پاپسورت کشور آمریکا
اعتبار پاسپورت کشورها
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۸
شغل
شرایط مهاجرت کاری
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۸

مهاجرت تحصیلی در کشور فرانسه

پرچم فرانسه

تحصیل در فرانسه؟

فرانسه هر ساله بیش از 23 درصداز بودجه های ملی را به بخش آموزش اختصاص داده و میزان دقت و کیفیت آموزشهای ارائه شده و همچنین مدارک اعطا شده را تحت نظر دارد. از دلایل اصلی رنج بالای تقاضای تحصیل در فرانسه می توان به عالی بودن مدارک فرانسوی و تحصیل رایگان در فرانسه، نام برد. بالاخص که ادامه ی تحصیل در کشور فرانسه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ممکن میباشد. بیش از 3000 مؤسسه شامل 90 دانشگاه 240 مدرسه عالی مهندسی ، 230 مدرسه عالی بازرگانی و 2000 مؤسسه ی متشکل از مدارس عالی هنر و معماری آموزشهای پیراپزشکی و ... در فرانسه امکان تحصیل را تسهیل نموده است .

دانشجویان در حال تحصیل فرانسه

فرانسه از جمله کشورهایی است که  که تحصیل در آن به صورت رایگان می باشد ؛شاید برایتان جالب باشد که بدانید دیگر نزدیک به 200 میلیون نفر در جهان به زبان فرانسه صحبت می کنند. تسلط و آشنایی به این زبان دسترسی ویژه به بیش از 47 کشور از 5 قاره جهان را امکان پذیر ساخته است.

شرایط اقامت در این کشور اینگونه است که چنانچه فردی 7 سال به طور متوالی در آنجا چه برای تحصیل و چه به منظور کار و هر دلیل متداول دیگری در فرانسه ساکن باشد ، می تواند اقامت این کشور را اخذ نموده و پس از یک هفته ورود به این کشور مقیم آنجا شود. بعلاوه شخص در حین مدت تحصیل در 20 ساعت در هفته حق کار دارند و اگر در این مدت کارفرما شخص را بیمه نماید آن شخص می تواند اقامت دائم خود را اخذ نماید.

خدمات ویزا مؤسسه مهاجرتی ملل متحد در زمینه ی اعزام دانشجو به این کشور

  • معرفی شهرها و دانشگاه های معتبر، متناسب با بودجه مالی و شرایط عمومی شخص متقاضی
  • ویرایش مدارک مورد نیاز جهت درخواست پذیرش و تشکیل پرونده
  • تهیه ی متن نامه جهت مکاتبات با گروه ها و اساتید
  • راهنمایی به منظور نحوه ی اقدام و مساعدت در تکمیل فرم های مربوطه
  • ارائه ی راهکارهای اثر گذار در راستای افزایش ضریب موافقت با اعطای ویزای تحصیلی
  • ویرایش و باز نگری انگیزه نامه و همچنین بیوگرافی افرراد متقاضی که از عوامل ضروری در اعطای ویزای تحصیلی است
  • ارائه ی اطلاعات ضروری به منظور کاهش هزینه های تردد و اقامت در مقصد مورد نظر
  • مساعدت در تعیین وقت سفارت  و همچنین مشاوره جهت آمادگی پیش از وقت سفارت
  • رزرواسیون خوابگاه
  • کمک در خصوص اخذ بیمه

درباره‌ی این کشور زیبا

کشور فرانسه در نیم کره شمالی و در غرب قاره ی اروپا واقع شده است ؛ نقشه فرانسه تقریبا شبیه به یک شش ضلعی می‌باشد . این کشور با شش کشور اروپایی دیگر مرز زمینی مشترک دارد.

پرچم کشور فرانسه
پرچم کشور فرانسه

فرانسه از جمله کشورهایی است که به عنوان کشور فرهنگ و هنر شناخته شده می باشد و چهارمین قدرت صنعتی جهان است. همچنین آموزش عالی این کشور یکی از متنوع ترین و کارآمد ترین نظام های آموزشی است. در این کشور دانشگاه های ممتاز  دولتی بی نظیری همچون سوربون، پیر و مری کوری پاریس 1 و دانشگاه بوزارت که(هنرهای زیبا) پاریس و دانشگاههای بسیار دیگری با رتبه های جهانی عالی مطابق با آخرین رتبه بندی QS وجود دارند.

زبان مردم کشور فرانسه

فرانسوی زبان رسمی و اداری این کشور است البته مردم فرانسه کما بیش به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند البته قابل ذکر است که برای  زندگی راحت تر در این کشور ، شناختن و تسلط به زبان فرانسوی الزامی است.

مردم فرانسه و تحصیل فرانسه

مردم فرانسه قشری مهربان و فرهیخته بوده و احترام بسیاری برای خارجی هایی که به این زبان تکلم می کنند قائل می باشند. در این کشور خارجی های زیادی از شمال و مرکز افریقا مقیم هستند. مردم جنوب فرانسه نسبت به اهالی قسمت های شمالی و مرکزی خونگرم تر بوده و به این سبب ورود به فضاهای اجتماعی فرانسوی‌ها در این مناطق بیشتر و آسانتر است.

مذهب های این کشور

دولت فرانسه در 9 سپتامبر 1905  از کلیسا جدا شد و از آن پس فرانسه کشوری لائیک یا همان سکولاریسم شد. فی الحال اغلب مردم این کشور کاتولیک بوده و حدود 53% و 32% از مردم این کشور بدون مذهب می باشند، تقریبا 6 درصد از مردم مسلمان بوده و 1 درصد از مردم دین  یهودیت را قبول دارند.

برج ایفل در فرانسه

توریسم و گردشگری

یکی از مهمترین منابع اقتصادی کشور فرانسه ، توریسم است چرا که از سال 1990 اولین کشور جذب کننده ی توریست در جهان می باشد. این کشور به دلیل برخورداری از تنوع بزرگ زیست محیطی و طبیعی و غنای آثار تاریخی، فرهنگی و هنری و همچنین آب و هوای مطبوع آن سالیانه بیش از 83 میلیون جهانگرد را به خود جذب می نماید.

اقتصاد

در رتبه بندی صنعتی جهانی ، کشور فرانسه  چهارمین قدرت صنعتی جهان بوده و بزرگترین کشور اروپای غربی محسوب میشود . این کشور پس از اوکراین دومین کشور بزرگ اروپا می باشد. این کشور یکی از اعضای تاسیس کننده ی اتحادیه ی اروپا و سازمان ملل متحد است . دولت سوسیالیست فرانسه اغلب شرکت های بزرگ ، بانک ها و بیمه ها را خصوصی اعلام نموده ولی چندین شرکت بزرگ دیگر همچون ایر فرانس، فرانس تله کوم، رنو و تالس در اختیار دولت قراراست. از جمله صنایع مهم کشور فرانسه می توان صنایع فلز کاری، ماشین آلات، شیمیایی، مشروبات و صنایعی مانند هواپیما سازی، کشتی سازی، پتروشیمی، نظامی و اتمی می را نام برد. کشاورزی این کشور شامل کشت محصولاتی همچون گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندر قند، سیب، ذرت، برنج، انگور،و در زمینه ی پرورش دام هم می توان پرورش ماهی، گاو و خوک نیز مهم‌ترین را نام برد.

پول کشور فرانسه

آب و هوا در برخی شهرهای مهم

فرانسه از آب و هوای معتدل و 4 فصل برخوردار می باشد که بر حسب نواحی کمی متفاوت است:

شهر بوردو ، که شهری دانشگاهی بوده و دارای مؤسسات آموزش عالی مطرحی در سطوح جهانی است از آب و هوایی حداقل 8.5 درجه در فصل زمستان و حداکثر 38 درجه در فصل تابستان است. لیون از دیگر شهرهای مطرح کشور فرانسه که البته محل استقرار مؤسسات بزرگ بین المللی همچون (interpole. Ironies etc) نیز می باشد از آب و هوایی حداقل 7.5 در فصل زمستان و حداکثر 37.6 درجه در فصل   تابستان برخوردار است. شهر پاریس که شهر دانشگاه‌های معتبری همچون سوربون و پیر مری کوری ، نیز از آب و هوایی متعادل برخوردار بوده که دمای آن حداقل دمای هوا در فصل زمستان به 6 درجه و در فصل تابستان به 39.3 درجه نیز میرسد باران های بهاری جاذبه های این شهر را دوچندان کرده است.

شهر تولوز ، از دیگر شهرهای مهم فرانسه می باشد که فعالیت مهمی در بخش هوایی و فضایی را به خود اختصاص داده است و در مناطق جنوبی فرانسه واقع شده واز آب و هوایی حداقل 9.3 درجه در فصل زمستان و حداکثر 40 درجه در فصل تابستان برخوردار می باشد. شهر مونپولیه ی فرانسه و مرکز لانگ دوک  روسیون و نیز هشتمین شهر بزرگ و مهم فرانسه می باشد ؛این شهر اقتصادی مبتنی بر پیشرفتهای علمی و خدماتی پیرامون شرکت های بزرگی همچون IBM ،DELL ،HORIBA ،PC soft و Alstom می باشد و تخصص هایی همچون کشاورزی، محیط زیست و بهداشت نیز در این شهر نقش بسزایی داشته و دارای آب و هوایی مدیترانه ای با حداقل 9.5 درجه در فصل زمستان و حداکثر 39.5 درجه در فصل تابستان است.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

1 Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید