Red Background workers
تغییر لیست شغل های مورد نیاز کانادا
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
استخدام نیروی جدید ایالت مانیتوبا
تیر ۳۱, ۱۳۹۸

مهاجران میان کشور کانادا و آمریکا باید اطلاعات شخصی ارائه دهند

گمرک آمریکا

آنچه که شما میخوانید راجب ایالات متحده آمریکا، کانادا از یک دفتر مشاوره مهاجرتی در اصفهان، مشاوره مهاجرتی اصفهان، مشاوره ویزا میباشد. درباره مهاجرت به کانادا، مهاجرت به آمریکا و غیره هم‌، میتوانید در سایت موسسه مهاجرتی ملل متحد، اطلاعات دریافت کنید.

همه‌ی سفرکنندگانی که از مرز میان کشور کانادا و آمریکا ر میشوند میبایستی این انتظار را داشته باشند که بر مبنای جاری شدن فاز جدید قرارداد مرزی، بعضی از اطلاعات شخصی مربوط به مهاجران دریافت و ظبط گردد.

این روند در سال 2012 میلادی ، هنگامی که گمرک مرزی هر دو کشور به دسته بندی اطلاعات درباره تبعه های کشورهای دخیل سوم و ساکنین همیشگی قانونی در 4 بندر مرزی بین این دو کشور آغاز نمودند، شروع شد. در میان این سال ها، گردآوری اطلاعات به آرامی رو به افزایش رفته و به کل اسپات های مرزی گیت وردی بین دو کشور گسترش یافت.

هم اکنون ، هر دو کشور تلاش‌های بی وقفه‌ای برای جمع کردن اطلاعات شخصی خاص از شهروندان بالای 18 سال ساکن کانادایی و ایالات متحده آمریکا در مرز را تحت پوشش گرفته‌اند.

طبق اخبار رسمی اعلام شده در بستر اینترنتی سازمان امنیت داخلی آمریکا ، اداره خدمات مرزی و گمرکی آمریکا و اداره خدمات مرزی کشور کانادا، به تبادل اطلاعات زندگینامه، سند های مسافرتی و دیگر اطلاعات مرزی مشغول هستند که از افراد بهنگام رد شدن میان دو کشور و در ورودی مرزها گردآوری شده است. داده های بیوگرافی اطلاعاتی مانند نام کامل، تاریخ تولد و جنسیت را در بر می‌گیرد.

جدید ترین رشد در گردآوری اطلاعات ذکر شده در بالا، بوسیله برنامه‌ای بنام اقدام "فراتر از مرز"، تشکیل شده است که همراه با این، یک توافق نامه امنیت مرزی امضا شده در سال 2011، بین باراک اوباما و  استفن هارپر نخست وزیر آن زمان کانادا بوده است. طبق گزارش وب سایت امنیت داخلی ایالات متحده، نتایج مورد نظر این طرح به شرح ذیل است:

  • شناسایی بهتر اشخاصی که بیشتر از زمان مجاز در یکی از دو کشور اقامت داشته اند
  • بررسی دقیق تر شرایط مهاجرانی که از یکی از کشورها اخراج شده اند
  • بررسی شرایط اقامت قانونی فرد

با این وضعیت ، سازمان نظارت بر حریم خصوصی کشور کانادا، بعضی از نگرانی ها را درباره‌ ی طرح امضا شده، ابراز نموده است.

 

همچنین دنیل ترین اضافه کرد:”با این حال ، این سازمان همچنان نگرانی های بسیاری درباره موضوعاتی مانند  مقدار زمان نگهداری اطلاعات گردآوری شده از مهاجران و مشکل استفاده از دیتا های گردآوری شده برای مسائل دومی داریم.”

دقیقا زمانی که این سازمان قدمت طولانیی دارد ، اما، سخنگوی کمیسیون حفظ حریم خصوصی می گوید که این کمیته باز هم منعکس کننده پیشنهادات این اداره می باشد.

در اعلامیه ای که به عنوان قسمتی از نشریه مطبوعاتی سازمان امنیت داخلی آمریکا انتشار یافت ، وزیر امنیت عمومی بر تعهد دولت به حفظ حریم خصوصی اصرار ورزید.

در این اعلامیه بیان شده است:”دولت کانادا اصرار دارد که امنیت مرزی خود را محفوظ نگه دارد"

و در همین حین از حقوق و آزادی ‌های فردی محافظ کند و حفاظت از حریم خصوصی را در هنگام ورود یا خروج از مرز الزامی نموده است.”

دبیر سازمان امنیت داخلی ایالات متحده، نیز از این توافق نامه قدردانی نموده و گفته که به “همکاری بین ایالات متحده و کانادا” افتخار می کند.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید