مهاجرت نوا اسکوشیا
خرداد ۲۲, ۱۳۹۸
ویزای-۴۷۶
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸

تحصیل در کانادا

مرجع اطلاعات تحصیل در کانادا

 


کامل ترین مرجع اطلاعات فارسی زبان دنیا در زمینه تحصیل در کانادا، شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا، تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، و بورسیه در کانادا را در سایت ملل متحد  بیابید. سایت ملل متحد، جامع ترین بانک اطلاعات ادامه تحصیل در کانادا و به روز ترین داده های مورد نیاز برای تحصیل در کانادا را در اختیار کاربران گرامی قرار میدهد. این اطلاعات توسط تیم مشاورین تحصیلات و مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا گرد آوری شده است. ملل متحد جزئ معدود شرکت های اعزام دانشجو و مهاجرتی است که تمام پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا را توسط مشاور رسمی تحصیلات کانادا CCEA و تمامی پروسه ویزای دانشجوی را ا طریق مشاور رسمی مهاجرت به کانادا عضو سازمان ICCRC انجام میدهد.

 

کشور کانادا

 

اگر قصد تحصیل در کانادا را داربد، اولین قدم تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی خواهد بود. سپس یکی از کارشناسان ما فرم شما را بررسی کرده و پاسخ ارزیابی از طریق ایمیل برای شما ارسال میشود. در صورتی که پاسخ مثبت باشد، قدم های بعدی برای اقدام از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

 

تحصیل در کانادا

 

 همه ساله بیش از 200 هزار دانشجوی حوزه ی بین المللی در دانشگاه های ایالات کانادا و مراکز آموزش عالی این کشور مشغول به تحصیل میشوند. اما حقیقتاً چرا ادامه ی تحصیل در کانادا منتخب بسیاری از دانشجویان شده است ؟ در پاسخ به این سوال می توان سطح بالای کیفی علمی و آموزشی ، ارزش و ارتباط مدارک تحصیلی این کشور و هزینه های معقول تحصیل در این کشور را به عنوان مهمترین دلایل اثر گذار بر ذهنتیت و انتخاب دانشجویان حوزه بین المللی نام برد . بالاخص در مورد دانشجویان ایرانی .

 

کشور کانادا جزو هشت کشور صنعتی و ثروتمند دنیا که 50 %  اقتصاد دنیا را در دست دارند ( همان G8 ) میباشد . در بین اعضای G8 ، کشور کانادا بیشترین بالاترین بخش بودجه را ویژه ی  آموزش قرار میدهد .

 

 تمامی این موارد ذکر شده حاکی از این است که کانادا برای امر آموزش ارزش و اهمیت بسیارزیادی قائل هستند . قابل ذکر است که نظام آموزشی این کشور از استاندارد بالایی برخوردار است .

 

پرچم کانادا

 

همانگونه که ابتدائاً  عرض شد ، دلایل بسیاری برای انتخاب این کشور جهت ادامه تحصیل وجود دارد . در مقاله ی حاضر می خواهیم به بیان بعضی از مهمترین این دلایل بپردازیم و بصورت مختصر ، اجمالی و البته مفید در باره ی آن ها توضیحاتی ارائه دهیم.

 

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و سایر مقاطع

 

کیفیت بالای آموزشی

 

حضور مداوم سه دانشگاه برگزیده ی این کشور در میان 50 دانشگاه برتر دنیا ، خود دال بر این مسأله است . این دانشگاه ها عبارتند از : دانشگاه مک گیل ، دانشگاه تورنتو ، دانشگاه برتیش کلمبیا . البته متذکر میشویم دانشگاه آلبرتا با رتبه 109 وبعلاوه دیگر دانشگاه های این کشور هم از درجه بندی بسیار عالی برخوردارند و اعتبار سیستم آموزشی کشور کانادا ارتقا میبخشند .

 

مدرک تحصیلی معتبر در سراسر دنیا

 

استانداردهای بالای دانشگاه های کانادا منجر شده است که مدارک آنها در کلیه ی کشورها ارز اعتبار بالایی برخوردار باشند و فرصت های شغلی بسیاری ، مقابل روی فارغ التحصیلان آن ها فراهم نماید .

 

مدارک دانشگاه های کانادا به راحتی در ایالات آمریکا و دیگر کشورهای مشترک المنافع معادل سازی شده و از اعتبار بالایی برخوردار است .

 

دانشجو

 

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

 

صدور ویزای تحصیلی کشورکانادا به عوامل متنوعی وابسطه است که مهمترین آن ها را می توان به در موارد زیر ذکر کرد .

 

 • رشته تحصیلی
 • دانشگاه مد نظر متقاضی برای ادامه تحصیل
 • دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اید
 • معدل
 • سابقه کار برای برخی از رشته ها
 • فاصله تحصیلی.

 

هزینه تحصیل در کانادا در سال 2018

 

هزینه های ادامه تحصیل در کشورکانادا و همچنین هزینه زندگی دانشجویی در ا ین کشور با وجود گزینه هایی مانند وجود دانشگاه های برگزیده و استانداردهای بالای زندگی نسبت به کشورهایی همچون انگلیس و آمریکا هنوز هم پایین تر است . یکی از مهمترین علل علاقمندی دانشجویان حوزه ی بین المللی برای ادامه تحصیل در این کشور ، همین مسأله می باشد .

 

پول

 

از دیگر سو وجود انواع بورس های تحصیلی و اجازه اشتغال در حین تحصیل ، به پوشش قسمتی از هزینه های تحصیل کمک شایان و قابل توجهی مینماید .

 

بطور کلی ، عمده هزینه های تحصیل در کشور کانادا را می توان در دو فیلد بررسی نمود :

 

 • شهریه تحصیل
 • هزینه زندگی

 

مطابق با آخرین آمار اخذ شده ، هزینه تحصیل تمام وقت در کشور کانادا در مقطع Undergraduate بین 17 هزار تا 33  هزار دلار کانادا و برای تحصیلات تکمیلی بطور متوسط 16 هزار دلار کانادا می باشد .

 

علت اصلی این تفاوت قیمت ها ، مربوط به رشته های مختلف تحصیلی میشود که در این میان کمترین هزینه ها مربوط به رشته های هنری و بالاترین هزینه ها هم مربوط به پزشکی و دندانپزشکی می باشد .

 

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا و انواع آن

 

انواع بورسیه های تحصیلی کشور کانادا یکی از مواردی است که تقریباً اکثریت اشخاصی که به دنبال ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند ، به آن چشم دوخته اند . دانشگاه های کشور کانادا هم به مانند اکثر قریب به اتفاق کشورهای میزبان دانشجویان حوزه ی بین المللی ، به منظور جذب دانشجو و رفاه حال دانشجویان این مهم را در نظر داشته اند.

 

بورسیه های متنوع تحصیلی دانشگاههای کشور کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی از لیسانس گرفته تا دکترا ارئه شده ودر دانشگاههای مختلف و بسته به شرایط آن ها از رشته ای به رشته دیگر متفاوت می باشند .

 

پیشنهاد می کنیم جهت آگاهی از شرایط انواع بورس های تحصیلی دانشگاههای کانادا به صفحات دانشگاه های مختلف آن در سایت ها مراجعه کرده و یا با ما در مؤسسه مهاجرتی ملل متحد تماس بگیرید .

 

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

 

مدرسه های متوسطه ی بین المللی عمومی در ایالات کانادا ، مؤسساتی سکولار و دولتی هستند که تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش کشورکانادا قرار دارند .

 

اغلب مدارس متوسطه عمومی در کشورکانادا ، بطور فعال دانشجویان بین المللی را از سرتاسر دنیا جذب می نمایند .دراین میان مدارس دولتی مزیت های تحصیل در کنار وسیع ترین بخش جامعه کانادا را ارائه می نمایند : 92 % از جوانان کانادایی در مدارس دولتی مشغول به تحصیل میشوند .

 

دانش آموزان

 

زبان اصلی آموزش در سیستم مدارس متوسطه کانادایی به غیر از استان کبک ( که به زبان فرانسوی است ) ،  انگلیسی میباشد. در اکثریت مدارس ، زبان انگلیسی زبان اول و زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم آموزش قلمداد می شود و دوره های زبان های دیگری همچون اسپانیایی ، آلمانی ، و … هم در دسترس میباشد .  دوره های برنامه های درسی تا حدی بین مدارس مختلف ، متفاوت است ، ولی تمامی مدارس متوسطه عمومی با استانداردهای دولتی مطابقت داشته و اداره میشوند .

 

اضافه مینماییم که مدارس متوسطه بین المللی یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها برای دانشجویان حوزه بین المللی هستند . از آنجا که خدمات آموزش عمومی رایگان ، ویژه ی ساکنین استان است ، هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی به ترتیب کمتر از مؤسسات خصوصی میباشد که از 8 هزار دلارتا 14 هزار دلار کانادا برای یک دوره مطالعه 10 ماهه محاسبه میگردد . بعضی از مدارس متوسطه عمومی از امکانات خوابگاهی برخوردار هستند و اکثریت آنها زندگی با خانواده کانادایی ( homestay families ) را برای دانشجویان بین المللی فراهم می نمایند .

 

ازین جهت تحصیل در کشور کانادا در مقطع دبیرستان به بسیاری از خانواده هایی که مشتاق پیشرفت فرزند خود میباشند ، توصیه می گردد .

 

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

 

در اینجا به اطلاعتان می رسانیم که تحصیل در ایالات کانادا با مدرک دیپلم هم امکان پذیر میباشد چنانچه شما قصد داشته باشید در کانادا در مقطع بالاتری ادامه تحصیل دهید که این هم خود شرط و شروطی دارد ؛ از مهمترین این شروط می توان نداشتن گپ تحصیلی ، تسلط به زبان انگلیسی ، سوابق تحصیلی درخشان و پایین بودن سن فرد متقاضی را ذکر نمود .

 

تحصیل رایگان در کانادا

 

امکان تحصیلات رایگان در کشور کانادا وجود ندارد  مگر در مواردی بسیار نادر که دانشجوی متقاضی از استعدادهای درخشان خارق العاده ای برخوردار باشد که در این صورت به اصطلاح از طرف دانشگاه Fullfound  خواهند گرفت و هزینه تحصیل و بخشی از هزینه های زندگی فرد را دانشگاه متقبل می شود .

 

با توجه به بند بالا عیان است که تحصیل در کانادا رایگان نبوده و تنها در صورت اخذ بورسیه تحصیلی می توان به کاهش قسمتی از هزینه های تحصیل در کانادا کمک کرد .

 

فاند تحصیلی

 

مهاجرت به کانادا

 

طبق گزارش سازمان ملل متحد ، کانادا از سال 1994 میلادی در لیست 10 کشور برگزیده دنیا برای زندگی قراردارد. فی الواقع سه شهر ونکور ، تورنتو و کلگری جزو ده شهر برگزیده جهان هستند .

 

استانداردهای بالای زندگی ، امید بالا به زندگی ، درصد پایین جرم و جنایت و همچنین اقتصادپایدار کانادا، از جمله عوامل افزایش سیر مهاجرت به این کشور می باشد .

 

امکان اقامت جهت کسب تجربه کاری و چه بسا اخذ اقامت دائم یکی از فرصت های بی نظیر برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در کشور کانادا است . سالهای مدیدی است که کانادا برای جذب نیروهای ماهر ، انواع ویزاهای اقامتی را صادر میکند . از جمله امتیازاتی که کانادا به دانشجویان حوزه ی بین المللی دانشگاه هایش می دهد این است که دانشجویان می توانند بدون این که خاک آن را ترک نمایند برای اخذ این نوع ویزاها اقدام نمایند .

 

در حال حاضر کانادا این ویزاها را به مهاجرین ارائه می دهد :

 

 • Express Entry – Skilled worker
 • Quebec-selected skilled workers
 • Immigrant Investors
 • Family sponsorship
 • Atlantic Immigration Pilot
 • Start-up visa
 • Self-employed
 • Provincial nominees
 • Caregivers

 

چنانچه مایل به تحصیل در کانادا هستید جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیلی ، اعتبار دانشگاه ها ، مدارک مورد نیاز ویزا و دیگر اطلاعات تکمیلی ، با مشاوران و وکلای مجرب ما در مؤسسه مهاجرتی ملل متحد ، بصورت حضوری ، تلفنی و یا حتی آنلاین در داخل و خارج از کشور در تماس باشید .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

8 Comments

 1. KiaWal گفت:

  عالی بود دوست عزیز

 2. JasonWal گفت:

  تشکر
  مطلب آموزنده ای بود

 3. EyeWal گفت:

  کانادا واقعا عالیه

 4. امیرعلی گفت:

  کانادا واقعا نیازه برای رفتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید