Ministery of Sience
دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایتالیا
مهر ۱۴, ۱۳۹۸
زمان اقدام برای تحصیل در تاریخ های مهم در روند پذیرش تحصیلی در ایتالیا سال ۲۰۲۰ را بدانید
مهر ۱۵, ۱۳۹۸

بورسیه تحصیلی و رشته ها در ایتالیا

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

رشته انتخابی شما

تحصیل رایگان در ایتالیا در رشته های انگلیسی زبان سه مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی با بورسیه

ایتالیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی در زمینه های هنر و معماری –  علوم و مهندسی است که با توجه به سیاستهای این کشور برای جذب دانشجوی خارجی، سالانه بر تعداد رشته های انگلیسی زبان دانشگاهی افزوده می شود و با مجموعه ای از تسهیلات از جمله بورسیه تحصیلی به یکی از جذاب ترین مکان  تحصیلی تبدیل شده است.

تحصیل در رشته های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی سه ساله و کارشناسی ارشد پیوسته پنج الی شش ساله دانشگاه های رایگان ایتالیا مورد تایید وزارت علوم ایران با اعتبار بالای مدرک دانشگاهی و سطح آموزشی ممتاز در سال تحصیلی ۲۰۲۰ از طریق مصاحبه جهت تعدادی از رشته ها و آزمون کتبی برخی دیگر از رشته ها با شروع دوره سپتامبر ۲۰۲۰ امکانپذیر می باشد.

مهمترین رشته های ارائه شده جهت سال تحصیلی 2020 در مقطع کارشناسی در زمینه های تخصصی شامل: 

معماری
علوم مهندسی شامل الکترونیک، مکانیک،کامپیوتر و خودرو
اقتصاد
مدیریت
بیوانفورماتیک
پرستاری
روانشناسی
داروسازی (دوره پیوست ۵ ساله)
پزشکی و جراحی (دوره پیوسته ۶ سال)
فاینانس
دندانپزشکی (دوره پیوسته ۶ سال)

 با توجه به برنامه ریزی ۲۰۲۰ دانشگاه های ایتالیا – امکان تحصیل در بیش از ۳۰۰ رشته و ۴۰ دانشگاه رده ی اول و دوم ایتالیا و بدون آزمون در سال ۲۰۲۰ امکان پذیرش خواهد داشت.

مهمترین رشته های ارائه شده جهت سال تحصیلی 2020 در مقطع کارشناسی ارشد در زمینه های تخصصی به شرح زیر می باشند:

ریاضی
فیزیک
شیمی
 معماری
طراحی داخلی
طراحی معماری
برنامه ریزی شهری
طراحی صنعتی
فشن و مد
مهندسی کامپیوتر
علوم کامپیوتر
هوش مصنوعی و رباتیک
تجارت الکترونیک
علوم دیتا
مهندسی ارتباطات و مخابرات
مهندسی سیستم
مهندسی هوافضا
مهندسی شیمی
مهندسی عمران
مهنسی مکانیک
مهندسی منابع زمینی
مهندسی محیط زیست
مهندسی الکترونیک
مهندسی مواد و نانوتکنولوژی
مهندسی برق
فعالیت بدنی و ارتقاء سلامتی 
علوم سلولی و ژنتیک
بیولوژی سلولی و مولکولی
علوم انسانی
مهندسی مدیریت
مهندسی انرژی
مهندسی صنایع
مهندسی پزشکی
مهندسی نفت
مهندسی خودرو
مدیریت و اقتصاد
اقتصاد
اقتصاد و سیاست
اقتصاد و مدیریت در هنر و فرهنگ
اقتصاد کشاورزی و غذایی
مدیریت و اقتصاد توریسم
اقتصاد اروپایی و حقوق تجارت
اقتصاد و تجارت بین الملل
فاینانس
مدیریت بازرگانی
توسعه و تجارت بین الملل
حسابداری
برنامه ­ریزی شهری 
 بیوانفورماتیک
علوم پزشکی
بیولوژی
بیوتکنولوژی پزشکی
روانشناسی سیاست جهانی و روایط بین الملل
مطالعات اروپا و بین الملل
مطالعات اروپای شرقی
توسعه منطقه ای 
توسعه پایدار
توسعه مناطق روستایی
University Of italy

 با توجه به برنامه دانشگاهی ۲۰۲۰ دانشگاه های این کشور امکان تحصیل در همه ی رشته های دانشگاهی در مقطع دکتری در بهترین دانشگاه های ایتالیا در رشته های مهندسی با گرایش الکترونیک ، مکانیک ، نفت کامپیوتر، برق ، صنایع، مهندسی بایو ،  محیط زیست ،  هوا فضا ،  طراحی ، اقتصاد ، مدیریت و بیوتکنولوژی پزشکی، بیولوژی سلولی، ژنتیک ، روانشناسی و ….بدون آزمون در سال ۲۰۲۰ امکان پذیرش خواهند داشت.

تحصیل در دوره های تخصصی یک ساله سطح ۱ و ۲

با توجه به برنامه دانشگاهی ۲۰۲۰ دانشگاه های ایتالیا، امکان تحصیل در تمامی رشته ها در دوره های تخصصی دانشگاهی در دو سطح ۱ و ۲ مختص فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در سال ۲۰۲۰ بدون آزمون و به زبان انگلیسی امکان پذیرش خواهند داشت. این دوره ها با طول دوره یک ساله امکان اخذ مدرک رسمی دانشگاهی را برای استفاده تخصصی و حرفه ای خواهند داشت. 

بورسیه های تحصیلی در ایتالیا

دانشگاه های دولتی ایتالیا هر سال برخی از بورسیه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان واجد  شرایط در مقاطع مختلف تحصیلی قرار می دهند که مجموعه ای از تسهیلات نقدی، اقامتی ، تخفیف شهریه و سایر تسهیلات دانشگاهی را شامل می شود و در حال حاضر یکی از مهمترین عوامل جاذبه های  ایتالیا و انتخاب این کشور در اروپا به عنوانی مقصدی جهت ادامه تحصیل به شمار می رود.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی در ایتالیا

 سالانه تعداد زیادی از بورسیه های تحصیلی از طرف دانشگاه های معتبر دولتی ایتالیا و دیگر سازمان های دولتی در اختیار دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشگاه ها قرار می گیرد و در بیشتری از موارد تحصیل در ایتالیا را رایگان می نماید. در ادامه به معرفی تعدادی از این بورسیه ها می پردازیم: 

 Full Scholarship :  بورسیه کامل تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه های دولتی ایتالیا مبالغ ۱۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ یورو در سال در مقطع کارشناسی ارشد را به عنوان بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان مستعد قرار می دهند و متقاضیان در صورت داشتن رزومه و سوابق تحصیلی مناسب می توانند در مجموع ۲۲۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ یورو در مقطع کارشناسی ارشد را در طول دوران تحصیل خود تحت عنوان بورسیه کامل یا Full Scholarship دریافت نمایند. متقاضیان می توانند جهت ارزشیابی رزومه خود و درصد احتمال پذیرش در ظرفیت بورسیه های کامل ایتالیا فرم درخواست ارزشیابی تحصیلی را از طریق سایت تکمیل و ارسال نمایند. 

Full Scholarship : بورسیه کامل تحصیلی در مقطع دکتری

دانشگاه های دولتی ایتالیا مبالغ ۱۴۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال در مقطع دکتری را به عنوان بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان مستعد قرار می دهند –  متقاضیان در صورت داشتن سوابق تحصیلی و رزومه  مناسب می توانند در مجموع  42000 تا ۶۰۰۰۰ یورو در مقطع دکتری را در مدت دوران تحصیل خود تحت عنوان بورسیه کامل یا Full Scholarship دریافت نمایند. جهت ارزشیابی متقاضیان می توانند رزومه خود و درصد احتمال پذیرش از طریق سایت در ظرفیت بورسیه ی کامل ایتالیا فرم درخواست ارزشیابی تحصیلی را تکمیل و ارسال نمایند.

DSU تا ۱۰۰۰۰ یورو: بورسیه حقوق تحصیلی

بورسیه حقوق تحصیلی ( DSU ) مجموعه ای است از تسهیلات تا سقف ۱۰۰۰۰ یورو در هرسال تحصیلی شامل پرداخت نقدی تا ۵۲۰۰ یورو ، تخفیف شهریه در هر سال تا ۳۰۰۰ یورو همراه با تخفیف خوابگاه و همچنین تسهیلات دانشگاهی تا ۷۰ درصد می باشد که بدون توجه به سوابق تحصیلی و براساس مدارک اثبات کننده درآمد پایین و ظرفیت توان مالی کم، از طریق سازمانهای منطقه ای به دانشجویان واجد شرایط تعلق میگیرند. این نوع بورسیه از بهترین عوامل جذابیت جهت تحصیل در ایتالیا می باشد و همه ی دانشجویان ایتالیایی و خارجی هر سال با ارائه مدارک درآمدی می توانند برای این نوع بورسیه اقدام کرده  و از مزایای آن بهره مند گردند. متقاضیان می توانند جهت ارزشیابی رزومه و درصد احتمال پذیرش در ظرفیت بورسیه های ایتالیا فرم درخواست ارزشیابی تحصیلی خود را از طریق سایت تکمیل و ارسال نمایند.

Educational fund

بورسیه دانشجویان برتر

این بورسیه با مبالغ ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو، هر سال از طرف این دانشگاه ها به دانشجویانی که در پایان سال تحصیلی حداقل معدل ۱۰۰ از ۱۱۰ را طبق قانون دانشگاه های ایتالیا کسب کنند تعلق می گیرد.

ERASMUS  : بورسیه برنامه تبادل دانشجو در اروپا   

این نوع بورسیه با مبالغ ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو شامل تسهیلات اقامتی و پرداخت نقدی جهت پوشش هزینه ها، هر سال از طرف دانشگاه ها به دانشجویانی که در هر سال تحصیلی مدتی از طول این دوره را در یکی از کشورهای دیگر اروپایی سپری کنند، تعلق می گیرد.

بورسیه تحقیقاتی تحصیل در خارج از ایتالیا

این نوع بورسیه با مبالغ ۴۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو هر ساله از طرف دانشگاه ها به دانشجویانی که دوره های تحقیقاتی 3 تا ۱۲ ماه را در یکی از دانشگاه های دارای توافقنامه همکاری با دانشگاهی ایتالیایی در سایر کشورهای آمریکا و اروپایی و کانادا سپری کنند تعلق می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید