مهاجرت به کبک
تیر ۲, ۱۳۹۸
ویزای سرمایه گذاری EB5 آمریکا
تیر ۳, ۱۳۹۸

مهاجرت به کانادا

طرق مختلف مهاجرت به کانادا

در مقاله ی حاضر به شرح وبسط طرق متنوع مهاجرت به کانادا خواهیم پرداخت .شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با وکلا و مشاوران خبره و متخصص ما در مؤسسه حقوقی مهاجرتی ملل متحد ، به صورت حضوری ، تلفنی و حتی بصورت آنلاین در داخل و خارج از کشور تماس حاصل فرمایید .
مهاجرت به کانادا همواره یکی از بزرگترین آمال مردم در سراسر جهان بوده و هست . طرق مهاجرت به ایالات کانادا 2018 بسیار متنوع می باشد و راههایی همچون سرمایه گذاری ، تحصیل ، کار و دیگر روشها که در ادامه شما را با آنها آشنا خواهیم کرد، به هر حال درکار مهاجرت باید بهترین راه را انتخاب کنید تا آسودگی خیال را برای خود و خانواده تان فراهم کنید . برای مهاجرت به کانادا میبایست به اطلاعتان برسانیم که طرق زیادی را میتوان امتحان نمود که به صورت سریح میتوان به تحصیل در کانادا ( با بورسیه یا بدون بورسیه ) مهاجرت از طریق اسکیل ورکر و سرمایه گذاری در کانادا اشاره نمود . البته قابل ذکر است که طرق دیگری هم برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که شما میتوانید ضمن مطالعه ی این مقاله ، با مشاوران و وکلای مجرب و متخصص مرسسه مهاجرتی ملل متحد بصورت حضوری یا تلفنی و حتی آنلاین در داخل و خارج از کشور در تماس باشید .

مهاجرت به کانادا از جمله مقوله هایی است که توجه اکثریت متقاضیان مهاجرت را به خود جلب مینماید . فعلا بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به کانادا در رسانه ها و در سایت های مختلف به دنبال کشف بهترین راه های مهاجرت به کانادا هستند. باید اذئان داشت اطلاعات ضد و نقیض بسیاری در خصوص شرایط مهاجرت به کانادا در رسانه ها ی مختلف ارائه می گردد. مؤسسه حقوقی ملل متحد با مد نظر داشتن مباحث حقوقی بین الملل، از فضای قانونی امور مربوط به مهاجرت به کانادا استفاده نموده تا در ارئه ی مشاوره ی صحیح و دادن اطلاعات جامع و کامل در رابطه با راههای متنوع مهاجرت به کانادا به شما متقاضیان گرامی در داخل و خارج از کشور موفق باشد . یکی از سوالات متداول بسیاری از دوستانی که با ما تماس میگیرند این است که که در بین این طرق متنوع مهاجرت به کانادا ، سریعترین و مطمئن ترین راه کدام است؟ و یا می پرسند که جهت اخذ ویزای کانادا چه اقداماتی لازم است ؟ و یا می پرسند که برای مهاجرت به ایالات کانادا و تحصیل در کانادا ، اقامت کاری کانادا ، skilled worker(express entry) چه اقداماتی لازم است؟
بمنظور ارزیابی رزومه شما برای مشخص شدن اینکه آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا میباشید یا خیر پیشنهاد مینماییم حتما با مؤسسه مهاجرتی ملل متحد تماسی برقرار کرده و در خصوص مبحث خطیر حقوقی مهاجرت به کانادا با مشاورین مجرب و وکلای برترمان صحبت نماییید.

اطلاعات اجمالی در مورد کشور کانادا

کانادا کشوری است که در شمال قاره آمریکا با مساحتی حدوداً ۹٫۹۸میلیون متر واقع شده است و آن را جزو چهارمین کشور پهناور دنیا قرارداده است. مرزهای زمینی این کشور با آمریکا طولانی ترین مرز زمینی مشترک بین دو کشور در دنیا میباشد . کانادا جمعیتی در حدود ۳۵ میلیون نفر دارد که حدود 80 درصد آن در قسمتهای جنوبی کانادا مستقر شده است.
ابخشهای جنوبی کانادا آب و هوای نسبتا معتدل تری در طول سال دارد، ولی به صورت کلی کانادا کشوری سردسیر محسوب میگردد.این کشور از جمله کشورهایی است که بیشترین تنوع فرهنگی را در خود جای داده که علت آن هم مناسب بودن شرایط مهاجرت به این کشور میباشد. اقتصاد کانادا در رده یازدهم اقتصادهای پیشرفته ی جهان قرار گرفته است . این امر به سبب برخورداری از منابع طبیعی غنی و همچنین برخورداری از نیروهای مجرب و علاو ه بر آن شبکه پیشرفته واردات و صادرات و روابط عمیق این کشور با آمریکا در زمینه های مختلف است.
کانادا یکی از پیشرفته ترین کشورهایی است که میتواند مناسب ترین مقصد و هدف هر شخصی متقاضی مهاجرت باشد ، کانادا به لحاظ درآمدسرانه در در رده دهم ، از نظر استانداردهای زندگی در رده نهم و به لحاظ نظام آموزشی و تصیلات در رده اول جهان قرار گرفته است بطوری که 99 درصد مردم این کشور با سواد هستند. همچنین در حدود 94 درصد جمعیت این کشور به اینترنت دسترسی دارند. این آمار خیره کننده و جالب توجه ، حاکی از سطح استاندارد های زندگی در کشور کانادا است .

با این اوصاف کانادا کشوری ایده آل برای زندگی و تحصیلات است بالاخص که از سطح بالایی از رفاه و جلوه های طبیعی زیباییهای شهرسازی و ... برخوردار است ؛ با درآمدی در سطح خوب هزینه های متناسب زندگی و خدمات درمانی با هزینه پایین به انتخابی بی نظیر جهت مهاجرت تبدیل گردیده است. دولت کانادا همه ساله به سبب برنامه های رشد توسعه ی کشور ، نیازمند به جذب نیروهای متخصص نیروی کاری است.

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت کشورکانادا برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری در این کشور میباشند ، قابل دسترسی است.این سرمایه گذاری ویژه ی ایالت کبک کانادا میباشد که دست کم با 800 هزاردلار سرمایه و اثبات تمکن مالی ۱٫۶ میلیون دلاری ، میتوانند در ابتدائاً اقامت دائم و سپس پاسپورت کانادایی دریافت کنند. این نوع سرمایه گذاری به این صورت انجام میگردد که متقاضی این پول را به مدت ۵ سال در اختیار دولت کانادا میگذارد و پس از ۵ سال بدون سود به شما برگردانده میشود. جهت اخذ اطلاعات تکمیلی سرمایه گذاری کانادا و روشهای تسهیل این امر با مشاوران و وکلای مجرب و متخصص مؤسسه مهاجرتی ملل متحد تماس بگیرید. درنظر داشته باشید داشته که همه ساله ظرفیت این نوع سرمایه گذاری محدودتر میگردد و به محض اعلام یکی دوماه این ظرفیت تکمیل میشود . یکی از علل تعدد بالای متقاضیان این نوع مهاجرت و امن بودن این روش، تایم این پروسه است که حداقل بین ۱ تا ۲ سال است .

 skilled worker(express entry)کانادااخذ اقامت دائم کانادا از طریق

این روش یکی از مناسب ترین طرق مهاجرت به کانادا برای اشخاص متخصص برای مهاجرت به کشور کانادا است که در ابتدای کار به آنها اقامت دائم تعلق میگیرد.این سیستم بر طبق point base system است که هر یک از ویژگی های گفته شده امتیاز ویژه ای را برای شخص دارد. جهت اخذاقامت دائم کانادا ، متقاضی باید دو مرحله را پشت طی نماید :
 مرحله ی نخست که به (pool) معروف میباشد؛ لازم است فرد متقاضی در این مرحله از 100 امتیاز ممکن ، لا اقل 67 امتیاز را کسب کند، امتیازات این مرحله به عواملی همچون : سن شما ، مدرک تحصیلیتان ، سوابق کاری ، مدرک زبان انگلیسیتان ، مدرک زبان دوم شما، داشتن آشنای درجه یک در کشور کانادا و… داده میشود. چنانچه در این لول ، حداقل امتیاز لازم را کسب نمایید وارد2 Pooخواهید شد.
 مرحله دوم ؛ در این مرحله شرایط و ویژگی های شما مجددا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این مرحله ای است که در صورتی که بتواند شخصا امتیازات لازم را دریافت کند و در این مرحله انتخاب گردد ، از دولت کانادا اقامت دائم را اخذ خواهید نمود.
البته پروسه این امر لااقل ۶تا ۱۸ماه به طول می انجامد

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا

همانطور که پیشتر هم گفته شد ، کانادایکی از برگزیده ترین مراکز علمی و مهارتی جهان میباشد که همه سال افزون بر ۱۳۰۰۰۰تا ۱۵۰۰۰۰ نفر ، دانشگاه های ایالات این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند. سطح بالای علمی دانشگاه ها ، هزینه های معقول و امکان اخذ اقامت دائم کشور کانادا ،ویزای تحصیلی رابه یکی از پر متقاضی ترین راههای مهاجرت به کانادا قرار داده است.

در ابتدا ی کار باید رشته مد نظرتان برای تحصیل را انتخاب نمایید و بعد از آن به انتخاب دانشگاه و یا شهر مد نظر خود بپردازید. جهت اقدام برای پذیرش دانشگاه های کانادا ، باید به تناسب مقطع تحصیلی خود مدرک زبان انگلیسی TOEFLیا IELTSبه دانشگاه ارائه دهید. بعد از بررسی شرایط اولیه تان ، دانشگاه برایتان یک نامه پذیرش تحصیلی صادر میکند که در آن هزینه های تحصیل شما هم ارائه میشود.

هزینه های تحصیل ، بسته به نوع دانشگاه ، رشته ی انتخابیتان و مقطع تحصیلی ، متفاوت خواهد بود. حداقل هزینه های تحصیل در کانادا در حدود 12 تا 13 هزار دلار در سال میشود. شما با ویزای تحصیلی کانادا ، اجازه ی بردن همراه را هم خواهد داشت. به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا ( ضمن مطالعه مطلب مرتبط با آن در سایت ملل متحد ) می توانید با مشاورین و وکلای مجرب مؤسسه مهاجرتی ملل متحد در تماس باشید

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی در کانادا

فی الحال با توجه به ظهور داعش و به وجود آمدن شرایط امنیتی موجود در کشور کانادا ، چندان عقلانی نیست که تا زمانی که مهاجرت به این کشور دارای راه های قانونی و بی خطر است، اشخاص و خانواده ها برای اخذ اقامت در کانادا به سراغ راه هایی چون پناهندگی در کانادا بروند. قطعاً شنیده باشید گروهها و اشخاصی که خود را متخصص امور مهاجرت به کانادا می خوانند اخیراً در رسانه ها و سایت های مهاجرتی، روش پناهندگی کانادا را راهی سریع، ارزان و در عین حال بی خطر معرفی مینمایند ؛ دقت کنید فریب ارزان بودن اینگونه روشها را نخورید زیرا بر اساس اخبار رسانه های معتبر داخلی و خارجی ، همه ساله تعداد قابل توجهی از ایرانیان و ملیت های دیگر با هدف گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق پناهندگی، از طریق راههای مثل توریستی و یا دانشجویی وارد کانادا شده تا بتوانند تغییر وضعیت دهند ولی موفق نمیشوند.


چرا که این مسیر پیچیدگی های خاص خود را دارد. چه بسا عده ی زیادی هم به کانادا نرسیده و حتی در مسیر رسیدن به این کشور از راه کشتی و دریا جان خود را هم از دست می دهند . چنانچه شخصی در خواست پناهندگی در کانادا دهد برایش دادگاه تشکیل میشود . او هم باید افسر و وکلای اداره مهاجرت کانادا را متقاعد کند که جان و مالش در کشور مبدأ به خطر افتاده و به همین سبب به دولت کانادا پناه آورده است. آمار نشان داده است که اکثر این پرونده ها با شکست مواجه میشود. اگر افراد نتوانند این موضوع را ثابت کنند از کانادا اخراج میشوند و در نهایت سرخورده به کشورشان برگردانده میشوند. پیشنهاد میگردد از دیگر روشهای مهاجرت به کانادا و یا اخذ اقامت دائم کشور کانادا آگاه گردید تا بهترین مسیر را انتخاب نمایید

.مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج در کانادا

یکی از روشهای مهاجرت به کانادا ازدواج با یک سیتی زن کانادایی و یا کسی که اقامت دائم این کشور را داراست میباشد. ولی باید توجه داشت که نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء استفاده گرایانه و متقلبانه(سایت های همسر یابی غیر قانونی) و بی پایه و اساس ، هیچگونه اقدامی را انجام داد . به علت پیچیدگی زیاد اخذ ویزا ازاین طرق ، حتماً پیشنهاد میشود که تمامی اقدامات پرونده تان را زیر نظر وکلای بین المللی انجام دهید. پروسه این امر حداقل ۶ ماه زمان بر خواهد بود . شخصی که قصد ازدواج با او را دارید ، باید بتواند حداقل شرایط مورد نیاز برای تأمین زندگی شما در کشور کانادا را فراهم نماید

ازدواج

مهاجرت به کانادا از راه خود اشتغالی

شخص خود اشتغال یا به عبارتی خویش‌ فرما، فردی است که میتواند با تکیه بر تجربه کاری مناسب و مرتبط خود بعد از ورود به کانادا شغلی برای خود ایجاد کند و به واسطه درآمد این شغل هزینه‌ های زندگی خود و خانواده خویش را در کانادا فراهم نماید. منظور از تجربه کاری مرتبط
، تجربه در زمینه هایی همچون : فرهنگی، ورزشی، و یا مزرعه ‌داری و کشاورزی میباشد .
فعالیتهای فرهنگی شامل مشاغلی است که بطور کلی به عنوان قسمتی از هنر و فرهنگ کانادا به محسوب میگردد. بطور مثال مؤلفان و نویسندگان، هنرمندان خلاق، موسیقی دانان، نقاشان، مجسمه سازان و سایر هنرمندان تجسمی، پشتیبانی فنی و مشاغل موجود در صنعت فیلم سازی، طراحان خلاق و صنعتگران، قهرمانانی که دارای سوابق و مقاماتی در مسابقات ورزشی بین‌المللی هستند و میتوانند در زمینه رشته ورزشی تخصصی خود در کانادا به مربیگری بپردازند ، باشگاه ورزشی دائر کنند و یا در مسابقات جهانی شرکت نمایند ، ممکن است واجد شرایط اقدام به این روش مهاجرتی باشند. ارزش خالص دارایی¬های شما برای این کار، باید لا اقل 100 هزار دلار کانادا باشد. بعلاوه شما میبایست لا اقل 2 سال تجربه کاری مرتبط با شغل مدنظرتان در کانادا داشته باشید. متذکر میشویم که باید توجه داشت که درصد موفقیت این پرونده ها بسیار کم و پایین میباشد چرا که از سراسر جهان برای ویزای خوداشتغالی اقدام خواهد شد در حالیکه ظرفیت آن بسیار محدود میباشد بطوری که در سال گذشته تنها ۵۰۰ نفر پذیرش شده اند.

سخن آخر

در پایان باید اشاره نمود که برای اقدام به مهاجرت به کانادا و راههای مهاجرت به کانادا همچون مهاجرت کاری ، مهاجرت تحصیلی و همچنین مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا و پناهندگی ، ازدواج ، تولد در کانادا و … پیش از هر چیز ،تمامی شرایط را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید . امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده کافی را برده باشید و اطلاعات کافی در خصوص مهاجرت به کانادا به دست آورده باشید .درصورت نیاز به مشاوره ای حرفه ای و دقیق که بتوانید با سنجش تمامی جوانب امر و بررسی شرایطتان جهت راههای مهاجرت به کانادا تصمیم گیری درستی داشته باشید ، میتوانید با مشاوران و وکلای متخصص و مجرب مؤسسه مشاوره حقوقی ملل متحد ، بصورت حضوری ، تلفنی و حتی بصورت آنلاین در تماس باشید .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp در واتسپ پیام بدهید