لیتونی
اقامت لتونی
فروردین ۱۷, ۱۳۹۸
گرجستان
سرمایه گذاری در گرجستان
فروردین ۱۹, ۱۳۹۸

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری

Visa

خیلی از دانشجویان که در خارج از کشور در حال تحصیل هستند، توانا به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار میباشند. این امکان در آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و بقیه کشور ها وجود دارد. ولی این قابلیت در اروپا بسیار سخت است و شاید باید گفت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در اروپا یجورایی غیر ممکن است. درآمریکا و استرالیا، شما اگر برای شغلی استخدام شدید و در حال تحصیل هستید، قابلیت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار را دارید و قادر خواهید بود پس از پایان تحصیلتان وضعیت خود را عوض کنید. این قابلیت اما به کارفرما بستگی دارد که همکاری با شما را ادامه دهد. بعد کارفرما می تواند از طریق سازمان مربوط برگه درخواست ویزای کاری شما را پر کرده و تسلیم کند.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا

شما اگر در کانادا مشغول به تحصیل می‌باشید و تجربه کاری در این کشور را دارید و می قصد دارید که تا ابد در این کشور بمانید و زندگی کنید؛ گزینه هایی در کشور کانادا برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای وجود دارد که به شما توضیح خواهیم داد:

معیار زبان کانادایی

معیار کانادا (CLB) برای توصیف، اندازه گیری و شناخت توانایی زبان انگلیسی کسانی که قصد ماندن و کار در کانادا را دارند، برای سنجش توانایی های زبان، از زبان فرانسه بهره میبرند.

پرچم کشور کانادا

گروه بندی ملی شغلی

در این گروه بندی (NOC) فهرستی از تمام مشاغل در بازار کار کانادا لیست شده است. این لیست هر کار را با توجه به نوع مهارت توصیف می کند. این ها طبقه بندی های اصلی کار هستند:

نوع مهارت 0 (صفر): شغل مدیریت

 • نوع مهارت 0 (صفر): شغل مدیریت
 • لول مهارت A: مشاغل حرفه ای که غالباً یک مدرک از دانشگاه می گیرند.
 • لول مهارت B: مشاغل فنی حرفه ای که غالباً برای 1 دیپلم کالج یا آموزش به عنوان یک شاگرد احتیاج دارند.
 • لول مهارت C: شغل های متوسط که غالباً برای دوره های دبیرستان و یا آموزش های ویژه در حال انجام کار هستند.
 • لول مهارت D: مشاغل کاری که معمولا آموزش کارآموزی می دهند.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار سوئد

اگر پس از اتمام دوره تحصیلات خود در سوئد، قصد دارید در این کشور کار کنید ، باید اجازه کار این را کسب کنید. شما مثل بقیه کشور ها برای کار در سوئد به یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما احتیاج دارید که کف حقوق 13000 کرون به صورت ماهانه را به شما پرداخت نماید. همچنین شما بعد از پایان دوره تحصیلات در کشور سوئد، می توانید کسب و کار خود را شروع کنید و کارمندانی را استخدام نمایید و از این راه اقامت سوئد را کسب کنید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آلمان

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آلمان

فارغ التحصیلان بغیر از اتحادیه اروپا در آلمان درای شرایط اشتغال قانونی هستند، آنان می توانند به اداره ملی خارجی اجازه اقامت برای مقاصد شغلی بروند. شما بعد از فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های آلمان، قادر خواهید اجازه اقامت 18 ماهه، برای یافتن کار درخواست کنید. در طول این 18 ماه، می توانید هر شغلی را برای حمایت از خودتان انتخاب کنید و مشغول به کار شوید. حتی فقط اگر یک پیشنهاد شغلی برای اشتغال نیمه وقت داشته باشید، میتوانید اقامت کشور آلمان را بگیرید. برای رسیدن به نتیجه بهتر, طبعاً تسلط به زبان آلمانی نیاز است.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار سوئیس

بعد از این که در سوئیس فارغ التحصیل میشوید ، قادر خواهید بود برای کار به مدت 6 ماه دیگر در این کشور زندگی کنید. در این زمان می توانید تا پانزده ساعت در هفته مشغول به کار شوید. این دوره قابل تمدید نمیباشد. برای انجام این کار میبایست به دفاتر مهاجرت مراجعه کنید و مدارک خود را ارائه دهید:

 • گواهینامه یا مدرکی که شما دوره تحصیلی خود را به پایان برده اید.
 • باید اثبات کنید که در این مدت می توانید از پس هزینه ها بر می آیید.
 • اثبات کنید که محلی برای زیستن دارید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار هلند

اگر شما کشور هلند فارغ التحصیل شده اید و یا تحقیقات علمی انجام دادید و تمایل به پیدا کردن شغلی برای خود میباشید ؛ ضوابط خاصی برای شغل وجود دارد که برای همه اعمال می شود:

در 3 سال پیش شما باید:

 • مدرک لیسانس یا فوق لیسانس را در هلند اخذ کرده باشید،
 • تحقیقات عملی انجام داده باشید، و یا
 • مطالعه در هلند در زمینه قانون سیاست فرهنگی را کامل کرده باشید، و یا
 • مدرک فوق لیسانس در دوره ارشد مارشال را اخذ کرده باشید، و یا
 • حداقل نمره 6 مدرک آیلتس را داشته باشید، و یا
 • مدرک دکتری خود را در 1 دانشگاه بین المللی گرفته باشید، و یا
 • مدرک فوق لیسانس یا دکتری را به زبان هلندی یا انگلیسی به پایان رسانده باشید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار استرالیا

زمانی که تحصیلاتتان در استرالیا به اتمام می رسد، شما می توانید برای دریافت اجازه کار اقدام کنید. کشور استرالیا به دانشجویان بین المللی پس از پایان دوره تحصیل، 18 ماه اجازه اقامت برای پیدا کار و یا افزایش مهارت های زبان انگلیسی خود میدهد.

درخواست کنندگان کار در استرالیا با مدرک لیسانس، ویزای کار دو ساله دریافت می کنند.

درخواست کنندگان با مدرک فوق لیسانس، ویزای کار سه ساله دریافت می کنند. درخواست کنندگان دارای مدرک دکتری، می توانند ویزای کاری 4 ساله دریافت کنند.

ویزای آموزش و تحقیق (402)

این ویزا مختص به دانشجویان است تا بتوانند توانایی و مهارت های کاری خود را تا 2 سال افزایش دهند، با این حال که توسط یک کارفرما حمایت می شوند.

ویزای منطقه ای و ویزای حمایت کننده (487)

این ویزا راهی برای اقامت همیشگی فراهم می کند، در حالی که به شما این امکان را می دهد سه سال در یک منطقه تخصصی مشغول به کار شوید.

ویزای حامی ماهر (886)

این ویزا به دانشجویان اجازه تقاضای اقامت دائم و کار با وجودی که توسط یک کارفرما حمایت شوند را می دهد.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آمریکا

شما اگر دانشجوی خارجی در آمریکا هستید و علاقه دارید ویزای کار این کشور را دریافت کنید ، می توانید ویزای F-1 (تحصیلی) خود را به ویزای H-1B (کاری) چنج کنید. ابتدا میبایست یک پیشنهاد شغلی داشته باشید و کارفرمای شما باید مناسب بودن شرایط شما را تعیین کند. برای واجد شرایط بودن، شما باید برای شغل مورد نظر حرفه ای باشید (حداقل مدرک لیسانس داشته باشید) و کارفرما باید قصد این را داشته باشد که دستمزد عمومی مثل دیگر افراد شاغل هم سطح به شما بدهد.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار انگلستان

دانشجویان بجز اتحادیه اروپا که قصد دارند در انگلستان پس از فارغ التحصیلی زندگی کنند، باید برای ویزای کار درخواست دهند. شما چندین راه دارید:

ویزای عمومی (Tier 2)

پیش از اینکه شما درخواستی ثبت کنید، میبایست از یک کارفرمای مجاز، مشغول به کار حرفه ای درخواست شغلی داشته باشید. کف حقوق و دستمزد 2080 پوند کشور انگلستان را باید به شما پرداخت کند و قادر خواهید بود پس از پنج سال اشتغال در ویزای عمومی این کشور، برای اقامت دائم تقاضا کنید.

ویزای کارآفرین (Tier 1)

این ویزا برای تمام دانشجویانی است که در حال توسعه یک ایده کسب و کار در لول و سطح جهانی میباشند. دانشجو باید از طرف دانشگاه شناسایی شده و حمایت شود ، تا قادر باشد کسب و کار خود را در این کشور شروع کند.

ویزای کارگر موقت (Tier 5)

این ویزا به کارگران اجازه اقامت دوازده یا بیست و چهار ماه در انگلستان کار میدهد. دانشجویان بین المللی در کشور انگلستان می توانند درخواست ویزای کارگر موقت، برای کسب تجارب کاری و کارآموزی در انگلستان ، پس از پایان را تحصیلات بدهند.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار نیوزیلند

بعد از آنکه شما در نیوزیلند فارغ التحصیل میشوید، توانا هستید برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری درخواست دهید. شما می توانید ویزای تحصیلی کاری بعد از پایان دوره تحصیل، به مدت سه سال را اخذ کنید. همچنین شما می توانید شرایط ویزای خود را چنج کنید. مثل: شغل، محل کار و کارفرمایی که برای ایشان خدمات می‌دهید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار مجارستان

اگر شما یک دانشجوی خارجی هستید و در مجارستان تحصیل می کنید و قصد دارید بعد از فارغ التحصیلی در مجارستان زندگی کنید، باید یک سری اقدامات در این زمینه انجام دهید که به صورت زیر هستند:

 1. شما اگر به اخیراً فارغ التحصیل شده اید، نه ماه زمان دارید که شغلی در مجارستان بیابید و بتوانید از این طریق ویزای کار این کشور را بدست آورید.
 2. در مدرسه یا دانشگاه در حال تحصیل اجازه کار تقاضا کنید، تا در صورت وجود کار، بتوانید مشغول شوید.
 3. تقاضای اجازه کار بر پایه فعالیت سودمند ارائه دهید. اینگونه که شما میبایستی در مجارستان اشتغال ایجاد کنید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار ژاپن

اسنادی که برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در ژاپن نیاز دارید، بستگی به نوع ویزای شما دارد. ولی بیشتر اسنادی که نیاز دارید، توسط شرکتی که می خواهید مشغول به کار شوید، انجام می شود. ممکن است از اسناد خاصی از مدرسه شما بخواهند، پس سعی کنید هرچه که می خواهند فراهم کنید.

سوالات متداول

1آیا می توانم ویزای توریستی استرالیا را تبدیل به ویزای کاری کنم؟
خیر. متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد.
2برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری چه کاری باید انجام دهیم؟
شما می توانید هنگام تحصیل در داخل یا خارج دانشگاه مشغول به کار شوید و به کارفرما ثابت کنید که برای این کار مناسب هستید، تا کارفرما کار را با شما ادامه دهد و برایتان درخواست ویزای کاری کند.
3آیا می توانم ویزای تحصیلی لهستان را به ویزای کاری سوئیس تغییر دهم؟
خیر. برای بدست آوردن ویزای کاری سوئیس باید از طرف کارفرمایی پیشنهاد شغلی داشته باشید، هنگامی که خارج از کشور سوئیس هستید و باید درخواست ویزای کار کنید.
4چگونه می توانم ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کنم؟
متاسفانه نمی توان این کار را انجام داد. ولی ممکن است شرایط خاصی در کشوری وجود داشته باشد که اجازه این کار را دهد. بهتر است قبل از هر کاری با سفارت کشوری که ویزای توریستی را صادر کرده تماس بگیرید و از آنها در این باره سوال بپرسید.
5چگونه می توانم در اروپا اجازه کار بدست آورم؟
اگر شما شهروند اروپایی نباشید، باید منتظر باشید اول شهروندان کشور مورد نظرتان، شهروندان اتحادیه اروپا به شغل مورد نظر شما نیازی نداشته باشند، سپس شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند برای شغل اقدام کنند.
6من برای عیادت یکی از اقوام به استرالیا سفر کرده ام، می توانم ویزای تحصیلی دریافت کنم؟
بله. شما می توانید با دریافت نامه ای از کالج یا دانشگاه به سفارت مراجعه کنید و درخواست ویزای تحصیلی کنید. بعد از اتمام زمان ویزای توریستی عیادت، می توانید با ویزای تحصیلی به تحصیل مشغول شوید.
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

با این مقاله شما قادر خواهید بود اطلاعات تبدیل ویزای تحصیلی به کاری هر کشوری را بدست آورید

4 Comments

 1. ارش مقدم گفت:

  سلام وقت بخیر

  برای تمکن مالی ویزای دانشجویی سفارت اتریش معیار ارز ازاد هست و یا دولتی؟

 2. ژیلا گفت:

  سلام
  میشه از طریق ویزای تحصیلی ، اقامت کاری بگیرم و اینکه چطور امکانش هست ؟ ممنون میشم از پاسخگویی شما

  • Pooria Allame گفت:

   شرایط، کشور به کشور متفاوت است ولی بعد از پایان تحصیل خود در ان کشور، با در نظر گرفتن یک سری از شرایط میتوانید اینکار را انجام دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید