد خاص امکان پذیر خواهد بود. این راه اعطای ملیت گرجی ، طریقی است برای رئیس جمهوری گرجستان تا گرجی ها را که در گذشته در طول دوران شوروی بوده اند، و همچنین  افرادی را که در خارج از گرجستان به متولد شده اند، به سرزمین مادری خود جذب نماید که این نیز هدف ملی و جذب سرمایه ی ملی گرجستان است.

توجه داشته باشید که اعطای ملیت گرجی به شخص خاصی برای گرجی ها مفیداست، چنین ملیت خاصی بدون نیاز به پُر کردن الزامات و شروط اقامت و زبان اعطا نمی گردد. ولی شما باید هزینه های زندگی در گرجستان را هم مد نظر داشته باشید .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاورین موسسه حقوقی ملل متحد تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید