مهاجرت تحصیلی به ایتالیا
تحصیل در ایتالیا
خرداد ۱۲, ۱۳۹۸
تحصیل در آلمان
تحصیل در آلمان
خرداد ۱۸, ۱۳۹۸

اقامت کاری در گرجستان

مهاجرت کاری به گرجستان
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

اخذ اقامت از طریق کار در گرجستان

اخذ اقامت از طریق کار در گرجستان و کاریابی دراین کشور چه راهی دارد ؟

شرایط اخذ اقامت کاری در گرجستان چیست ؟

مشاغل مورد نیاز در گرجستان چه مشاغلی اند ؟

یکی ازطرق مهاجرت به کشور های مختلف ، اخذ اقامت به وسیله ی ویزای کار است.دریافت اقامت از طریق کار در گرجستان طرق و ضوابط خاص خود را دارد که در مقاله حاضرمطالبی را در مورد دریافت اقامت کاری گرجستان در اختیار شما میگذاریم تا با ذهنیتی بازتر انتخاب نمایید. اقامت کاری گرجستان شاید بتواند روشی برای مهاجرت شما به این کشورباشد. در این مقاله که توسط مؤسسه مشاوره مهاجرتی ملل متحد ارئه میگردد تمامی شروط اخذ اقامت از طریق کار در گرجستان شرح داده میشود. امید است مورد استفاده شما همراهان همیشگی مؤسسه مهاجرتی ملل متحد واقع گردد.

اخذ اقامت از طریق ویزای کار در گرجستان

اتباع خارجی که مایلند درکشورگرجستان کار کنند میبایست مجوز کار در گرجستان را دریافت نمایند.با صورت صدور ویزا برای شخص خارجی ، ایشان مجاز به انجام فعالیت های کاری در کشور گرجستان می شود. این مجوزبعد از یک درخواست اعطا میگردد .شایان ذکراست که شهروندان برخی از دولت های منتخب حق ورود به کشور گرجستان را بدون ویزا دارند.

گرجستان در سال ۲۰۱۴ میلادی سیاست های جدید ویزایی را تصویب نمود. افرادی که قصد دارند دراین کشور کار کنند، میبایست یک ویزای بلند مدت دریافت کنند و بعدازآن بمنظور مجوز اقامت درخواست دهند. این نوع ویزا به عنوان یک مجوز کارمیباشد، ولی صرفا برای مشاغل بلند مدت.

مهاجران برخی ازکشورها معاف از اخذ ویزا برای ورود به کشورمیباشند. با این حال،ولی نهایتا زمان اقامت برای این شهروندان یک سال است. کلیه ی شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان متعلق به ۶۴ کشور دیگر نیزمی توانند مطابق با این سیاست بدون روادید وارد کشور شوند. این قانون نیز برای افرادی که پناهندگی در گرجستان دارند یا برای دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک از کشورهای چین، مصر، پرو و اروگوئه هستند، اعمال میگردد.

درخواست ویزا در گرجستان

یک فرد خارجی که طالب سرمایه گذاری، استارت تجارت یا کار در گرجستان است، میبایست اول یک ویزای معمولی دریافت کنند. این ویزا از طریق تالار عمومی خدمات یا سفارت یا کنسولگری در کشور مبدأ صادر میگردد. ارائه ی مدارک زیر در هنگام ارسال درخواست ویزا الزامی میباشد:

مدارک لازم برای ویزای کار در گرجستان

• پاسپورت معتبر
• فرم درخواست ویزا
• یک قطعه عکس
• رسید پرداخت هزینه پردازش ویزا

اسناددیگری هم ممکن است مورد نیاز باشد، فی المثل اسنادی که بیشتر بتوانند هویت متقاضی را اثبات کنند، اسنادی مانند اسناد اثبات تمکن مالی و یا شرح بر هدف اقامت فرد در کشورمقصد.فرم درخواست می تواند در سفارت یا کنسولگری گرجستان و به زبان گرجی یا انگلیسی یا زبان کشور درخواست تکمیل گردد. تصمیم به تصویب یا صدور ویزای معمولی درعرض ۷ روز اطلاع رسانی میگردد.

یافتن شغل در گرجستان

این کاربرای متقاضیان کاردر گرجستان بسیار عادی و آسان است و می تواند حتی به صورت آنلاین و یا از طریق ارتباطات انجام شود.
چنانچه شما آموزش ندیده باشید، پیدا کردن کار در شهرتفلیس یا هر شهر دیگری میتواند دشوار باشد.
برای این کاربهتر است با شرکت های بین المللی مستقیما در ارتباط باشید تا چنانچه موقعیت کاری دارند آن را جذب نمایید ، چراکه این شرکت ها مایل به جذب نیروهای خارجی هستند بنابراین به مراتب خوب است بطورمستقیم با آن ها در ارتباط باشید.البته این بسیار اهمیت دارد که تجربه ی کاری شما در ارتباط با فعالیت شرکت های موردنظرشما باشد.
زندگی و اشغال در کشورهای خارجی می تواند یک تجربه ارزشمند و جذاب باشد.کشورگرجستان چالش های بیشتری نسبت به برخی از دیگر کشورها دارد، ولی بدلیل ثروتی که این کشور دارد نسبت به رقیبان برتری می یابد . از معماری جالب وظاهری به یادماندنی تا غذاها و خوراک های خوب، زندگی دراین کشور را از تجربیات پرطرفدار زندگی هر فردی تبدیل میکند.

موسسه مهاجرتی ملل متحد ، با ارائه ی مقاله حاضر سعی نموده تا شرح مختصری براخذ اقامت از طریق کار در گرجستان ارائه دهد و امید است تا همین حد روشنگر ذهن جویا و کاوشگر شما شده باشد . مشخصا آنچه تا کنون ذکر شده است به صورت کلی و اجمالی بیان شده ؛ شرایط و مورد های خاص و استثنایی هم ممکن است وجود داشته باشد که در صورت نیاز به مشاوره می توانید با ما در موسسه مهاجرتی ملل متحد در تماس باشید.

4 Comments

  1. ناشناس گفت:

    گفتین آنلاین، منظورتون چی بوده؟

  2. علی گفت:

    گرجستان اخه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید