استخدام شوفر و راننده
استخدام راننده تریلی در کانادا
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
گمرک آمریکا
مهاجران میان کشور کانادا و آمریکا باید اطلاعات شخصی ارائه دهند
تیر ۲۴, ۱۳۹۸
Red Background workers

Workers are walking

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

خبر ها به روز شدند، گویا کانادا در سایت خود، لیست جدیدی از شغل های مناسب و عالی مسیر مهاجرتی استعداد جهانی را به روز کرده است. طبق اخبار جدید منتشر شده، از یک طرفدو عنوان از فهرست های منتشر شده‌ی قدیمی حذف شدند،و از طرفی دیگر یک شغل دیگری به لیست بروزرسانی شده، افزوده شد.کد NOC ۲۲۸۱ یعنی “تکنیسین های شبکه کامپیوتری”.

گویا دو شغل زیر در کانادا به حالت اشباع رسیده اند

  • مدیران علم و معماری (NOC 0212)
  • مدیران مهندسی (NOC 0211)

سازمان کار کانادا، که یک وزارتخانه دولتی در کانادا میباشد و دستور العمل این وزارتخانه رسیدگی به درخواست هایی است که در راه Global Talent stream  ایجاد شده‌اند، بیان میکند که این لیست باید بازتابی از وضعیت و درخواست های جدی و واقعی شرایط بازار کار و مشاغل نو آور خاک کانادا باشد.

لیست شغل ها در باره‌ “گروه بندی B” Global Talent stream اعمال می شود. سازمان کار کانادا بیان نموده است که به قطع احتیاج زیادی به کارگران در در لیست بروز رسانی شده وجود دارد و این در شرایطی رخ میدهد که در خود کانادا نیروی خبره برای پر کردن جای خالی این احتیاجات به اندازه کافی وجود ندارد.

کارفرمایان بیگانه که در جستجوی کارگران خبره‌ی مهاجرت برای اشتغال در این ردیفهای شغلی ایجاد شده هستند، میتوانند در طول دو هفته روادید کاری  برای کارگران استخدام شده بگیرند و صد البته در مقابل باید سوگند یاد کنند که توانایی و مهارت های کانادایی و دارندگان اقامت دائم این کشور یا همان شهروندان کانادا را پیشرفت دهند و در یاد گیری آنها سرمایه گذاری کنند.

همچنین، صاحبکارانی که از  “گروه ب” بهره میبرند قادر خواهند بود آزمون تاثیر بازار کار یا به اختصار LMIA را پیشه کنند که به واسطه آن دیگر احتیاجی نیست ثابت شود مراحل استخدام نیروی خارجی را درست انجام داده اند. این مرحله شامل دو قسمت بررسی نیروی کار در خود کانادا و در صورت نبود، درخواست نیروی خارجی می‌باشد. شاید برایتان جذاب باشد مدت بررسی این امر، نهایتاً دو هفته است.

لازم به ذکر است این سازمان بیان نموده که درخواست برای شغل های حذف شده تا ۴ ماه آگوست سال میلادی جاری بدست خواهد رسید و بعد از آن به درخواست های بدست رسیده ردیف های شغلی ذکر شده رسیدگی نخواهد شد.

کار فنی

Global talent Stream چیست؟

این مسیر مهاجرتی به صاحبکاران  فعال در زمینه های تکنولوژی، ساینس، ریاضی و فناوری اطلاعات یاری میرساند تا دستیابی آسانتری به نیروهای آموزش دیده خارجی که در شغلهای فهرست دارای سابقه کار هستند داشته باشند. از دو سال پیش تا کنون، کارفرمایان کانادایی از طریق این مسیر مهاجرتی حدود ۲۴ هزار کارگر ماهر خارجی را استخدام کرده اند.  این مسیر ابتدا قرار بود دو سال دوام داشته باشد که در مارس سال جاری دائمی شد.   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید