گرجستان
سرمایه گذاری در گرجستان
فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
Job , Germany
کار در آلمان
فروردین ۲۲, ۱۳۹۸

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

دانشگاه گرجستان
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

تحصیل در رشته‌ی پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان به زبانهای انگلیسی، روسی و گرجی انجام می‌شود و مناسب ترین گزینه برای تحصیل پزشکی در خارج از ایران است. دانشگاه پزشکی ایالتی تفلیس تاپ ترین دانشگاه علوم پزشکی (TSMU)  در منطقه قفقاز (گرجستان، روسیه ،آذربایجان و ارمنستان) است.

university Students

با عنایت به قوانین کشور گرجستان برای فعالیت پزشکی، داشتن مدرک حرفه پزشکی  در رزومه لازم است. به زبانی دیگر، فعالیت حرفه ای پزشکی شامل فعالیت های یک شخص با پس زمینه های پزشکی، تجربه عملی و مهارت حرفه ای با نیت محافظت، حفظ و بازیابی سلامت و یا تسکین درد و رنج یک انسان با توجه به استانداردهای پزشکی و اخلاقی و سنت پزشکی کشور گرجستان می‌باشد.

این روزها برای مهاجرت به  کشور گرجستان روش های گوناگونی وجود دارد، اما در این بین ، راه مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از راه تحصیل جزء مناسب ترین روش مهاجرتی به گرجستان می باشد.

اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان

باکیفیت بودن آموزش پایه پزشکی در اخلاق حرفه ای پزشکی از اهمیت بسیاری برخوردار است. طبق استانداردهای بین المللی برای ارائه عملکرد بهینه سیستم مراقبت های بهداشتی ملی شیوه آموزش بسیار پر اهمیت است. برای به دست آوردن تئوری های لازم در دانش بنیادین بشر دوستانه و بالینی آموزش نیاز است.همچنین برای دستیابی به سطح بالایی از مهارت های بالینی در این حرفه تمرین و تکرار لازم است.

Georgia

ارزش اخلاق و پیوند خوردن روابط خاص از پارامتر های بسیار مهم هستند. همه این گزینه ها دارای استاندارد عمل به طور کلی پزشکی در قانوت پزشکی گرجستان هستند.

سازمان مهاجرتی ملل متحد، با ۶ سال سابقه در این امر، میتواند راهنما و یاری دهنده خوبی برای شما در این زمینه باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان در دانشگاه  (جئومدی) Geomedi

دانشگاه علوم پزشکی جئومدی در سال ۱۹۹۸ میلادی توسط Marina Pirtskhalava تاسیس شد. این داتشگاه توسط مرکز آموزش ملی گرجستان اداره می شود و البته به مرکز ملی افزایش کیفیت آموزشی  نام جدید این سازمان می‌باشد. این مرکز آموزش عالی توسط فدراسیون جهانی ، سازمان بهداشت جهانیWHO، آموزش پزشکی (WFME)، بنیاد پیشرفت در آموزش پزشکی و تحقیقات بین المللی (FAIMER) و کمیسیون های آموزشی برای فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی (ECFMG) معتبر شناخته شده است.

Marina Pirtskhalava university
 • نام دانشگاه: دانشگاه علوم پزشکی جئومدی
 • دوره های آموزش داده شده: پزشکی عمومی (M.D)
 • مدت دوره: ۶ سال
 • زبان آموزشی: ​​ انگلیسی
 • نوع ارزیابی: دانش آموزان مجاز به شرکت در آزمون ۱۰۰ امتیازی هستند و باید آن را به یک نسبت ۶۰:۴۰ با موفقیت بگذرانند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آکادمی پزشکی تفلیس گرجستان

آکادمی پزشکی تفلیس توسطPetre Shotadze  در سال ۱۹۹۲میلادی تاسیس گشت. موسسه دولتی شهر تفلیس بواسطه اساتید دیمیتری  تسوراوا، پیتر شوتاتز و دیگر اعضای موسس توسعه پزشکی اداره می شود. هنگامی که پیتر شوتاتز در سال ۲۰۰۰ میلادی فوت کرد، آکادمی به نام ایشان نامگزاری شد. در سال ۲۰۱۱ میلادی، این آکادمی در لیست دانشکده های پزشکی سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت.

Petre Shotadze University
 • نام دانشگاه : تفلیس  یا Petre Shotadze
 • دوره ارائه شده:  پزشکی عمومی (M.D)
 • مدت دوره: ۶ سال
 • زبان آموزشی: ​​ انگلیسی
 • نوع ارزیابی: دانش آموزان مجاز به شرکت در آزمون ۱۰۰ امتیازی هستند و باید آن را به یک نسبت ۶۰:۴۰ با موفقیت بگذرانند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان دانشگاه علوم پزشکی دیوید Tvildianiدانشگاه یا فرهنگستان دیوید تویلدیانی

فرهنگستان یا دانشگاه دکتر دیمیتری تویلدیانی و دانشکده پزشکی AIETI در بین سال های  1993-1994 میلادی کار خود را شروع کرد. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشکده های پزشکی غیر دولتی درگرجستان بوده است و در سال ۲۰۱۱ میلادی به نام موسس یا بنیانگذاران آن، دیوید تویلدیانی تغییر نام داد.

Tvildiani University
 • نام دانشگاه : دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی
 • دوره آموزش داده شده : پزشکی عمومی (M.D)
 • مدت دوره: ۶ سال
 • زبان آموزش: انگلیسی
 • نوع ارزیابی: سیستم ارزیابی بر اساس یک برنامه کامپیوتری و دارای آزمون سوالات پیچیده طراحی شده است.

کالج اندرو دندانپزشکی در گرجستان

تقویم دندانپزشکی کالج اندرو آماده پذیرفتن شما برای یک برنامه دندانپزشکی از راه دوره های ارائه شده است. شما آموزشی عمومی، از جمله زبان انگلیسی، ریاضی، علوم انسانی و علوم اجتماعی و بغیر از اینها دوره های شیمی، زیست شناسی و فیزیک را دانشجویان باید در طول دوران تحصیل بگذرانند.دوره های زیادی آماد ارائه به شما در دانشگاه، در طول دوره های ۴ ساله و برای کسب مدرک لیسانس در دانشکده دندانپزشکی می باشند.

Andreo Collage
 • اسم برنامه: کاردانی علوم دندانپزشکی
 • مدت زمان برنامه: ۲ سال، تمام وقت
 • شهریه و هزینه: ۱۴،۹۲۴ $ در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ میلادی
 • روزمه مورد نیاز: دیپلم با معدل ۱۴ به بالا، نمره آزمون های ACT/SAT باید حداقل ۴۶۰ در درس های ریاضی و زیست و شیمی باشد.
 • نوع دانشگاه: دوره های ۲ ساله، خصوصی، و در هر دوره ۳۰۳ دانشجو در مقطع کارشناسی ثبت نام انجام میگیرد.

دوره های پزشکی MBBS گرجستان

با رونق گرفتن تحصیل در کشور گرجستان زمینه های تحصیلی در این کشور زیاد تر شده است. برنامه های آموزشی با کیفیت خوب و مطلوب بخاطر محبوبیت رو به رشد آن است MBBS .یکی از دوره های ارائه شده جدید برای رشته پزشکی می‌باشد که به صورت ۴ ساله ارائه می‌شود. دانشجویان زیادی، به دنبال تحصیل در محیطی مثل گرجستان هستند، و این کشور را بخاطر انعطاف پذیری، فضای کارآمد، ارزش های زیبایی شناختی، فضای تدریس ، ایمنی، فناوری، دفتر های اداری سازمان یافته و برنامه های آموزشی با کیفیت بالا انتخاب میکنند. روش یادگیری بهتر شده است و مهارت های اجتماعی در میان دانش آموزان افزایش یافته است. از طرفی، دانشگاه های علوم پزشکی گرجستان برای پیشرفت فضای دانشگاه را گسترده تر و پیچیده تر شده اند. دانشجویان از کل دنیا برای اخذ پذیرش در برنامه های پزشکی MBBS در گرجستان هر ساله اقدام به عمل می‌آورند. دانشجویان از قاره آفریقا مانند کشور های کنیا، نیجریه، آفریقای جنوبی، اوگاندا؛ نامیبیا و بوتسوانا و بسیاری کشور های دیگر قادر خواهند بود کمک های مالی برای پذیرش در برنامه های پزشکی MBBS در دانشگاه های علوم پزشکی گرجستان دریافت کنند. از طرفی، کمک های ورودی به دانش آموزان کشورهایی مانند عربستان، عراق، ایران، پاکستان، مالزی، غنا، اسرائیل، مصر، سریلانکا، ترکیه، نپالی، بوتانی،سوریه و غیره برای شرایط اقتصادی، دوره های ویژه ای وجود دارد. مدارک تحصیلی پزشکی فارق التحصیلان در گرجستان توسط WHO و یونسکو تایید شده است.

زبان تحصیل پزشکی در گرجستان

زبان تدریس پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان در دانشگاه های این کشور، انگلیسی و روسی میباشد. دانشجویان اختیار انتخاب زبان برای آموزش خود را دارند. ولی آنها مجبور به ارائه مدرک مهارت زبان در زبان انتخابی خود را دارند.

این امکان وجود دارد ،زبان یک رشته خاص در دانشگاه های مختلف دانشگاه های این کشور باهم فرق داشته باشد. مدرسه ها نیز برای دانش آموزانی که سن آنها کمتر از ۱۸ سال یا سن دانشگاه است، وجود دارد. تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در این کشور بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها ممکن است ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها ممکن است. شرایط تحصیل در گرجستان در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند بقیه کشور های دنیا میباشد اما قطعا تفاوت هایی دارد که قبل از آغاز پروسه اپلای، باید از آنها مطلع شد.

شهریه دانشگاه های پزشکی گرجستان

اعتنا داشته باشیدکه پیش  از مهاجرت باید اطلاعات لازم درباره هزینه زندگی دانشجویی درگرجستان را پیدا کنید.  دانشگاه علوم بهداشتی یا کالج دندانپزشکی گرجستان دارای شهریه سالانه ۲۷۳۵۴ $ میباشد که ۲۶% کمتر از متوسط تمامی دانشکدههای دندانپزشکی دنیاست. شما اگر در خارج از گرجستان تحصیل میکنید، هزینه سالانه شهریه شما ۶۸۶۱۰ $ است. به کمک دریافت بورسیه شهریه شما کمتر خواهد شد یا به طور کامل بخشیده میشود. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های گرجستان به طور کلی،  به اشخاصی با رزومه های سنگین و بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه ها، با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درگرجستان برای شما ممکن خواهد شد.

 بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مثل دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد مگر در شرایط خاص به دوره های کارشناسی . شرایط تحصیل در گرجستان در مقطع دکترا یا PhD و شرایط پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را راحت تر می کند. سطح علمی دانشگاه های گرجستان با یکدیگر متفاوت است که الزاماً پیش از انتخاب دانشگاه مورد نظر، رتبه این دانشگاه در دوره‌ی اقدام را بیابید.

ورود به دانشگاه های پزشکی در گرجستان:

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه های گرجستان وابسته به دانشگاه منتخب شما در این کشور دارد. به طول معمول دریافت پذیرش در دانشگاه های خصوصی آسان تر از دانشگاه های دولتی میباشد، اما دقت فرمایید دانشگاه منتخب، مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی گرجستان قاعدتاً بالااست.

از امتیاز های تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، داروسازی، فیزیوتراپی و غیره به زبان انگلیسی و تخصصی پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی گرجستان میتوان به :

 • شهریه و هزینه زندگی کم ، وام های دانشجویی و کمک های مالی
 • ثبت نام بدون امتحان ورودی و یا معادل آن،
 • آماده سازی دانشجو برای امتحانات ورودی
 • پذیرش حتی قبل از دریافت مدارک دیپلم

موسسه مهاجرتی حقوقی ملل متحد، با ۶ سال سابقه کار و انجام خدمات ویژه در امور گرجستان در خدمت هم وطنان عزیز، می‌باشد. شما می‌توانید سابقه و میزان تحصیلات خود را در فرم ارزیابی ما در سایت پر نموده، تا پس از بررسی مشاورین ما، با شما تماس گرفته و بهترین راه و دانشگاه را نشان دهند.

4 Comments

 1. مریم اسدی گفت:

  سلام

  ایا دانشگاه های گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستن ؟

  • Pooria Allame گفت:

   سلام
   خیر، اما برای تایید مدرک خود بعد از فارق التحصیلی، با گذراندن یک دوره شش ماهه تکمیلی، میتوانید اجازه طبابت بگیرید

 2. زهرا شیرانی گفت:

  با سلام
  سوالی داشتم خدمتتان
  کیفیت آموزشی رشته های پزشکی گرجستان چگونه است ؟

  • Pooria Allame گفت:

   سلام
   مورد تایید وزارت بهداشت جهانی میباشد و از طرفی بعد از گذارندن یک سری دوره در ایران، میتوانید مجوز طبابت دریافت کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید