Antario
اوضاع برای درخواست کنندگان برنامه کارآفرینی ایالت آنتاریو راحت تر شد
مرداد ۲۲, ۱۳۹۸
مهاجرت به کانادا
شهریور ۲۰, ۱۳۹۸

شهریه دانشگاهها:

▪▪شهریه ماهانه دانشگاه های خصوصی از ۲۵۰۰ لیر به بالاست (ماهانه) که ۹ ماه محاسبه میشود. به مدرک زبان ترکی نیاز خواهید داشت. ضمنا در دانشگاه های دولتی هم میتوانید قبول شوید (در دانشگاه هایی که مدرک ارشد و دکترای آنها بدون تز >پایان نامه< هستند نیز فقط مدرک زبان ترکی نیاز هست 

شهریه دانشگاه های دولتی:

  • رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی از 500 لیر ترکیه در سال تا 25000 لیر در سال متغییر هست نسبت به نوع دانشگاه.

  • شهریه رشته های کارشناسی: از 1500 لیر ترکیه در سال  تا 3000 لیر متغییر هست.

  • شهریه مقطع ارشد و دکترا: از 650 لیر در هر ترم تا 1500 لیر در هر ترم متغییر هست.

شهریه دانشگاههای خصوصی :

  • رشته های پزشکی ،دندانپزشکی و داروسازی  از 15000 دلار تا 25000 دلار در سال متغییر هست.

  • شهریه رشته های کارشناسی: از 1500 دلار  در سال  تا 3000 دلار متغییر هست.

  • شهریه مقطع ارشد و دکترا: از 2000 دلار در هر ترم تا 3500 دلار  در هر ترم متغییر هست

 مقایسه بین سه کشور منطقه (توسط یکی از مشتریان ما در تلگرام)

در بین سه کشور گفته #ارمنستان و #گرجستان و #ترکیه قطعا من ترکیه رو انتخاب میکنم

نزدیکی اداب و رسوم مذهب دروازه اروپا اقتصاد با چرخه فعال ( تولید ناخالص داخلی سال 2016 ترکیه 857 میلیارد دلار امریکا بوده که این رقم در گرجستان چیزی تقریبی 68 میلیارد دلار و در ارمنستان چیزی جدود 11 میلیارد دلار امریکا بوده) که تفاوت فاحش همین رقم باعث میشه که افرادی به دنبال اینده و گیشرفت و سرمایه گذاری موفق هستند قطغا راغب به ترکیه باشند.

در گرجستان و ارمنستان بغیر از چند تا شخر و بندر شما مابقی مناطقی دیگه رو اگه ریز مورد مطالعه قرار بدین جای هیچ حرفی باقی نمیذارند و این مناطق کلا از دنیای روز و تکنولوژی واقعا عقب هستند البته ارمنستان از لحاظ تاریخی و قدمت پیشینه ی بهتری نسبت به گرجستان داره ولی باز هیچ کدوم به ترکیه نمیرسن تمام جمعیت این دو کشور به انداره دو سوم جمعیت فقط شهر استانبول نمیشن.

مدارس متنوع بین المللی دانشگاههای مختلف بین المللی تنوع قومیتی بسیار زیاد شهرهای بسیار معروف با امار ورود توریست سالی 2017 تعداد 32 میلیون نفر به ترکیه که اونو در بین 20 کشور برتر دنیا از این لحاظ قرار داده و همچنین اعتبار پاسپورت ترکیه در بین این سه کشور در رتبه بالاتری قرار دارد

فک کنم همین امار بسیار محدود میتونه گویای همه چیز باشه.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت  بهداشت برای سال تحصیلی 2020 2019 اعلام شد.

İstanbul Üniversitesi

Ankara Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Koç Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi(فقط دندانپزشکی)

برنامه Erasmus Mundus اتحادیه اروپا شامل همکاری و جابه جایی دانشجویان در زمینه تحصیلات تکمیلی است که با هدف بالابردن کیفیت تحصیلات تکمیلی اتحادیه اروپا و ارتقای تامل و تفاهم حداکثری بین جوامع اتحادیه اروپا و فرهنگ های کشور های غیر اروپایی است. به علاوه، در راستای توسعه منابع انسانی و بالابردن ظرفیت همکاری های بین المللی در انستیتوهای تحصیلات تکمیلی کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا سعی به افزایش جابه جایی هر چه بیشتر دانشجویان از خارج از اتحادیه به اتحادیه را دارد. برنامه Erasmus Mundus، کارشناسی ارشد و دکترای مشترک (joint masters and doctorates) رشته های مختلف را حمایت میکند. علاوه بر این مشارکت با انستیتوهای تحصیلات تکمیلی غیر اروپایی و بورسیه کردن دانشجویان از جمله اقداماتی است که توسط Erasmus Mundus انجام می شود.

🔰دانشگاه های میزبان:

دانشگاه ها و انستیتوهای اروپایی تایید شده توسط برنامه های مشترک Erasmus Mundus

🔰رشته های دانشگاهی:

🔷بیش از

🔸110 دوره کارشناسی رشد مشترک

🔹29 دوره دکترای مشترک

توسط Erasmus Mundus بورسیه تحصیلی می شوند زمینه های مطالعاتی تحت پوشش شامل کشاورزی و دامپزشکی، مهندسی تولید و ساخت، سلامت و بهداشت، علوم انسانی و هنر، علوم پایه، ریاضیات، علوم اجتماعی،  حقوق و تجارت می باشند.

🔰گروه های هدف:

🔷گروه A:

🔸همه ی کشورها به جز کشور های عضو اتحادیه اروپا، سوئیس، ایسلند، نروژ و لیختنشتاین.

🔷گروه B:

🔸کشور های عضو اتحادیه اروپا، سوئیس، ایسلند، نروژ و لیختنشتاین.

🔷ارزش بورس:

🔸بورسیه تحصیلی Erasmus Mundus شامل دریافتی ماهانه، هزینه های مسافرت و بیمه دانشجویان می باشد.

🔹 میزان بورسیه می تواند بر طبق سطح تحصیلات، مدت تحصیل و ملیت دانشجویان متغیر باشد.

🔸میزان بورسیه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بالاتر از میزانی است که برای دانشجویان اروپایی در نظر گرفته می شود.

تحصیل در ترکیه

برای خیلی از متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی و مهندسی و علوم انسانی این سوال مطرح است که زبان تحصیل دانشگاه های ترکیه چیست؟

تدریس در دانشگاههای ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی است. برای مثال در دانشگاه استانبول رشته پزشکی هم به ترکی و هم انگلیسی تدریس میشود و شما موقع انتخاب دانشگاه و رشته می توانید الویت های خود را لحاظ کنید.

دانش آموزان

داشتن مدرک زبان انگلیسی یا ترکی برای شرکت در آزمون های یوس و ورود به دانشگاه الزامی نیست ودر  آزمون یوس روی سوالات به دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد که نهایتا یک جمله مانند  (حاصل عبارت زیر چند است) در روی سوالات مطرح میشود و بقیه موارد به صورت اعداد و اشکال هندسی مطرح میشود.

 چنانچه شما در آزمون یوس پذیرفته شوید در هنگام ثبت نام اگر مدرک تومر یا تافل  نداشته باشید می توانید در آزمون تعیین سطح دانشگاه شرکت کنید و در صورت کسب نکردن امتیاز لازم ملزم به گذراندن 6 ماه تا یک سال دوره زبان در دانشگاه خود هستید.

هزینه های زندگی در ترکیه

خیلی مهم👇👇👇👇👇👇👇

در لحظه تنظیم هر دلار برابر حدود ۴لیر بود که اکنون تقریبا به ۵ لیر رسیده پس دقت کنید

✴ هزینه زندگی در ترکیه حدودا مساوی هزینه های زندگی در ایران است و میتوان گفت هزینه ی ماهانه ی زندگی در ترکیه حدودا بین 1500 تا 2000 لیر، معادل 400 تا 500 دلار می باشد. واحد پول در ترکیه لیر می باشد.

✴ دانشگاه ها و مراکز علمی در ترکیه در حال حاضر متقاضیان زیادی دارند و معمولا در تمام مقاطع تحصیلی پذیرش دانشجو دارند. هزینه های تحصیل در ترکیه با توجه به نوع دانشگاه و رشته ی تحصیلی متغیر است؛ دانشگاه ها در ترکیه به سه دسته تقسیم می شوند:

1- دانشگاه های دولتی

 2- دانشگاه های خصوصی

 3- دانشگاه های نیمه خصوصی.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است، هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی سالانه بین 10000تا 30000 لیر و هزینه های تحصیل در دانشگاه های نیمه خصوصی سالانه بین 5000 تا 10000 لیر می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به دلیل شرایط دانشگاه ها مورد تقاضا می باشد.

جزئیات هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه

♦میزان هزینه تحصیل یک دانشجو در دانشگاه های دولتی بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه ، می تواند سالیانه از 200 تا 700 دلار متفاوت باشد . اما در دانشگاه های خصوصی می تواند هزینه هایی بالغ بر 12.000 تا 18.000 دلار در سال برای رشته های گوناگون را در بر بگیرد .

♦شایان ذکر است برای رشته هایی مانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه زبان های ترکی و انگلیسی ، میزان شهریه تحصیل به انگلیسی به طور چشمگیری بالاتر است . بورسیه های تحصیلی متنوعی نیز وجود دارند که به افراد دارای شرایط لازم اهدا می شوند.

♦هزینه‌های درمانی با بیمه‌ی دانشجویی نیز رایگان است . به‌َطور کلی هزینه‌های ماهیانه را می‌توان بین 400 تا 600 دلار بسته به رشته و شهر محل سکونت تخمین زد . برای سکونت نیز می‌توان خوابگاه‌های دانشجویی دو یا چهار نفره را انتخاب کرد که به هزینه‌ای حدود 100 تا 200 دلار در ماه نیاز دارند.

پول

♦اگر دانشجو مایل به استفاده از آپارتمان شخصی باشد ، بایستی هزینه‌ای بالغ بر 200 تا 400 دلار را به این امر اختصاص دهد . امکان کار دانشجویی در کنار تحصیل نیز تا 24 ساعت در هفته وجود دارد .

پاعداد تخمین زده برای هزینه ها با پارامترهای بسیاری تغییر پذیرند پس قطعی در نظر نگیرید

مزایای اقامت ترکیه :

1تسهیل دریافت ویزای شنگن

2تسهیل دریافت ویزای مولتیپل کانادا

3تسهیل دریافت ویزای توریستی امریکا

4امکان اخذ مجوز کار در ترکیه

خرید خانه

✅مقایسه زندگی در ترکیه و ایران

1هزینه مسکن پایین تر از ایران

2هزینه خوراک برابر با ایران

3هزینه پوشاک کمتر از نصف ایران

4هزینه انرژی بیش از ایران

5قیمت خودرو کمتر از نصف ایران

6اب و هوای کاملا تمیز و سالم

7مالیات بر‌ ارزش افزوده نصف ایران

8مالیات بر درامد پایین تر از ایران

9حداقل درامد در ترکیه بیش از دو برابر حداقل درامد در ایران

 ✔امکان اخذ کارت اعتباری ویزا برای ایرانیان

✔امکان افتتاح حساب در بانک های ترکیه

بیشتر داوطلبانی که در این آزمون شرکت میکنند از کشورهای افغانستان، ایران، آلمان، بلغارستان، قرقیزستان، افریقا، تانزانیا، کنیا، مالاوی، مصر و تونس هستند.

آزمون یوس، آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه می باشد که تا سال ۲۰۱۰ زیر نظر سازمان سنجش ترکیه به صورت سراسری برگزار میشد اما در سال ۲۰۱۲ طبق قوانین جدیدی که تصویب شد هر دانشگاه به صورت جداگانه ازمون یوس را برگزار میکند.

این آزمون به داوطلبان این امکان را میدهد تا در رشته های مختلف مانند: پزشکی،داروسازی،دندانپزشکی،مهندسی،حقوق، هنرهای زیبا و…. در دانشگاه های ترکیه تحصیل خود را ادامه دهند.

آزمون یوس شامل ۸۰ سوال است که ۴۵ سوال هوش،۳۵ سوال ریاضی و هندسه دارد.

*توجه: تقسیم بندی تعداد سوالات در دانشگاه ها متفاوت میباشد.

■شرایط تحصیل و پذیرش از دانشگاه های ترکیه

دانشگاه های ترکیه از اعتبار بین المللی برخوردارند و مدارک آن ها در سراسر دنیا معتبر می باشد.

دروس در دانشگاه های ترکیه به صورت ترمی- واحدی ارائه می شود و کلاس ها در 3 ترم پاییز، بهار و تابستان برگزار می شود که ترم پاییز از ماه اکتبر و انتهای ژانویه، ترم بهار از ماه فوریه تا ماه ژوئن و ترم تابستان از ماه جولای تا آگوست می باشد.

یکی از شروط اخذ پذیرش در دانشگاه های ترکیه جهت تحصیل در ترکیه داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها می باشد. آزمون ورودی برای هر دانشگاه به صورت مجزا برگزار می شود و شرایط سنی ندارد و داوطلبان با هر سنی و تنها با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان می توانند در این آزمون شرکت کنند.

زبان تدریس در اغلب دانشگاه های ترکیه ، ترکی استانبولی است و برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ترکی استانبولی ندارند دوره های رایگان یادگیری زبان برگزار می شود.

استاد و دانشجو

دانشجویانی که برای بورس تحصیلی ترکیه واجد شرایط هستند و همچنین دانشجویانی که به زبان ترکی تسلط ندارند می تواننداز آموزش زبان ترکی برای یک دوره ساله استفاده کنند. برای تمام دانشجویانی که تركی صحبت نمی كنند، آموزش زبان پیش نیاز برنامه دانشگاهی آنها است. دانشجویان میتوانند از برنامه آموزشی زبان ترکی در دانشگاه خود نیز استفاده کنند.

دوره های زبان ترکی در شهرهایی که در آن مرکز آموزش ترکیه (TÖMER) واقع شده است، برگزار می شود. انتظار میرود که دانشجویان با سطح سواد C1 وارد دانشگاه شوند .

سطح گواهی زبان ترکی

مبتدی (A1 و A2)

متوسط (B1 و B2)

پیشرفته (C1 و C2)

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت زیر مراجعه فرمایید :

http://tomer.ankara.edu.tr

در ابتدای امر برای ورود به امر پذیرش دانشگاه در ترکیه باید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی نماید .

مراحل اخذ پذیرش در ترکیه :

1_ در مرحله اول پس از مشخص نمودن دانشگاه خود در ترکیه می بایست فرم پذیرش دانشگاه را تکمیل نموده و ارسال می نمایید .

2_ در این قدم شما پس از تکمیل نمودن فرم پذیرش دانشگاه ، در خواست خود را ارائه نموده و مدارک تحصیلی مورد نیاز دانشگاه را به دانشگاه تسلیم نمایید .

3_در صورت پذیرفته شدن شما توسط دانشگاه برای شما نامه پذیرش صادر خواهد شد .

مدارک مورد نیاز برای پذیرش ترکیه :

*ارائه اصل مدارک هویتی

*ارائه اصل پاسپورت

*شرکت در آزمون (YÖS) در کشور ترکیه و کسب نمره مورد قبول

*ترجمه و اصل مدارک تحصیلی دیپلم و ریز نمرات

*ترجمه و اصل مدرک پیش دانشگاهی

*ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا (TÖMER) ترکی

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید