تغییرات برنامه مهاجرتی کبک
تیر ۱۱, ۱۳۹۸
۵ چیز درباره چگونگی برخورد با زندانیان مهاجرت کانادا
تیر ۱۷, ۱۳۹۸
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

 مهاجران جریمه بدهند

دولت ترامپ در تلاش است مطابق با اسناد دولتی که توسط) یک خبرگزاری) NPR به دست آورده اند،  صدها هزار دلار برای انجام اقدامات لازم بعضی از مهاجران را که به طور غیرقانونی در ایالات متحده آمریکا هستند، انجام دهند تا خاک آمریکا را ترک کنند.

وزارت امنیت ملی،  تعدادی نامه برای افرادی مشخص در این زمینه ارسال کرده است به معنای اینکه، طبق قوانین قبلی موافقت شده با مهاجران، در صورت سرپیچی از دستورات دولت آمریکا، به پرداخت جریمه‌ی  پانصد هزار دلاری، محکوم میشوند.

این عمل، یکی از سخت ترین و سختگیرانه ترین تصمیمات دولت دونالد ترامپ می‌باشد که در مقابله با مهاجرت غیر قانونی انجام میشود.

این قانون به این صورت است که مهاجران، برای ابقا در خاک ایالات متحده، این مبلغ را باید بپردازند، در غیر این صورت، آنها مجبور به ترک ایالات متحده آمریکا خواهند شد.

ترامپ چگونه برخورد میکند؟

لیزا هوچست، افسر نیروی انتظامی مهاجرت و گمرک ایالات متحده، به نامه ای در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۱۹ به ادیت اسپینال مورنو وسط NPR از طرف وکلای دادگستری ارسال کرد. به این عنوان” قصد ICE (نیروی انتظامی مهاجرت و گمرک) است که شما را به جریمه نقدی به مبلغ ۴۹۷،۷۷۷ دلار اعمال کند.”

این گونه نامه ها، برای خانواده هایی که بصورت غیر قانونی در آمریکا ساکن هستند، فرستاده میشود. رئیس جمهور ترامپ روز دوشنبه اعلام کرد، اگر کنگره نمی تواند محدودیت های جدیدی را در مورد قوانین پناهندگی به تصویب برساند.

با امضای قانونی به مبلغ ۴.۶ میلیارد دلار برای مقابله با هجوم مهاجرین از آمریکای مرکزی که  پس از تعطیلات ۴ ژوئیه،  آغاز میشود، امضا خواهد کرد.

وحشتناک تر از همیشه

دونالد ترامپ

 در ابتدای دوران ترامپ یک دستورالعمل اجرایی را امضا شد که وعده داده است “هرچه سریع و نهایتا یک سال پس از تاریخ حکم امضا شده”، طبق قانونی که به دولت اجازه انجام اعمال میدهد، هزینه‌ی تمام جریمه هایی که جمع آوری میشود، صرف خانواده های مهاجر بی گناه بی بضاعت میشود.

متیو بورک، سخنگوی ICE، به NPR گفت: “ICE متعهد به استفاده از روش های مختلف اجرایی – از جمله دستگیری، بازداشت، نظارت فنی و مجازات های مالی – برای اجرای قانون مهاجرت ایالات متحده و حفظ یکپارچگی دستورات قانونی صادر شده، توسط قضات میباشد.”

 همچنین اسپینال، یک شهروند آمریکایی که در کلیسا کار میکند گفت:”آنها می خواهند من را بترسانند،” چون آنها می دانند من در کلیسا هستم و آنها می دانند که من این مقدار پول برای پرداخت جریمه  ندارم.”

اسپینال گفت که او در سن ۱۶ سالگی به پدرش در مکزیک با پدرش آمد. او اکنون سه فرزند دارد، از جمله دو نفر که شهروندان ایالات متحده هستند. او گفت که تمام عمر او در ایالات متحده است و نمی تواند به مکزیک بازگردد.

 لئون فورسکو، که به عنوان معاون دادستان معاون ادارۀ دادگستری مهاجرت در دولت اوباما خدمت کرده است، گفت که نمیتواند زمانی را که چنین جریمه ای در طول حکومت قبلی اعمال شده باشد را به یاد بیاورد.

فورسکو گفت: “این یک حقیقت واضح از تصمیمات طولانی مدتی است که دولت ترامپ برای استفاده از هر گونه اختیارات موجود دریغ نمیکند تا قوانین مهاجرتی را به طور کامل اجرا کند. من به شخصه نمیتوانم ۵۰۰ هزار دلار بابت جریمه بپردازم.”

وکیل اسپینال ، Lizbeth Mateo، گفت که وقتی اولین بار نامه را دید، شروع به خندیدن کرد. او از دولت می ترسد که زمینه را برای مجازات های جنائی فراهم کند و می تواند از طریق روش های دیگر به افزایش فشار بر مهاجران بپردازد.

واکنش ترامپ به انتقادها از شرایط نگهداری مهاجران غیرقانونی در مرز آمریکا و مکزیک

ترامپ در توییتی نوشت:
اگر مهاجران غیرقانونی از شرایط بد نگهداری در بازداشتگاه های مرزی ناراضی اند،به آنها بگویید نیایند. این طوری مشکل حل می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید