دولت ترامپ از مهاجران غیر قانونی ۵۰۰ هزار دلار می‌گیرد.
تیر ۱۳, ۱۳۹۸
استخدام شوفر و راننده
استخدام راننده تریلی در کانادا
تیر ۱۹, ۱۳۹۸

۵ چیز درباره چگونگی برخورد با زندانیان مهاجرت کانادا

یک مامور پلیس مهاجرت کانادایی در شیفت، یک زوج مهاجر از محل ایستگاه مرزی نیویورک به ایالت کبک کانادا، قصد عبور غیر قانونی داشتند بازداشت کرد. کمی قبل از اینکه بتوانند از Champlain نیویورک به سنت برنارد دکللو ، با استفاده از Roxham Road کبک عبور کنند.
رسیدگی به وضعیت مهاجران به تازگی در کانون توجه قرار گرفته است، زیرا جریان های پرتنش و شرایط غیر بهداشتی در مراکز بازداشت مرزی در آمریکای شمالی وجود دارد. در اینجا به بررسی نحوه برخورد کانادا با بازداشت شدگان مهاجرت می پردازیم.

 

مراکز نگه داری مهاجران زندان، گاهی هم زندان

 

آژانس خدمات مرزی کانادا می تواند مهاجران را در شرایط معلومی از جمله اگر خطرات امنیتی برای جامعه‌ی کانادا ایجاد کند یا بعید به نظر برسد که برای مهاجرت آمده باشد- بررسی ویژه کند.قطعاً CBSA باید تمام گزینه های معقول و غیر معقول را در نظر بگیرد. همچنین در کنار تمامی این مسائل CBSA سلامت جسمی و روحی و رفاه زندانیان را یکی از نکات کلیدی میداند.

 

یک فرد ممکن است در یک مرکز نگه داری مهاجرت CBSA در تورنتو، لویول، کوئین یا ونکوور بازداشت شود. در مناطق دیگر، ممکن است افراد در زندان های والیتی نگه داری شوند.

 

 

مرکز نگه داری مهاجران غیر قانونی تورنتو می تواند تا 195 زندانی را نگه دارد، در حالی که مرکز نگه داری LAVALمی تواند تا 109 سلول حبس داشته باشد CBSA می‌گوید هر دو محل نگه داری خود را ویژه‌ی مردان، زنان و خانواده ها مجهز کرده است، این سازمان مناطق تفریحی در فضای باز، غذا های روزانه، دسترسی به بازی ها، تلویزیون ها و تلفن ها مناطق دیداری و خدمات پزشکی را در نظر گرفته است
مرکز ونکوور که یک شهر فرودگاهی محسوب میشود، می تواند تا 24 مهاجر را تا 48 ساعت نگه دارد.البته لازم به ذکر است مردان و زنان به طور جداگانه نگه داری می شوند، در حالی که کودکان این امکان وجود دارد با مادرانشان در یک سلول بروند. این مرکز دارای اتاق های مشترک، دسترسی به بازی ها، تلویزیون ها و تلفن ها است.
آنها میگویند هر کس در مراکز نگهداری خود سه وعده غذا و دو میان وعده در روز دریافت می کنند و نیازهای خاص غذایی مانند آلرژی غذایی و یا رژیم های غذایی تخصصی نیز تامین می شود.

 

آژانس می گوید که به تاسیسات اصلاحی استان کمک می کند تا افراد بازداشت شده با جرم بالاتری مانند افرادی با پیشینه کیفری خشونت آمیز، و بازداشت شدگان با میزان جرم پایین تری را در مناطقی که دارای مرکز مهاجرتی مجهز نیستند با به حداقل رساندن تعامل بین مهاجرت و بازداشت شدگان جنایتکار تا حد امکان از ایجاد تنش جلو گیری کند.

 

هزاران نفر زندانی شدند

 

CBSA می گوید که 6،609 مهاجر در مراکز نگهداری در 18-19-2017 بازداشت شده اند که سالانه 4،248 مورد بازداشت شده اند. در سال گذشته، 1،831 بازداشت شدند که در زندان ها نگهداری میشوند، در مقایسه با سال 2016- 17 حدود 971 تغییر مقدار داشته است

 

در سال های 2017، CBSA گزارش داد که 3.8 درصد از بازداشت شدگان برای بیش از 99 روز نگهداری می شوند، در حالی که 47.2 درصد برای مدت 24 ساعت یا کمتر نگهداری می شوند. بقیه در جاهایی بین 25-48 ساعت و 40-99 روز نگهداری شدند. CBSA برآورد می کند که هزینه آن حدود 320 دلار برای بازداشت است.

 

 

امکانات محدود

 

جانت دنچ، مدیر اجرایی شورای پناهندگان کانادایی، می گوید که کسانی که در مراکز بازداشت مهاجران کار می کنند، مقدار مناسب غذا و آب را تامین می کنند، اما امکانات محدودی دارند.
او می گوید: "آنها مجاز به دسترسی به اینترنت نیستند که برای آنها ارتباط برقرار کردن با اعضای خانواده یا دیگران که ممکن است بتواند به آنها کمک کند مدارک لازم را دریافت کنند، همچنین افزود که بازداشت شدگان نیز دسترسی محدود به تماس های تلفنی دارند.
CBSA می گوید که در صورت امکان دسترسی به سازمان های غیردولتی و مشاوران حقوقی در مراکز نگهداری حتماً این کار را انجام میدهد و یا این امکان به وجود می‌آید که بازداشت شدگان می توانند در هر زمان با یک افسر CBSA صحبت کنند یا با مشاور حقوقی یا نمایندگی سازمان های غیردولتی صحبت کنند.
آژانس همچنین می گوید که این مرکز مراقبتهای پزشکی، پرستاری، روانشناختی و روانپزشکی را در اختیار تسهیلات CBSA قرار داده است. کسانی که نیازمندی های ویژه دارند، در موارد مورد بررسی قرار می گیرند.

 

دانیچ می گوید زندانیانی که در زندان نگهداری می شوند تحت قوانین مشابه زندانیان قرار دارند. اگر سازمان زندان کشور کانادا، قصد کرد که دیدار با زندایان ممنوع باشد، زندانیان باید از این قانون پیروی کنند و این ممکن است برای خانواده و دیگران دشوار باشد.
او می گوید: "ما در مورد افرادی صحبت می کنیم که به هیچ جرمی متهم نشده اند و با توجه به قوانینی که اختراع شده و معلوم نیست درست باشد، با افرادی که متهم به جرم شده اند ، رفتار می کنند." (این) کاملا ناعادلانه است."

 

والدین تصمیم می گیرند که خانواده ها با یکدیگر متحد شوند

 

قانون کانادا می گوید بهترین منافع کودک باید در مراکز نگهداری مهاجرت باید مراعات شود. CBSA می گوید کودکان به عنوان آخرین نفر باید بازداشت می شوند و سریع تر از همه به آنان رسیدگی شود.
در سال 2017، CBSA می گوید 151 کودک بازداشت شده وجود دارد. از آن 144 نفر با والدین یا سرپرست آنها همراه بودند و هفت نفر از آنها همراه با همسایگان بودند.
در تئوری، والدین تا حد زیادی تصمیم می گیرند که آیا فرزندشان با آنها در زندان باشد یا خیر، اما هانا گروس، وکیل مهاجر و پناهنده، می گوید که این وضعیت می تواند " catch-22 " باشد.
او گفت: "این واقعا انتخاب غلط است." "هنگامی که شما به یک کشور جدید می روید، لزوما کسی را در اینجا نمی شناسید، یا دوستان خانوادگی یا پشتیبانی جامعه ندارید. در اینجا افرادی هستند که با گزینه های واقعا وحشتناک در این موقعیت ها مواجه هستند.. "
گراس می گوید: اگر یک کودک دارای تابعیت کانادا باشد و والدین آنها زمانی که بازداشت می شوند، شهروند کانادا نباشند، بازداشت نمی شوند.

 

 

ترک کردن می تواند سخت باشد

 

سیلورمن می گوید: برای یک مهاجر که به کشور دیگری فرستاده می شود، هر دو کشور باید با این که یک کشور را ترک کنند و به کشور دیگری بروند، موافقت کنند.
او می گوید: "اخراج یک توافق دو طرفه بین ایالت ها است و نه خیلی وابسته به فرد." "باید ورودی یا ورودی به نوع دیگری در یک کشور دیگر باشد".
سیلورمن می گوید، اگر نه دولت و نه شخص خارج از کشور نمی توانند هویت بازداشت شدگان را ثابت کنند، فرد باید آن را از داخل بازداشتگاه اثبات کند، که می تواند سخت باشد.
برای مهاجران با سابقه کیفری، این روند می تواند حتی دشوار باشد.
سیلورمن می گوید، برخی از ایالت ها مستندات مسافرتی را برای اتباع خارجی که به جرم در یک کشور دیگر محکوم شده اند، که می تواند پروسه بازداشت را نیز افزایش دهد، صادر نمی کند.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید