Job , Germany
کار در آلمان
فروردین ۲۲, ۱۳۹۸
کشور اسپانیا
انواع مهاجرت به کشور اسپانیا
فروردین ۲۷, ۱۳۹۸

بازدید از آلمان

دیوار برلین
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

ویزای توریستی آلمان مختص به  سفرهای تفریحی چند روزه یا چند ماهه و یا دیدار با آشنایان و دوستان میباشد. اگر قصد دارید در آلمان کار کنید یا درس بخوانید،  این نوع ویزا اصلا پیشنهاد نمیشود و بایستی برای ویزای تحصیلی آلمان یا ویزای کار اقدام کنید.

اعتبار ویزای توریستی شماوابسته به تصمیم سفارت و نوع تقاضای شما دارد. بعد از صدور ویزا ، سفارت آلمان برچسب ویزای توریستی را در گذرنامه شما خواهد چسباند. این برچسب دارای تمام اطلاعات اصلی ویزا مثل تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن سفر کنید، میباشد.

اولین قدم برای درخواست ویزای هر کشوری در دنیا، پر کردن فرم درخواست ویزا است. این فرم را قادر خواهید بود از سایت سفارت آلمان در تهران بارگیری نمایید یا به صورت حضوری از بخش ویزای سفارت آلمان بگیرید . هم اکنون سفارت آلمان تنها به صورت آنلاین وقت ملاقات را رزرو میکند .

این فرم را قادر خواهید بود از سایت سفارت آلمان در تهران بارگیری نمایید یا به صورت حضوری از بخش ویزای سفارت آلمان بگیرید . هم اکنون سفارت آلمان تنها به صورت آنلاین وقت ملاقات را رزرو میکند .
در تاریخی که به عنوان زمان ملاقات و ارائه مدارک برای شما مشخص شده است ، باید در محل سفارت در تهران برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه حضور داشته باشید.
تصمیم سفارت در مورد ویزا بستگی به پارامتر های زیادی از جمله کامل بودن مدارک و مصاحبه حضوری شما در سفارت دارد.

ویزای آلمان دارای  شرایط و مقررات ویزای شنگن است. موسسه مهاجرتی ملل متحد، کارگزار ویزای شنگن نیست. مطمئن‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش آنست که مسافر شخصا برای دریافت ویزای شنگن اقدام نماید.

مدرک های مورد نیاز ویزای آلمان

مدارکی که باید جدا از فرم تکمیل‌شده در وقت ملاقات و انجام مصاحبه دنبال خود داشته باشید، لیست زیر است:
نکته: از تمام مدارک باید یک عدد کپی هم وجود داشته باشد. اصل مدارک بعد از تطبیق به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ شما در سفارت خواهد می‌ماند.

شناسنامه ایرانی

کپی باید از صفحه ۱ و ۲ شناسنامه تهیه شود.

گذرنامه

اعتبار گذرنامه باید الزاماً ۶ ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
کپی را باید از صفحات ۱ و ۲ گذرنامه و اضافه بر آن، صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

سه تکه عکس رنگی

ویژگی‌های حتمی عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ در ابعاد ۴*۶ سانتی متر که کمتر از سه ماه قبل گرفته شده و کاملا با ظاهر الان صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
طبق قوانین شینگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ میشود.

اسنادی مبنی بر وضعیت کاری متقاضی

۱- درمورد کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
۲- درمورد کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
۳- درمورد صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، ۲ دست کپی از اصل مدارک فارسی.
۴- درمورد دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
۵- درمورد مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب  یا کارت بازرگانی

۱-درمورد کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
۲-درمورد کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
۳-درمورد صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، ۲ دست کپی از اصل مدارک فارسی.
۴- درمورد دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
۵- درمورد مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب  یا کارت بازرگانی

مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی میبایست روی سربرگ رسمی بانک به زبان انگلیسی و مهرشده به سفارت داده شود.

ترجمه‌ یک سند مالکیت دو دست کپی از اصل مدارک فارسی

بیمه مسافرتی

درخواست دهندگان ویزا میبایست بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه میبایست هزینه‌های احتمالی بازگشت به کشور مبدا، تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را تحت پوشش خود قرار دهد و تا تمام شدن زمان اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر نفر مبلغ سی‌هزار یورو میباشد. شرکت بیمه‌گذار میبایست نماینده‌ای معتبر در آلمان داشته باشد.

واچر قطعی هتل در یک یا چند شهر هتل در آلمان برای کل زمان اقامت

بلیط هواپیما یا رزرواسیون حتمی رفت و برگشت به مقصد یکی از شهرهای کشور آلمان

نکات ضروری


اگر با خانواده سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضا باید جدا جدا، فرم پر کنید. دیگر موارد این مدارک را هم تا جایی که ممکن است برای هر نفر باید به صورت جداگانه تهیه کنید. تمام افراد بالای ۱۲ سال انگشت‌نگاری می‌شوند.
از کلیه‌ی مدارک باید یک کپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی پیش بخش ویزای سفارت آلمان می‌ماند.

مدت زمان مورد نیاز برای صدور و هزینه ویزای آلمان

بررسی اولیه‌ مدارک جهت صدور ویزا معمولا تا دو هفته طول می‌کشد. در این مدت گذرنامه شما نزد سفارت باقی می‌ماند. سفارت بعد از دریافت مدارک به شما رسید خواهد داد و در این رسید تاریخ و زمان مراجعه به سفارت برای پاسخ نهایی ذکر شده است. در زمان مراجعه مجدد لازم است که این رسید را نزد خود داشته باشید. قیمت ویزای آلمان ۶۰ یورو میباشد که زمان ارائه‌ مدارک  نقداً در سفارت پرداخت می‌کنید. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک شماست و به هیچوجه سفارت این مبلغ را پس نمیدهد.

آدرس سفارت آلمان در تهران : خیابان فردوسی، شماره ٣٢۴– ٣٢٠
تلفن : ٣٩٩٩١٢۶٠ـ٠٢١
سایت سفارت آلمان: www.teheran.diplo.de

5 Comments

  1. کوروش گفت:

    واسه دیدن خواهرمم باید ویزای توریستی بگیرم؟

  2. شاه کرمی گفت:

    وقت سفارت آلمان برای چه زمانی نوبت داده میشه

  3. Ali گفت:

    Salama mn ba hamsaram mikham beram, bayad htmn 2 ta form por konim ya vaghte sefarat begirim?

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید