تحصیل در آلمان
تحصیل در آلمان
خرداد ۱۸, ۱۳۹۸
Immigrate of Skilled worker to canada
نیروی متخصص
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸

بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

بلوکارت چیست ؟

درباره بلوکارت (Blue Card):

از خانه تا اقامت دائم آلمان را با Blue Card در ۳ سال طی کنید.

نیروهای کاری متخصص و خبره که شهروند کشورهایی خارج از حوزه  یورو میباشند، می‌توانند تقاضای مجوز کار موقت با عنوان Blue Card (بلو کارت یا همان کارت آبی)نمایند. برای این منظور، درخواست Blue Card خود را باید به اداره ی اتباع خارجی در شهرها و ایالت های مختلف آلمان ارائه دهید.

تصمیم گیری در باره ی صدور بلو کارت برای متقاضیان، توسط اداره اتباع خارجی (Die Ausländerbehörde)، اداره کار (Arbeitsbehörde) و همچنین آژانس کار (Die Agentur für Arbeit) که در سراسر جمهوری فدرال آلمان نمایندگی دارند، اتخاذ می گردد.

شرایط درخواست بلوکارت:

 • متقاضیان بلوکارت باید مدارک دانشگاهی از مراکز آموزش عالی آلمان داشته باشند و یا در چنانچه در خارج از آلمان تحصیل نموده اند ، مدارک تحصیلیشان را به تأیید سازمان های دولتی مربوطه برسانند. در این خصوص و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران و وکلای متخصص ما در مؤسسه حقوقی مهاجرتی ملل متحد در داخل و خارج از کشور بصورت حضوری و یا حتی آنلاین در تماس باشید .
 •  بلوکارت به اشخاصی داده میشود که توانسته باشند شغلی  با درآمد سالیانه ۴۶.۴۰۰ یورو (بدون کسر مالیات) بیابند. البته در شرایطی که شغل متقاضی جز مشاغلی باشد که درفی الحال با کمبود نیروی کار مواجه هستند، داشتن درآمد سالیانه ۳۷.۷۵۲ یورو (بدون کسر مالیات) کافی خواهد بود. این مشاغل در حال حاضر عبارتند از:

متخصان علوم طبیعی (فیزیک، شیمی، بیولوژی و …)، آرشیتکت، مهندس (کلیه علوم مهندسی)، طراح فضای شهری، پزشک (به غیراز دندانپزشک) و متخصصان علوم کامپیوتر و فناوری ارتباطات.

 • توافق نامه سازمان کار آلمان (Die Bundesagentur für Arbeit)

اگر متقاضی بلوکارت، تحصیلات دانشگاهی خود را در آلمان به پایان رسانیده باشد، به منظور اخذ بلوکارت ، نیازی به موافقت نامه سازمان کار آلمان ندارد، در غیر این صورت، دریافت این مجوز لازم است.

کشور آلمان
 • اگر در ابتدا و پیش از مشغول به کار شدن، شخص متقاضی یک دوره ی کارآموزی را باید بگذراند ( بیشتر در رشته های پزشکی و مهندسی )، مدارک و مجوزهای گذراندن این دوره های کارآموزی پیش از اعطای کارت آبی باید توسط متقاضی به اداره اتباع خارجی ارائه شود.
 • اداره اتباع خارجی هر ایالت فقط برای آن دسته از افرادی که تقاضای خود را قبلا خود را در حوزه استحفاظی اداره اتباع خارجی، ثبت نام نموده اند مجاز به صدور بلوکارت میباشد. به سخنی دیگر، متقاضیانی که خارج از کشور آلمان هستند، نمیتوانند به طورمستقیم و از خارج مرزهای کشورآلمان درخواست بلوکارت کنند، بلکه اول باید درخواست ویزای کاری دهند . بمنظور درخواست ویزای کاری آلمان میتوانید با مشاوران و وکلای متخصص ما در مؤسسه مهاجرتی ملل متحد در تماس باشید . مشاوران و وکلای ما در داخل و خارج از کشور بصورت حضوری و آنلاین ( در صورت لزوم و تمایل شما بزرگواران ) آماده خدمت رسانی هستند .

 پس از دریافت ویزای کاری وارد آلمانمیشوید و بعد از آن ۶ ماه فرصت دارید تا شغلی بیابید که حداقل درآمد سالیانه را داشته باشد، در این تایم ، متقاضی میتواید جهت درخواست بلوکارت اقدام نمایید.

مدارک لازم هنگام درخواست بلو کارت آلمان:

 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس بیومتریک (۳۵mm x 45mm)
 • ترجمه مدارک دانشگاهی و ریز نمرات
 • گواهی معتبرسازی تحصیلات دانشگاهی
 • ترجمه سوابق کاری در خارج از آلمان (در صورت وجود سابقه کاری)
 • قرارداد کاری و یا پیشنهاد کاری که به صورت ملموس از طرف یک شرکت به متقاضی ارایه شده است.
 • فرم تکمیل شده ی درخواست تمدید اقامت
 • در صورت لزوم، موافقت نامه سازمان کار آلمان
 • در صورت لزوم تکمیل و ارائه فرمی که در آن شغل متقاضی مشروح  باشد.
 • در صورتی که ابتدا متقاضی باید یک دوره کارآموزی بگذراند، باید مدرک مربوطه ارایه شود.

مدت اعتبار Blue Card

ابتدائاً  ودر صورت داشتن کلیه شرایط فوق الذکر، یک Blue Card با اعتبار چهارساله  برای متقاضی صادر میگردد. بعد از ۳ سال از تاریخ صدور Blue Card، چنانچه فرد متقاضی همچنان مشغول به کار در آلمان باشد، میتواند درخواست اقامت دائم دهد.

چنانچه  صاحب  Blue Card دارانده ی مدرک زبان آلمانی در سطح حداقل B1 باشد، میتواند بعد از ۲ سال از تاریخ صدور Blue Card، درخواست اقامت دائم نکند.

4 Comments

 1. سعید گفت:

  اینطوری که بلوکارت خیلی خوبه

 2. iranmanesgh گفت:

  mesle amrica faghat toie kentucky nemaiandegi daran, germany ham hamintore? yani maslan faghat tooie berlin daftareshon has? merc

 3. عارف گفت:

  گرین کارت، بلو کارت، ایرانم یه مشکی کارت بزنه قشنگ رنگین کمون بشه کارتا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید